۲ منبع آب منحصر به فرد خرم آباد خشکید/ وداع زودهنگام  “کیو” و “گرداب سنگی” با مردم یک شهر
۲ منبع آب منحصر به فرد خرم آباد خشکید/ وداع زودهنگام  “کیو” و “گرداب سنگی” با مردم یک شهر
در اثر خشکسالی کم سابقه، چشمه های آب دو منبع آبی منحصر به فرد شهر خرم آباد خشکیده شد

به گزارش امید لرستان داریوش حسن نژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در اثر کاهش بارندگی و افزایش دما، دو سراب «کیو» و «گرداب سنگی» شهر خرم آباد خشک شد اظهار داشت: طبق آمار دفتر مطالعات شرکت دبی مازاد بر مصرف سراب‌های خرم آباد در ۱۰ تیر ماه برای سراب «مطهری» ۷۵ لیتر، سراب «دارایی» ۲۱۰ لیتر و سراب «گلستان» ۲۶۰ لیتر بوده است.

وی افزود: متأسفانه بر اثر کاهش نزولات جوی و افزایش دما دو سراب «کیو» و «گرداب سنگی» خرم آباد خشک شدند.

photo 2016 11 28 22 42 10 | 2 منبع آب منحصر به فرد خرم آباد خشکید/ وداع زودهنگام "کیو" و "گرداب سنگی" با مردم یک شهر | امید لرستان 3830422 | 2 منبع آب منحصر به فرد خرم آباد خشکید/ وداع زودهنگام "کیو" و "گرداب سنگی" با مردم یک شهر | امید لرستان

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان بیان داشت: امسال با بحران جدی آب روبرو هستیم و گذر از این تنش نیازمند همکاری و مشارکت همه مردم در مصرف بهینه و صرفه جویی آب است.

 

حسن نژاد با بیان اینکه صرفه جویی به معنی درست مصرف کردن است گفت: مردم عزیز در مصارف خانگی و کشاورزان و بهره برداران در مصارف کشاورزی با رعایت الگوی کشت و مصرف صحیح و اصولی یکدیگر را در عبور از این بحران یاری دهیم.

وی عنوان کرد: امور منابع آب شهرستان‌ها با شناسایی چاه‌های غیر مجاز و متخلفین برداشت‌های غیر مجاز و معرفی آنها به مراجع قضائی مانع از انجام تخلفات منابع آبی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از تمامی مالکین چاه‌های کشاورزی و صنعتی دعوت کرد نسبت به نصب کنتور هوشمند اقدام کنند.