روز دانشجو، نماد مطالبه‌گری و حق‌طلبی در راه استقلال، آزادی و مردم‌سالاری است
روز دانشجو، نماد مطالبه‌گری و حق‌طلبی در راه استقلال، آزادی و مردم‌سالاری است
با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، دانشجویان نیز همچون سایر اقشار مختلف مردم تحت هدایت و رهبری ولایت مطلقه فقیه، مسیر‌های پیشرفت، اقتدار و توسعه علمی کشور را یکی پس از دیگری طی کردند.

به گزارش امید لرستان، دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: روز دانشجو، نماد مطالبه‌گری و حق‌طلبی در راه استقلال کشور، آزادی و مردم‌سالاری است.

از ابتدای شکل‌گیری حرکت‌های سیاسی و اجتماعی دانشجویی، تاکنون، این قشر آگاه، مطالبه‌گر و عدالت‌خواه همواره حضور مؤثری در صحنه‌های مختلف برای دفاع از استقلال‌طلبی ملت شهیدپرور ایران داشته است.

دانشجویان در دوران پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی در صحنه‌های مختلف مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، حضور فعال و اثرگذار داشتند.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، دانشجویان نیز همچون سایر اقشار مختلف مردم تحت هدایت و رهبری ولایت مطلقه فقیه، مسیر‌های پیشرفت، اقتدار و توسعه علمی کشور را یکی پس از دیگری طی کردند و خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، در حال حاضر، شاهد اقتدار کامل ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی هستیم.

ترس دشمن از پیشرفت‌های قابل توجه ایران اسلامی، باعث انجام اقدامات ناجوانمردانه‌ای همچون ترور دانشمند برجسته، شهید دکتر فخری زاده شد که البته جامعه علمی، راه این شهید بزرگوار و همه شهدای عزیز را با جدیت و قدرت بیشتری ادامه خواهد داد و نقش دانشجویان در این مسیر مهم، یک نقش اساسی است.

اینجانب، فرارسیدن روز دانشجو را به همه دانشجویان عزیز، به‌ ویژه دانشجویان پُرتلاش دانشگاه لرستان، تبریک عرض می‌کنم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان