هفته بدون مرگ کرونایی لرستان
هفته بدون مرگ کرونایی لرستان
پنج روز بدون مرگ کرونایی مهمترین اخبار هفته گذشته در لرستان بود تا به مردمی که طی ۱۰ ماه گذشته هر روز شاهد مرگ همشهریان خود بودند یادآوری کند که می‌توان با رعایت دستورالعمل‌ها بر ویروس کرونا غلبه کرد.

به گزارش امید لرستان، ابتلای قطعی ۶۱هزار و ۷۴۶ نفر از شهروندان این استان به کرونا تا ۱۸ دی ماه تایید شده است، ۳۰۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند. ۱۹ دی به عنوان روز بدون مرگ مبتلایان کرونا پس از گذشت چندین ماه در استان ثبت شد و پس از آن تا روز ۲۶دی ماه، هفت روز دیگر را بدون مرگ ناشی از کرونا در لرستان شاهد بودیم.

پس از ماه‌ها روزهای بدون مرگ مبتلایان کرونا در استان رقم خورد که ادامه این روند امیدبخش، نیازمند همراهی مستمر مردم با مسوولان است. هرچند پنج روز بدون ثبت مرگ و میر کرونا در استان رقم خورده است اما این بیماری تمام نشده و غافلگیر کننده است.

تا ۲۴ دی ماه ۶۲ هزار و ۴۵۸ شهروند لرستانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تا کنون یک هزار و ۳۰۵ نفر از مردم این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

پنج شهر لرستان در وضعیت آبی

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، پنج شهر لرستان در وضعیت آبی ( کم خطر) کرونایی قرار گرفتند.اکنون شهرستان های خرم آباد، ازنا، الیگودرز، پلدختر، دلفان و سلسله در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان های بروجرد، کوهدشت، دورود، رومشکان و چگنی در وضعیت آبی(کم خطر) قرار دارند.

ادامه منع تردد شبانه در خرم آباد و بروجرد

براساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا، منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد همچنان در ۲ شهرستان خرم‌آباد و بروجرد ادامه دارد. ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ضمن تشکر از همراهی مردم استان در پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا، اعلام می دارد با توجه به تداوم وضعیت زرد در تمام استان، محدودیت های اعلام شده در ۱۱ دیماه به مدت یک هفته و تا پایان روز جمعه ۲۶ دیماه تمدید می شود.

  • منبع خبر : ایرنا