رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای اولویت نخست شورا و شهرداری خرم‌آباد قرار گیرد
رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای اولویت نخست شورا و شهرداری خرم‌آباد قرار گیرد
رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای شهر در اولویت نخست شورای شهر و شهرداری قرار گیرد و ستاد بحران، بهزیستی، کمیته ‌امداد و ... باید در کنار شهرداری باشند تا در مدیریت شهری به نتیجه مطلوبی برسیم.

به گزارش امید لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: از صفات افراد متقین بر اساس خطبه ۱۷۴ نهج‌البلاغه، بزرگ دانستن خداوند و کوچک شمردن هر آنچه غیر خدا است.

وی خاطرنشان کرد: اگر خدا در نظر انسان‌ها بزرگ جلوه کرد، متقی است و بدون ترید این نگاه در تعاملات اجتماعی و سبک زندگی فرد بسیار موثر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، ضمن تقدیر از عملکرد شورای شهر و شهرداری مرکز استان، بیان داشت: سابقه شهرداری در خرم‌آباد به بیش از ۹۰ سال می‌رسد، خدماتی که در گذشته تنها معطوف به دو منطقه می‌شد، اما با گسترش و توسعه شهر، وظایف عمرانی همچون ایجاد خیابان، توسعه معابر، تنظیف محله‌ها و رفع سد معبر نیز بیشتر شده است.

شاهرخی بیان داشت: برخی وظائف در امور عمرانی و نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها، امور فرهنگی و بهداشتی بر عهده شورای شهر و شهرداری است، اعضای این مجموعه باید خود را وقف خدمت به شهروندان کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان نیز شهر را خانه خود پنداشته و در تنظیف آن تلاش ویژه‌ای داشته باشند، گفت: احساس مسئولیت، تلاش در جهت حفظ نظافت، تشریک مساعی، تعاون و همکاری با مدیریت شهری در ایجاد و گسترش مراکز فرهنگی و پرهیز از ایجاد سد معبر از دیگر وظائف شهروندان محسوب می‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه از سوی دو طرف کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: تا زمانی که این کاستی‌ها برطرف نشوند، به مدیریت شهری قابل قبول نخواهیم رسید.

وی، حفظ مولفه‌های فرهنگی را نخستین وظیفه شهروندان در مقابل خدمات شهرداری برشمرد و افزود: پرداخت مالیات و عوارض شهرداری اگر پرداخت نشود، مدیریت شهری نیز امکان نخواهد داشت، سازمان‌ها و ادارات دولتی نیز بدهکار شهرداری هستند و بایستی بدهی خود را به هر روشی پرداخت کنند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای شهر در اولویت نخست شورای شهر و شهرداری قرار گیرد، گفت: ستاد بحران، بهزیستی، کمیته امداد و … باید در کنار شهرداری باشند تا در مدیریت شهری به نتیجه مطلوبی برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز شهری تاکید و تصریح کرد: بایستی پیشینه فرهنگی و تاریخی شهر را حفظ کرد، داشتن برنامه کوتاه، میان و بلند مدت برای امور عمرانی باید در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد.

امام ‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: روز ۲۷ دی‌ماه مصادف با شهادت نواب صفوی و یاران این شهید است، شخصیتی که پس از ده سال مبارزه و جهاد مستمر و در سن ۳۲ سالگی به همراه یارانش به فیض شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی، امام راحل و مقام معظم رهبری به دنبال ایجاد جامعه دینداری و گسترش آموزه‌های دینی بوده و هستند، افزود: ترویج و حاکم شدن اخلاق اسلامی در همه فضاها، بصیرت و آگاهی به اهداف و برقراری عدالت اجتماعی، اخوت اسلامی، استکبار ستیزی، مرزبندی با دشمن و دوری از نژادپرستی از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

  • منبع خبر : فارس