۶۸۹۰۰ لرستانی از مزایای طرح برق امید بهره بردند
۶۸۹۰۰ لرستانی از مزایای طرح برق امید بهره بردند
در دو ماه گذشته 68 هزار و 900 مشترک لرستانی جزو مشترکین کم‌مصرف،257 هزار مشترک جزو گروه مشترکان خوش مصرف و 124 هزار مشترک نیز پرمصرف تشخیص داده‌ شده‌اند که بر این اساس هزینه برق از مشترکین کم مصرف گرفته نشد.

به گزارش امید لرستان، فریدون خودنیا در ارتباط با اجرای طرح برق امید در لرستان اظهار داشت: مشترکین در طرح برق امید به سه دسته کم‌مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تفکیک شده‌اند.

وی با بیان اینکه مشترکین کم‌مصرف در ماه‌های عادی سال یعنی از ابتدای مهر تا پایان اردیبهشت‌ماه ماهانه کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند، افزود: مشترکین کم‌مصرف بر اساس مصوبه دولت با بخشودگی پرداخت هزینه برق مواجه می‌شوند که در ماه‌های آبان و آذر ۶۸ هزار و ۹۰۰ مشترک لرستانی شامل این بخشودگی‌ها شدند.

مدیرعامل شرکت برق لرستان بیان کرد: ۲۵۷ هزار مشترک لرستانی جز گروه مشترکان خوش مصرف بوده‌اند که بهای برق مصاحبه شده برای آنان معمولی بوده است همچنین ۱۲۴ هزار مشترک لرستانی نیز پرمصرف تشخیص داده ‌شده‌اند که تعرفه محاسبه‌شده برای آنان ۱۶ درصد بیشتر از گذشته است.

خودنیا با اشاره به اینکه باغ ویلاها و اتاقک‌های نگهبانی جزو این تعرفه‌ها نیستند، تصریح کرد: این واحدها از طرح برق امید حذف‌ شده‌اند زیرا این طرح تنها برای مشترکین برق امید است.

وی خاطرنشان کرد: اپلیکیشن برق من یک برنامه جامع بوده که می‌تواند ۳۸ مورد خدمت شرکت برق را به‌صورت هوشمند در اختیار مردم قرار دهد و استفاده از این برنامه مراجع حضوری به شرکت برق به حداقل می‌رساند.

  • منبع خبر : فارس