دی ماه بدون بارش در لرستان/ زمستان سردی پیش رو داریم
دی ماه بدون بارش در لرستان/ زمستان سردی پیش رو داریم
میزان بارش‌ها در دی ماه امسال به شدت کاهش پیدا کرده است به طوریکه طی 20 روز گذشته سامانه بارشی وارد آسمان استان نشده و این در حالی است که مجموع بارش دی ماه سال ۹۸ خرم‌آباد ۶۹ میلیمتر بوده است.

به گزارش امید لرستان، زینب اکبری معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان لرستان اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا اواسط هفته شاهد پدیده جو خاصی در لرستان نیستیم و طی این مدت آسمان استان جوی آرام و پایدار دارد.

وی با بیان اینکه تغیرات دمایی نیز در هفته پیش رو چشم‌گیر نیست،افزود: شهرستان‌های الشتر و ازنا طی ۲۴ ساعت گذشته دمای منفی ۱۰ درجه را تجربه کرده‌اند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان بیان کرد: میزان بارش‌ها در دی ماه امسال به شدت در لرستان کاهش پیدا کرده است به طوری که طی ۲۰ روز گذشته سامانه بارشی وارد آسمان استان نشده است.

اکبری در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد:  این در حالی است که  مجموع بارش دی ماه سال  ۹۸ خرم‌آباد ۶۹ میلیمتر بوده اما امسال این میزان به صفر میلیمتر رسیده است.

به گزارش فارس، بر اساس پیش‌بینی‌های سه ماهه میزان بارش‌ها در دی‌ماه کمتر از میزان نرمال خواهد بود اما در بهمن و اسفندماه شاهد افزایش بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت خواهیم بود، همچنین امسال زمستان سردی را نیز پیش رو داریم.

  • منبع خبر : فارس