فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی دلفان امسال به بهره برداری می‌رسد
فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی دلفان امسال به بهره برداری می‌رسد
فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی شهرستان دلفان تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش امید لرستان: محمد رضوانی فرد مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) روز جمعه در حاشیه بازدید از روند پیشرفت پروژه گاوداری ۶ هزار راسی دلفان اظهار داشت: برای راه اندازی این فاز یک هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین به همراه تجهیزات کامل به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان خریداری شده به بهره برداری خواهد رسید.

او ادامه داد: فاز دوم و سوم این پروژه در خرداد و مرداد ماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) بیان کرد: در آینده نزدیک و بعد از اتمام پروژه گاوداری ۶ هزار راسی یک مجتمع کشت و صنعت مرتبط با این گاوداری در شهرستان دلفان راه اندازی می‌شود.

فرماندار دلفان نیز در این خصوص گفت: تکمیل عملیات اجرایی و بهره برداری از گاوداری ۶ هزار راسی در این شهرستان مطالبه و خواسته اصلی مردم است.

حشمت بهمنی با بیان اینکه احداث این طرح نقش بزرگی در رونق اقتصاد و اشتغال شهرستان دارد، اظهار داشت: همکاری مسوولان و بانک‌های عامل برای پیشرفت این پروژه ملی ضروری است.

گاوداری ۶ هزار راسی دلفان در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار در روستای سالیانه بخش خاوه و در کنار جاده نورآباد به نهاوند در حال احداث است که تولید خوراک دام، کود خشک کنی و فرآورده‌های لبنی از صنایع جانبی آن محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان