سریال ظلم های روحانی به لرستان پایان ندارد/ ۳۳ میلیارد تومان سهم استان سیل خیز از اعتبار ۲۰۰۰ هزار میلیاردی
سریال ظلم های روحانی به لرستان پایان ندارد/ ۳۳ میلیارد تومان سهم استان سیل خیز از اعتبار ۲۰۰۰ هزار میلیاردی
رئیس مجمع نمایندگان لرستان اختصاص اعتبارات ناچیز آبخیزداری به لرستان را جفا در حق این استان اعلام کرد و گفت: برای اصلاح این امر با رئیس سازمان مدیریت جلسه خواهیم داشت.

به گزارش امید لرستان، حسین گودرزی در گفت و گو یی با انتقاد از وضعیت اعتبارات آبخیزداری اختصاص یافته به استان لرستان اظهار داشت: لرستان یک استان کوهستانی است، ۷۰ درصد آن کوهستانی است و موضوع آبخیزداری برای مهار آب‌های سیلابی، حفظ کشاورزی و منابع طبیعی استان اهمیت درجه اول دارد.

وی با بیان اینکه برابر آماری که مسئولان استان داده‌اند از مجموع دو هزار میلیارد تومان، تنها ۳۳ میلیارد تومان به لرستان اختصاص داده شده است افزود: این میزان قابل توجه نیست و اگر بخواهند این اعتبار را توزیع کنند کمتر از ۱۰۰ متر هم نمی‌شود در شهرهای استان کار آبخیزداری انجام داد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این راستا مجمع نمایندگان استان نامه‌ای را به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نوشته‌ایم و تقاضا کرده‌ایم که این امر سریعاً اصلاح شود ادامه داد: هم به سازمان مدیریت و هم به وزارت جهاد کشاورزی که سازمان منابع طبیعی زیر مجموعه آن است، نامه نوشته‌ایم.

گودرزی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که اعضای مجمع نمایندگان دیداری با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشته باشند تا حضوری صحبت کنیم و جفایی که صورت گرفته را اصلاح و همچنین اعلام کنیم که دیگر این گونه تصمیم گیری ها صورت نگیرد بیان داشت: نمایندگان فعلاً مشغول بحث بررسی صلاحیت وزرا هستند و هنوز این دیدار صورت نگرفته است.

photo 2021 08 24 12 50 19 | سریال ظلم های روحانی به لرستان پایان ندارد/ 33 میلیارد تومان سهم استان سیل خیز از اعتبار 2000 هزار میلیاردی | امید لرستان photo 2021 08 24 12 38 02 | سریال ظلم های روحانی به لرستان پایان ندارد/ 33 میلیارد تومان سهم استان سیل خیز از اعتبار 2000 هزار میلیاردی | امید لرستان

منبع:مهر