طی یک قرارداد استعماری، مواریث تاریخی، فرهنگی و باستاتی ایران متعلق به کشورهای خارجی است و برای دلخوشی تعدادی کمی از مواریث به شاهان ایران برسد.

رژیم پهلوی به واسطه در اختیار داشتن امکانات و همچنین حمایت سران کشورهای خارجی از شاه ایران به جهت غارت منافع ملی توانسته بود با ظلم و تهدید مردم را از هرگونه طلب آزادی‌خواهی و استقلال منع کند.

مردم تحت فشارهای استبدادی شاه قرار داشته و از هرگونه آسایش و آرامشی برخوردار نبودند، با وجود ظرفیت‌های بالای کشور اما ملت ایران در فقر کامل به سر برده و اغلب با رنج زندگی خود را می‌گذراندند.

تا اینکه امام خمینی(ره) با اندیشه آزادی‌خواهی و نفی هرگونه ظلم و ستم پایه‌های انقلاب را بنا نهاد و جمهوری اسلامی را حکومت حامی مستضعفان و متعلق به مردم محروم عنوان کرد.

سید محمد سیف‌زاده در ادامه بیان واقعیت‌های حکومت پهلوی در قسمت هفتم از برنامه مجازی شب‌های انقلاب لرستان به حضور صهیونیست‌ها و وهابیت در ایران و استان اشاره و اظهار کرد: طی یک قرارداد استعماری، مواریث تاریخی، فرهنگی و باستاتی ایران متعلق به کشورهای خارجی است و برای دلخوشی تعدادی کمی از مواریث به شاهان ایران برسد.

وی با بیان اینکه باستان‌شناسان همه اشیاء ایران را به غارت می‌بردند، افزود: همان‌طور که امروز در موزه‌های غرب آثار باستانی ایران به وفور دیده می‌شود، حال اینکه در ایران اشیایی از غرب وجوددندارد.

این پژوهشگر لرستانی با بیان اینکه قرارداد استعماری در چای جای تاریخ پهلوی وجود دارد، گفت: چند سال بعد انقلاب همچنان این قرارداد وجود داشت که بعد باطل شد.

سیف‌زاده ادامه داد: در لابه‌لای اسناد و قاچاق آثار تاریخی ردپای صهیونیست‌ها دیده می‌شود که در این زمینه ضربه خورده‌ایم.

وی با بیان اینکه در تاریخ طوری تلقی شده که باید در کنار حکومت ایران بیگانگان نیز باشند، افزود: در همین راستا در دوره رضاخانی مدرسه برای یهودی‌ها ساخته شد، با این وجود بعدها که رضاخان احساس خطر کرد دستور داد این مدارس تعطیل شوند.

در لرستان افراد زیادی هستند که خاطرات تلخ و شیرین از روز و شب‌های انقلاب دارند، از جمله این افراد است که در سال‌های ۵۶ تا ۵۸ ساکن خرم‌آباد بوده است.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها برای مسائل شرعی به مساجد خرم‌آباد مراجعه می‌کردیم، افزود: در مسجد واقع در سبزه میدان خرم‌آباد، جلسات بحث خوبی برای روشنگری برگزار می‌شد.

با بیان اینکه برای مسائل شرعی به رساله‌ها مراجعه می‌کردیم، گفت: در حاشیه رساله اسامی دیگر مراجع نوشته شده بود اما در مورد یک نفر تنها نوشته بود آیت‌الله خ که نشان از ممنوعیت نام امام خمینی بود.

وی ادامه داد: تنها مساجد و مجالس سنتی بودند که محوریت نهضت را بر عهده داشتند، از این‌رو نباید سخنان گرانبهای امام راحل را فراموش کرد.

نخبگان علمی برای ایران اسلامی سرمایه ارزشمندی محسوب می‌شوند، نظام جمهوری در سایه امنیت و آرامش امکانات آموزشی را فراهم آورد تا در قالب چهره‌های علمی خود را به جهان معرفی کنند.

بهروز دوستی جوان و کارآفرین لرستانی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به فعالیت‌های علمی این دانشگاه، اظهار کرد: در راستای اجرای منویات رهبری و سند بالای نقشه جامع علمی کشور و همچنین تحقق بیانیه گام دوم اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت ویژه لرستان در زمینه گیاهان دارویی، بیان داشت: فیلد پژوهشی در زمینه فراوری گیاهان دارویی قرار دادیم و طی چند سال اخیر موفقیت‌هایی را نیز کسب کرده‌ایم.

این محقق لرستانی در تشریح مراحل مختلف فراوری گیاهان دارویی از سایت محل رویشگاه تا تولید محصول، گفت: پس از جوانه‌زنی، گیاه دارویی را روی پتری که کاغذ صافی بر آن قرار داد، گذاشته و بذر گیاه دارویی را روی پتری کشت می‌دهیم.

دوستی با بیان اینکه پس از ۳ تا ۷ روز بسته به نوع گیاه دارویی، نشا را در ژرمیناتور قرار داده و در مرحله بعد به گلخانه منتقل می‌کنیم، گفت: پس از رشد اندام‌های هوایی گیاه را خشک و عصاره را پس از آسیاب خارج می‌کنیم.

وی ادامه داد: نانوذره ایحاد شده را در دیسک قرار داده و روی پایه پماد اضافه و پماد گیاهی را تولید می‌کنیم.

دوستی با تاکید بر اینکه محصول تولیدی در مقایسه با داروهای شیمیایی عوارض کمتری دارد، گفت: اثرات آنتی باکتریال و ضدقارچی این محصول بالاتر از آنتی‌بیوتیک‌ها عمل می‌کند و ارزان‌تر و باکیفیت‌تر است.

با اشاره به نخستین درگیری در دبیرستان امام خمینی(ره)، بیان داشت: در دبیرستان بودیم که نیروهای شهربانی اطراف آن را احاطه کردند.

وی با بیان اینکه عکس‌های داخل سالن که مربوط به شاه و همسر شاه بودند به آتش کشیده شد، افزود: نیروهای شهربانی اطراف دبیرستان را احاطه و ما را محاصره کرده بودند.

این مبارز انقلابی ادامه داد: دبیرستان امام درب دیگری در خیابان ۱۳ آبان فعلی داشت که از این طریق فرار کردیم.

با اشاره به حضور نیروهای چماق به دست در خیابان‌های خرم‌آباد، گفت: تعداد زیادی از مردم خرم‌آباد چوب به دست آماده دفاع از شهر بودند که بعد از اطلاع چماق داران، از حمله منصرف شدند.

انتهای پیام/