چگونه خطرات ناشی از پرتاب را کاهش می‌دهیم؟
چگونه خطرات ناشی از پرتاب را کاهش می‌دهیم؟
عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان و مربی پرتاب‌های تیم ملی پارا دو و میدانی می‌گوید: وقتی پرتاب‌ها را با استفاده از توپ‌های تمرینی همچون توپ‌هایی با یک دنباله اجرا می‌کنیم به طور قابل ملاحظه‌ای خطرات ناشی از پرتاب را کاهش می‌دهیم.

مصطفی بهرامی اظهار کرد: پرتاب‌های چرخشی به خصوص برای بچه‌هایی با جثه بزرگتر بسیار جالب و بهتر است.

وی ادامه داد: البته بایستی توجه داشت که پرتاب‌های چرخشی به ندرت برای افراد مبتدی آن‌هم در محیط مدرسه پیشنهاد می‌شود چرا که در چنین محیطی علاوه بر خطرناک بودن، سازمان‌دهی تعداد زیادی از دانش‌آموزان نیز مشکل است.

بهرامی تأکید کرد: لازمه اصلی استفاده از وسایل و امکانات استانداردی همچون دیسک و چکش فراهم کردن محیطی هم برای این گونه پرتاب‌ها است.

رئیس کمیته دو و میدانی فدراسیون جهانی نابینایان و کم‌بینایان اضافه کرد: در واقع وقتی پرتاب‌ها را با استفاده از توپ‌های تمرینی همچون توپ‌هایی با یک دنباله اجرا می‌کنیم به طور قابل ملاحظه‌ای خطرات ناشی از پرتاب را کاهش می‌دهیم.

وی افزود: ضمن اینکه اگر چنانچه با استفاده از حلقه‌های لاستیکی و یا تایرهای دوچرخه اقدام به آموزش پرتاب بچه‌ها کنیم به میزان زیادی خطرات ناشی از وسایل پرتابی را کاهش می‌دهیم.

بهرامی گفت: به طور کامل تجربه نشان داده که استفاده از وسایل متنوعی غیر از خود وسایل پرتابی روش مناسبی برای کاهش خطرات ناشی از پرتاب به شمار می‌رود.

  • منبع خبر : ایسنا