موضوع ریزش پل آیت الله کمالوند در دستور کار است تا علل و عوامل تخریب مورد بررسی قرار گیرد
موضوع ریزش پل آیت الله کمالوند در دستور کار است تا علل و عوامل تخریب مورد بررسی قرار گیرد
توضیحات دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خرم‌آباد، شهردار خرم‌آباد و مدیرکل بازرسی استان لرستان درباره‌ی ریزش پل آیت الله کمالوند.

به گزارش امید لرستان، داریوش شاهون‌وند دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد نیز در این باره گفت: در پی بارش‌های چند روز گذشته و دریافت گزارش های مکرر، تذکرات لازم در خصوص پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد به مسوولان امر داده شده بود.

وی گفت: در تخریب مجدد این پل، به کسی آسیب نرسیده و موضوع در دستور کار است تا علل و عوامل تخریب مورد بررسی قرار گیرد اما در هر حال با توجه به اینکه پروژه در حال تکمیل و در اختیار پیمانکار است، باید به قید فوریت بازسازی شود.

 

شهردار خرم آباد در خصوص ریزش پل آیت الله کمالوند توضیح داد: قرار بود پس از تکمیل دستک های ضلع جنوب غربی، تردد روی مسیر شمال به جنوب پل آزاد شود اما به دلیل تقاضای مردم و رسانه ها این مسیر قبل از تکمیل پل و بازسازی، به صورت موقت جهت تردد خودروها باز شد.

محمد شریفی مقدم با بیان اینکه دستک های پل آسیب ندیده است، گفت: ضلع جنوب غربی پل هنوز تکمیل نشده و آب های سطحی جاری شده از سمت اراضی مسکن مهر باعث شسته شدن خاک دستی این محل شده بود.

وی اظهار داشت: هم اکنون این پل به منظور حفظ سلامت شهروندان بسته شده و تا زمان بهسازی کامل و تحویل دائم به شهرداری، تردد روی آن ممنوع است.

شریفی مقدم افزود: با وجود اینکه شهرداری به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار بازسازی پل از طرف دولت، به پیمانکار بدهکار و تحویل موقتی هم صورت نگرفته است اما پیمانکار متعهد شد در مدت ۲۰ روز آینده با تکمیل دستک و خاکریزی های لازم، کار بازسازی پل را به اتمام برساند.

وی بدون اشاره به اعتبار لازم برای تکمیل نهایی طرح پل آیت الله کمالوند افزود: این پل یک سازه ایمن و دارای چهار دستک است که با عرصه سازه بتنی هیچ خطری آن را تهدید نمی‌کند.

شهردار خرم‌آباد افزود:‌ بازسازی این پل در ردیف طرح های سیل است و مطالبات پیمانکار از سوی استانداری لرستان پرداخت نشده که همین امر تکمیل پروژه را زمان‌بر کرده است.

شریفی مقدم تاکید کرد:‌ پل آیت‌الله کمالوند تحویل موقت هم نشده است هرچند که مسوولیت آن تا زمان تحویل دائم نیز با پیمانکار است اما شهرداری خرم‌آباد به‌ دور از غوغاسالاری به‌دنبال رفاه حال مردم است و اقدامات تامینی لازم را به قید فوریت انجام خواهد داد.

سعید رازانی مدیرکل بازرسی استان لرستان نیز در بازدید از پل تخریب شده خرم آباد گفت: بخشی از دستک پل اجرا نشده است و می بایست پس از اجرای کامل طرح، بهره برداری شود.

به گفته وی عبور و مرور بر روی این پل تا اطلاع ثانوی ممنوع است و در اصلاح مجدد آن نیز باید برای دفع آب های سطحی روی پل با تخصیص اعتبار فوری از طریق سازمان برنامه و بودجه اقدام شود.