نقش راهبردی روحانیت و حوزه در شرایط امروزی
نقش راهبردی روحانیت و حوزه در شرایط امروزی
نقش روحانیت و نهاد حوزه در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امروز یک نقش راهبری است.

به گزارش امید لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قدرتی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با ارائه خدمات تبلیغی و فرهنگی خود در خدمت عموم مردم است.

وی افزود: با اقدامات و برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی، انقلاب اسلامی می‌تواند استوارتر و محکم‌تر مسیر خود را ادامه دهد.

قدرتی با بیان اینکه دفاع مقدس فرصت‌های زیادی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، بیان کرد: در این ایام خیلی از تهدیدها برای ایران اسلامی تبدیل به فرصت شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه دفاع مقدس به ما طریقه دفاع، استقامت و محکم بودن در مقابل زورگویی‌های دشمنان را نشان داد، تصریح کرد: خوشبختانه در گام دوم انقلاب نیز با همان رویکرد دفاع مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال حرکت بوده و جوانان مؤمن و انقلابی با الگو برداری از دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه جوانان مؤمن و انقلابی در عرصه‌های مختلف استوار و محکم پیش می‌روند، گفت: یکی دیگر از برکات دفاع مقدس این بود که پیام انقلاب اسلامی به همه عالم مخابره شد و انقلاب اسلامی ایران را یک انقلاب بین‌المللی کرد.

قدرتی با تأکید بر اینکه تمام انقلاب‌های دنیا با مشکلاتی روبرو شدند، اما انقلاب اسلامی بدون هیچ گونه انحراف و جدا شدن از آرمان‌های خود، همچنان استوار است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی داشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های نظامی، عقیدتی، نرم افزاری، نانو، سلول‌های بنیادین، علمی، پزشکی و…، ادامه داد: نقش روحانیت و نهاد حوزه در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امروز یک نقش راهبری است.

وی با بیان اینکه روحانیت و نهاد حوزه به‌ عنوان خادم ملت و اسلام خوشبختانه توانسته که طی این سال‌ها یک نقش راهبری را داشته باشد، تصریح کرد: روحانیت در عرصه تبلیغ، مسجد، محله، دفاع مقدس و… راهبر بوده و هدایت معنوی خود را همواره داشته است.

قدرتی تاکید کرد: روحانیت هم در دفاع مقدس و هم در ادامه راه انقلاب و دفاع مقدس، خوش درخشیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه تبلیغات اسلامی نیز با تبلیغ دین و اسلام همواره کمک حال جامعه روحانیت بوده، اظهار کرد: تبلیغات اسلامی خادم جامعه روحانیت بوده تا بتوانیم بحث تبلیغ را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب نیز، فلسفه و سیاست تبلیغات اسلامی این بوده که با همین رویکرد پیش برود، افزود: در دوره جدید، تبلیغات اسلامی به‌دنبال این بوده که تبلیغ را مردمی کند که همه باید در این زمینه کمک کنند.

قدرتی با تأکید بر اینکه جامعه دانشگاهیان، اقشار مختلف، بسیج، بدنه اجتماعی کشور، جوانان مؤمن و انقلابی و… همه باید مبلغ دین و اسلام باشند، گفت: تبلیغ اسلام ناب وظیفه همه ماست.

  • منبع خبر : ایسنا