ریشه فساد باید در قوه مجریه خشکانده شود/ اگر نمی‌شد کاری کرد هرگز به صحنه نمی آمدم/ دولت من دولت گره گشایی خواهد بود نه دولت رانت و پارتی
ریشه فساد باید در قوه مجریه خشکانده شود/ اگر نمی‌شد کاری کرد هرگز به صحنه نمی آمدم/ دولت من دولت گره گشایی خواهد بود نه دولت رانت و پارتی
سیدابراهیم رئیسی گفت: به درخواست اقشار مردم و فرهیختگان در عرصه انتخابات حاضر شدم و سرباز مردم هستم و اگر نمی‌شد کاری کرد هرگز به صحنه نمی آمدم.

به گزارش امید لرستان، سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر روز گذشه(سه شنبه ۱۱ خرداد)در برنامه «بادوربین» شبکه یک سیما به تشریح برنامه‌های خود پرداخت.

رئیسی گفت: در دستگاه قضایی وظیفه برخورد با مفاسد را برخورد داریم و رسیدگی‌ها به ابلاغ مردم می‌رسد ولی ریشه‌های فساد می‌تواند خشکانده شود و آنجا که ریشه فساد خشکانده می‌شود دستگاه اداره کشور است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به درخواست اقشار مردم و فرهیختگان در عرصه انتخابات حاضر شدم و سرباز مردم هستم و اگر نمی‌شد کاری کرد هرگز به صحنه نمی آمدم.

رئیسی افزود: بسیاری از مشکلات می‌تواند نباشد و امروز مبارزه با فساد و فقر و تبعیض را وظیفه خود می‌دانیم و در قوه مجریه برخورد با تبعیض و فساد و بی عدالتی امکان پذیر است.

وی ادامه داد: می توانیم تغییر ایجاد کنیم و تحول در وضع موجود نیازمند همراهی همه قشرها هست.

سیدابراهیم رئیسی گفت: دولت دولت دلالی و رانت و پارتی نخواهد بود و دولت تولید و گره گشایی از زندگی مردم خواهد بود.

وی گفت: اصحاب ما می توانیم هستیم و هرگز اهل نمی شود و نشد نیستیم و همه مسائل با کمک مردم قابل حل است.

رئیسی اظهار کرد: قرار بود سنگ زیربنای جامعه ما اخلاق و معنویت و عدالت باشد و اجرای عدالت خواست همه مردم و تاکید قانون اساسی است و هرگونه بی قانونی را توسط هر شخصی امری مذموم برای جامعه می‌دانیم.

وی گفت: برای ایجاد ایرانی قوی در عرصه هایی که با اراده حاضر شدیم امتحان خوبی پس دادیم و هرجا وارد شدیم با قدرت و امید آنجا عرصه موفقیت ما بوده ولی در عرصه هایی مثل اقتصاد مشکل جدی داریم و چرا باید مشکل اقتصادی و وضعیت دولت مردم را رنج بدهد؟

رئیسی افزود: در این عرصه می توانیم ما و مردم در کنار هم به گام های ماندگاری برسیم که هم وضع مردم در این تاریخ و هم فرزندانمان را در آینده به سعادت برساند.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: می توانستیم خیلی بهتر از این پیش برویم و من که به کارخانه ها می‌روم اولین بازدیدم از کارآفرینان و کارخانه ها و کارگاه‌ها است و آیا باید این میزان از ظرفیت کارخانه های ما تعطیل و نیمه تعطیل باشد؟ ۴۰درصد از ظرفیت تولید ما معطل بماند؟ ۷۰ درصد ظرفیت اقتصادی ما می تواند اشتغال ایجاد کند.

وی بیان کرد: کارخانه هایی که ۵-۶سال تعطیل بودند با یک زمان گذاری و دو نشست با مسئولین راه افتاده است و کارگرانی که اخراج شده بودند برگشتند و چرخ تولید کارخانه راه افتاده است.

رئیسی گفت: هویت من با مردم و رزمنده ها و حرکت جهادی شکل گرفته است.

سیدابراهیم رئیسی افزود: اگر کسی از درد مرم دردش نیاید باید از خود تردید کند و من از درد مردم دردم می آید و در اتاق اداری خود ننشسته ام که دستور بدهم  و یک مسئول باید با درد مردم دردش بگیرد.

وی گفت: معتقدیم کسی که باید در این عرصه ظاهر می شود حتما باید برنامه داشته باشد در سه نکته اساسی برنامه دنبال می کنیم که اول معیشت مردم و دوم کسب و کار مردم و سوم دولت است و دولت توانمند و جهادی و با اقتدار و آگاهی می تواند مشکل معیشت و کسب و کار را حل کند.

رئیسی ادامه داد: نسبت به افزایش درآمدها برنامه داریم و در برنامه‌های صداوسیما آنها را تشریح میکنم و اعتقاد به برنامه دارم و با برنامه وارد قوه قضائیه شدم و در قوه قضائیه این برنامه را غنی تر کردم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهروی افزود: با مشورت نخبگان که مسئله حل کرده اند و توانسته اند میدان اجرایی را با موفقیت طی کنند و صاحبنظران اندیشکده های مختلف برنامه ای تهیه کرده ام.

رئیسی گفت: گرانی همه را اذیت کرده و ما برایش برنامه داریم نکته دوم که در سبد خانواده مهم است مسکن است و نکته سوم هزینه سلامت و درمان است که باید راهکارهایی برایش پیدا شود. وضعیت تورم ۳۲۰ درصدی در گذشته وضغعیت غیرقابل قبولی را برای همه ایجاد  کرده است ولی امکان تغییر وضعیت هست و تورم یک رقمی دست یافتنی است. کسری بودجه و استقراض دولت از بانک مرکزی باید کنترل شود و کاهش یابد.

وی ادامه داد: نقدینگی که خلق می‌شود و به سمت تولید نمی رود مشکلات فزاینده ایجاد میکند و بای به سمت تولید برود و اگر در کنار افزایش نقدینگی رونق تولید باشد هیچ نگرانی وجود ندارد.

رئیسی در ارتباط با بورس نیز گفت: اگر حرکت بورسی به تامین تولید کمک کند روز به روز ارزش سهام افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: مداخله دولت در بازار را نمی پسندیم ولی زنجیره تامین و تولید و مصرف باید نظارت شود و شان دولت حمایت، هدایت و نظارت است و بازار دستوری اداره نمی شود.

رئیسی گفت: اگر کالاهای اساسی را به قیمت ارز بند کنیم گرفتاریم و حتما باید رابطه اش را با ارز قطع کنیم و به سمت خودکفایی کالاهای اساسی برویم. باید به سمت استقلال کشاورزی و نان و گوشت و مرغ مردم برویم و سفره مردم نباید وابسته به ارز و تکانه های آن باشد و این هم راهکار دارد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: به هیچ عنوان نمی پسندیم دست دولت به جیب مردم برود و کسری خود را از بخش های مختلفی چون بورس و استقراض بانک مرکزی حل کند چون این مسائل مشکل ایجاد می کند و باید به سمت افزایش ارزش پول ملی برویم.

رئیسی ادامه داد: هزینه مسکن را می توان حذف کرد. امکان تولید مسکن و راه انداختن اقتصاد پیشران که مسکن است ۴میلیون در ۴سال امکان پذیر است و دولت درمورد مسکن روستایی و بافت فرسوده وظیفه دارد. مسئله زمین را می توان به عنوان هزینه های مسکن کاهش داد و تسهیلات باید برای ساخت مسکن در اختیار گذاشت و سوداگری مسکن را خاتمه داد.

وی گفت: در سال اول ورود به آستان قدس شهر زائر را در ورودی شهر ساختیم چون شان زائر امام رضا نبود که در پارک و گوشه خیابان چادر بزند و باید گرامی داشته شود و استاندار وقت خراسان گفت با شروع این کار هزاران شغل ایجاد شد.

سیدابراهیم رئیسی گفت: ۴۳ درصد هزینه درمان را مردم می دهند ولی امکان کاهش  ۵۰درصدی این ۴۳درصد وجود دارد و می توان به ۲۰درصد کاهش داد. باید دسترسی به تخصص درمانی را افزایش دهیم. تقویت بیمه های تکمیلی  کاهش هزینه ای سلامت در دستور کار ماست و امکان صدور کارت سلامت برای ۷۰درصد مردم هست.

 

رئیسی  ادامه داد: راهکار کسب درامد اشتغال است و ما به عنوان دستگاه قضایی ۲هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کردیم.

وی افزود: رشد نقدینگی باید به سمت تولید برود و اصلاح نظام پولی و بانکی برای تامین مالی تولید در دستور کار ماست.

رئیسی گفت: اگر گفتیم تولید مسئله اول کشور است یعنی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه ما باید حس تولید پیدا کند و باید سوال کنیم که دیپلماسی اقتصادی وضعیت سهم ما در تجارت منطقه همین میزانی است که داریم؟ تجارت منطقه هزار میلیارد است و سهم ما دو درصد است. همین دو درصد سهم ماست؟

وی ادامه داد: کاملا می توانیم سهم‌مان را در تجارت منطقه و صادرات به کشورهای همسایه و منطقه دو برابر کنیم و از ۲۰میلیارد دلار به ۴۰ تا ۵۰میلیارد دلار تبدیل کنیم.

سیدابراهیم رئیسی اظهار کرد: اجاره نخواهیم داد دیپلماسی در وزارت خارجه به مناسبات سیاسی خلاصه شود و مناسبات اقتصادی در متن کار ما خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: قاچاق کالا با کار پلیسی حل نمی شود و راهش این است که ببنیم پولش از کجا می آید و اگر این پول درست ردیابی بشود باید وارد چرخه تولید شود. قاچاق کالا از موانع جدی تولید است و باید کار جدی رویش شود. حتما می شود به نظام واردات و صادرات سامان دا به وری که مرزنشینان و مرزبانان امان پیدا کنند.

رئیسی گفت: منابع منجمد بانک ها باید در چرخه تولید وارد شود تا وضعت تولید متفاوت شود. باید موضوع معوقه بانکی را تمام کنیم. تا ایجاد جذابیت برای تولید واقعی نکنیم و کارهای اقصادی غیر مولد را بدون جاذبه نکنیم مسئله حل نخواهد شد و باید برای فرد صرف نکند که زمینی بگیرد و ۲۰سال ان را منجمد کند.

وی افزود: مسئله اول دولت شایسته‌سالاری است و هرکس دنبال رانت و بازی های سیاسی است جایگاهی ندارد و حزب و گروه بحث من نیست بلکه بحث من استفاده از همه ظرفیت های کشور است.

رئیسی اظهار کرد: شفافیت و مبارزه با فساد جزو موضوعات مهم در دولت خواهد بود و باید موضوعات پشت ویترین بیاید تا نقد شود.

وی گفت: کسر بودجه را به عنوان دومین نقطه اساسی حتما دنبال می کنیم.

سید ابراهیم رئیسی اظهار کرد: هر کسی با هرگویش در هر نقطه از کشور بداند حضور و نقش آفرینی اش اثربخش است و می تواند دولتی قوی را رقم بزند.  محور تحولی ما اجرای عدالت در تولید و توزیع و تقسیم ظرفیت ها و جذب و ارتقای نیروی انسانی خواهد بود و محوریت تحول در دولت مردمی بر اجرای عدالت خواهد بود و ما این امر را بسیار نزدیک می‌بینیم.

انتهای پیام/