بیکاری بیش‌ از ۶۰۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران لرستان
بیکاری بیش‌ از ۶۰۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران لرستان
یکی از چالش‌های مهم ما بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران است که ۶۷۱۴ نفر بیکار در سیستم بنیاد شهید استان ثبت شده که ۶۸ درصد این افراد مدارک دانشگاهی دارند.

به گزارش امید لرستان، محمود زرینجویی در رابطه با اشتغال ایثارگران، اظهار کرد: اتحاد در برابر دشمن، همدلی در ساختن کشور و دنبال کردن آرمان‌های بلند و ملکوتی امام(ره) و شهدا مهم‌ترین توصیه همه شهداست که با این اقدامات می‌توان همیشه موفق و سربلند بود.

وی با اشاره به جان فشانی شهدا و ایثارگران، افزود: آرامش و آسایش امروز و همچنین نقش ایران در منطقه به عنوان یک کشور تأثیرگذار در جهان، مرهون خون شهدا و ایثارگری ایثارگران است.

زرینجویی با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی، تصریح کرد: اخلاص این شهید بزرگوار سبب شد تا اینگونه محبوب دل‌های عالم شود، او با خلوص نیت و بدون هیچگونه ریا در خدمت نظام و ولایت بود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: شهید سلیمانی نهایت بصیرت را داشت و گرایشات سیاسی افراد برایش فرقی نمی‌کرد به طوری‌که حتی یک جمله که سبب کدورت در بین گروه‌ها شود را بیان نکرد و دارای عظمت و بزرگی خاصی بود.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی علی‌الرغم همه مهربانی و رأفتی که داشت اما بُردن نامش لرزه بر تن دشمن می‌انداخت و این ناشی از معرفتی بود که خدا در دل این مرد بزرگ گذاشته بود تا سبب شد اینگونه در منطقه و جهان تأثیرگذار باشد.

زرینجویی گفت: امروز هزاران سردار سلیمانی در کشور وجود دارد و همه در تلاش هستند تا راه شهدا به ویژه شهید سلیمانی را ادامه دهند.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: مهم‌ترین هدف بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و هر فعالیت در بنیاد شهید، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.

وی با اشاره به اینکه در استان بیش‌از ۶۰۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگر بیکار هستند، گفت: یکی ‌از چالش‌های مهم ما بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران است که ۶۷۱۴ نفر بیکار در سیستم بنیاد شهید استان ثبت شده که ۶۸ درصد این افراد مدارک دانشگاهی دارند.

زرینجویی با اشاره به انعقاد سه تفاهم نامه در راستای حل مشکلات این حوزه، عنوان کرد: برای اجرای این تفاهم‌نامه نیاز به همکاری و تلاش مضاعف است و باید با استفاده از ظرفیت‌ها، کاری کرد که تا پایان سال نِمود و جهشی به سمت اشتغال، مسکن و اتمام بهسازی قبور شهدا انجام شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با بیان اینکه اشتغال روستایی می‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد شغل جویندگان کار باشد، بیان کرد: کشاورزی، دامپروری و گردشگری بهترین ظرفیت و پتانسیل برای ایجاد اشتغال در استان است که باید از این ظرفیت‌ها و فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.

  • منبع خبر : ایسنا