پرداخت وام کارگشایی به مددجویان لرستانی
پرداخت وام کارگشایی به مددجویان لرستانی
یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان وام کارگشایی به مددجویان آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت شد.

به گزارش امید لرستان، جاسم محمدی فارسانی به خبرنگاران اعلام کرد: تاکنون پنج هزار بسته غذای با هم افزایی آستان قدس رضوی و هشت هزار بسته غذایی با حمایت بنیاد علوی و ۱۰ هزار بسته غذایی از محل اعتبارات این نهاد در بین مددجویان آسیب دیده از کرونا در استان توزیع شده است.

محمدی فارسانی ادامه داد: وام قرض الحسنه تخصیصی بنیاد مستضعفان به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز با سرانه پنج میلیون تومان به هر مددجوی آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با بیان اینکه در این راستا تمامی وام های قرض الحسنه صندوق امداد ولایت به مدت سه ماه در استان امهال شد، اظهار داشت: همچنین مبلغ ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به خانوارهای مددجویانی که سرپرست خود را به دلیل کرونا از دست دادند اعطا شد و مبلغ پنج میلیون تومان نیز به سایر اعضا خانوار با تایید وزارت بهداشت پرداخت شد که از این تسهیلات ۲۳۴ نفر متوفی تحت پوشش بهره مند شدند.

محمدی فارسانی با بیان اینکه تمام خانواده های فاقد درآمد که سرپرست خود را در اثر کرونا از دست داده اند تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند عنوان کرد: تاکنون ۹۵ هزار خانوار با همکاری فروشگاه های زنجیره ای رفاه استان از بسته های حمایتی غذایی بهره مند شدند.

وی ادامه داد : همچنین در این راستا مبلغ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به سه هزار و ۵۶۴ خانوار غیر مددجو که در مشاغلشان در اثر کرونا آسیب دیده اند بصورت بلاعوض بر حسب بعد خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

  • منبع خبر : ایرنا