متهم از مشتریان شاکی از آب در آمد
متهم از مشتریان شاکی از آب در آمد

رییس پلیس فتا استان لرستان با اشاره به اینکه در کشف یک پرونده کلاهبرداری اینترنتی مشخص شد متهم از مشتریان شاکی است ، اظهار داشت : متهم در زمان خرید اینترنتی شاکی ، اقدام به سرقت اطلاعات وی می کرد . پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیمی، رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر اظهار داشت: با […]

رییس پلیس فتا استان لرستان با اشاره به اینکه در کشف یک پرونده کلاهبرداری اینترنتی مشخص شد متهم از مشتریان شاکی است ، اظهار داشت : متهم در زمان خرید اینترنتی شاکی ، اقدام به سرقت اطلاعات وی می کرد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیمی، رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان و طرح شکایتی مبنی بر برداشت غیرمجازاز حساب وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رییس پلیس فتا لرستان افزود: بررسی مستندات ارایه داده شده توسط شاکی نشان می داد تعداد ۱۲ فقره خرید اینترنتی به مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال از حساب  شاکی طی یک ساعت صورت گرفته بود.

این مقام انتظامی گفت: با تلاش کارشناسان این پلیس و اقدامات صورت گرفته، متهم که از مشتریان شاکی بود شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی با هماهنگی مرجع قضایی به این پلیس فرا خوانده شد.

وی بیان داشت: زمانی که مستندات به شخص متهم نشان داده شد لب به اعتراف گشود و نحوه سرقت اطلاعات کارت بانکی را جلب اعتماد شاکی عنوان کرد که در زمان خرید اینترنتی توسط شاکی در کنارش قرار می گرفت و موفق به سرقت اطلاعات کارت بانکی اش شد.

این مقام مسئول هشدارهای لازم در خصوص فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی  را به کاربران داد و گفت: منظور جلوگیرى از برداشت غیرمجاز حتما نسبت به فعال‌سازى رمز دوم (پویا) کارت بانکى خود اقدام کنند واز کارت‌هایى که موجودى و گردش مالی بالایى دارند براى خرید‌هاى اینترنتى استفاده نکنند