سایر خطوط تولید کارخانه را به دلیل تولید الکل متوقف کردیم/ طی ۲۷ سال حتی یک پرونده تخلف نداشتیم/ به دنبال سود نیستیم/ عرضه هر لیتر الکل به قیمت ۱۲ هزار تومان + فیلم
سایر خطوط تولید کارخانه را به دلیل تولید الکل متوقف کردیم/ طی ۲۷ سال حتی یک پرونده تخلف نداشتیم/ به دنبال سود نیستیم/ عرضه هر لیتر الکل به قیمت ۱۲ هزار تومان + فیلم
مدیرعامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان گفت: در برخی از شهرها الکل تا لیتری ۲۰۰ هزار تومان هم فروش رفته اما قیمت این الکل را لیتری ۱۲ هزار تومان تعیین کردیم.

علی ویسکرمی، مدیر عامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: این شرکت از سال ۱۳۷۱ با تولید سرکه تقطیری تاسیس شد؛ پس از دو سال تولید سرکه با توجه به این که به نوعی مواد اولیه آن وابسته به الکل طبی و الکل سفید بود، به فکر افتادیم که یک مجموعه تولید الکل اینجا تاسیس شود تا هم نیاز تولید خودمان را رفع کنیم و هم بتوانیم در بازار کشور عرضه کنیم.

 

وی عنوان کرد: کار کارشناسی آن پس از یک سال انجام شد با عزیزانی که دست اندرکار بودند صحبت شد و بین شرکت ما و شرکت البرز قزوین در راستای احداث و راه اندازی کارخانه الکل با ظرفیت پنج هزار لیتر قراردادی منعقد شد.

 

مدیر عامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان با بیان اینکه این کارخانه اولین کارخانه الکل سازی در ایران پس از انقلاب است، ادامه داد: سال ۷۲ قرارداد آن را بسته و جواز تاسیس کارخانه را گرفته و شروع به کار کردیم که آن ایام تولید روزانه ما پنج هزار لیتر بود که در ماه حدود سه هزار لیتر از آن صرف تولید سرکه می شد و مابقی را به بازار داروسازان عرضه می کردیم.

 

ویسکرمی تصریح کرد: تولید همیشه برای ما سخت بوده و بحران فروش داشتیم اما پس از دو سال به لطف خدا تولید این کارخانه و کیفیت این کارخانه طوری شد که نتوانستیم مشتریان را واقعاً تامین کنیم لذا در سال ۱۳۸۰ به فکر افتادیم که مجددا طراحی کنیم.

 

وی افزود: آن زمان دیگر در حد توانایی خودمان بوده و وابسته به جایی نبودیم این بود که کار طراحی پنج هزار لیتر دیگر شروع شده و بعد از سه ماه کار کارشناسی و طراحی ماشین آلات سال ۱۳۸۱، ۵۰ درصد ماشین‌آلات توسط همکاران خودم در همین کارخانه ساخته شد.

 

مدیر عامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان با اشاره به اینکه سال ۸۳ مجددا پنج هزار لیتر دیگر به این کارخانه افزوده شد، خاطرنشان کرد: چون من عهد کرده بودم تا هستم و توانایی دارم در این منطقه محروم که زادگاه خودم هم هست بتوانم تولیداتی که وابسته و تک محصولی نباشد تولید کنیم؛ در این کارخانه به فکر تولیدات دیگر افتادیم که تقریباً پس از شش ماه از تولید دوم کار که گذشت شروع کردیم به کار تولید پد الکلی که در تزریقات و بخش بهداشت به کار خواهد رفت و بعد از آن تولید شیشه شو را شروع کردیم.

 

ویسکرمی بیان داشت: همزمان آب رادیاتور و اسیدهای باتری نیز در این کارخانه تولید شد و اکنون حدود ۸۰ نفر به صورت مستقیم در حال کار هستند.

 

وی عنوان کرد: با توجه به این کرونا ویروس خطرناکی که درمملکت شیوع پیدا کرده است من تمام قسمت های کارخانه به غیر از الکل را تعطیل کرده ام تا بتوانم حالا که مردم ما نیاز به ما دارند ما هم خدمتی در حد توانمان و در حدی که بتوانیم حداقل نیم لیتر مواد ضدعفونی کننده در خانوارهای لرستان ما عرضه کنیم، انجام دهیم.

 

مدیر عامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان با بیان اینکه به جز ۸۰ نفر نیروهای کاری خودم از نیروهای مردمی و آن‌هایی که واقعاً کمک می‌کنند نیز در این روزها به کار گرفته ایم، ادامه داد: حتی واحد اداری را تعطیل کرده ایم و خانواده خودم و زن و بچه های خودم نیز در بسته بندی کمک می کنند که بتوانیم در حد توانمان خدمتی به این مردم بکنیم و این بزرگترین افتخار زندگی من است.

 

ویسکرمی تصریح کرد: من ۲۷ سال است که الکل تولید می کنم اگر اهل خلاف بودم، در این ۲۷ سال خیلی راحت می‌توانستم خلاف کنم اما الان انتظار دارم نیروهای امنیتی کمک کنند و دلگرمی به بچه‌های همکاران من بدهند که بتوانیم در این برهه ان شاالله مانند هشت سال جنگ که پست سر گذاشتیم، این را هم پشت سر می‌گذاریم.

 

وی افزود: فقط از مسئولین نیروهای امنیتی هیچ وقت تفکر این نباشد که در این برهه من بخواهم خلاف کنم یا خارج از شبکه قانونی بخواهم الکل یا ضدعفونی کننده توزیع کنم این است.

 

مدیرعامل شرکت تولید الکل و مواد غذایی ویسیان خاطرنشان کرد: طی این چندین سال کارخانه ما حتی یک پرونده تخلف نداشته و فقط به همفکری، همکاری و تشویق نیاز داریم.

 

ویسکرمی با بیان اینکه ما به دنبال سود و پول نیستیم، یادآور شد: الان در کشور شاید بحران الکل به گونه ای است که ما شنیدیم در برخی از شهرها الکل تا لیتری ۲۰۰ هزار تومان هم فروش رفته اما قیمت این الکل را لیتری ۱۲ هزار تومان تعیین کردیم.

 

وی با بیان اینکه چند روز است که روزانه بین هشت تا ۱۰ هزار بطری در بین داروخانه های سطح شهر توزیع می‌کنیم، عنوان کرد: روزهای قبل در خرم آباد توزیع کردیم و امروز در الشتر و نورآباد و برای فردا هم برنامه داریم در کوهدشت پلدختر را پوشش دهیم.

 

گزارشی از فعالیت های کارخانه تولید الکل ویسیان: