انجام هفت هزار و ۶۴۹ فقره بازرسی از بازار خرم‌آباد
انجام هفت هزار و ۶۴۹ فقره بازرسی از بازار خرم‌آباد
هفت هزار و ۶۴۹ فقره بازرسی طی ۲ هفته نخست آذرماه در راستای اعمال محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا از بازار این شهرستان انجام شد.

به گزارش امید لرستان، جعفر طولابی گفت: ۲۰ تیم نظارتی به منظور بررسی روند اجرای محدودیت‌ها در بازار خرم‌آباد فعال بودند و در نیمه آذرماه به ۱۹۸ واحد صنفی اخطار دادند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰۷ واحد صنفی متخلف شناسایی و جریمه و ۲۶ واحد نیز به دادسرا معرفی شدند و از صاحبان ۱۶۵ واحد صنفی شهرستان نیز تعهد گرفته شده است.

طولابی از همکاری و همراهی مردم به ویژه کسبه و بازاریان خرم‌آباد تقدیر کرد و اظهار داشت: تمامی عوامل اجرایی، نظارتی و انتظامی به ویژه دستگاههای متولی تلاش مضاعفی در راستای تغییر وضعیت شهرستان از قرمز به نارنجی داشته اند.

فرماندار خرم آباد گفت: از مردم درخواست می شود تا رسیدن به شرایط مورد نظر، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای دقیق محدودیت‌ها پایبند باشند و از حضور در مراسم عزاداری، عروسی و میهمانی های خانوادگی پرهیز کنند.

از ابتدای آذرماه و در پی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت فعالیت اصناف در شهرهای قرمز کشور از جمله خرم آباد، الشتر و  بروجرد به مدت ۲ هفته اجرا شد.

تمامی اصناف و فعالیت های عمومی بجز مشاغل سطح یک (موارد ضروری همچون مواد غذایی و درمانی) به مدت ۲ هفته در شهرهای قرمز تعطیل بود و منع آمد و شد شبانه و تردد بین شهرهای لرستان در این مدت باعث تغییر وضعیت قرمز به نارنجی شد.

اکنون تمامی شهرستان های لرستان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند و تا سیزدهم آذرماه ابتلای قطعی ۵۶ هزار و  ۹۰۴ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یک هزار و ۱۷۵ نفر نیز جان باخته اند.

بیش از ۵۱ هزار واحد صنفی در لرستان فعال است و سهم خرم آباد از این تعداد ۱۷ هزار واحد است.

  • منبع خبر : ایرنا