مشکلات جامعه ناشی از مفاهیم ارزشی مملکت است نه ارزش‌های انقلاب/ من بدهکار هیچ جریان فکری به جز کرامت نفس، آبرو، انقلاب و دینم نیستم + فیلم
مشکلات جامعه ناشی از مفاهیم ارزشی مملکت است نه ارزش‌های انقلاب/ من بدهکار هیچ جریان فکری به جز کرامت نفس، آبرو، انقلاب و دینم نیستم + فیلم
اگر احیانا یک اصلاح طلب با وزن ۸۰ کیلو نتواند خودش را اصلاح کند یک جامعه ۸۰ میلیونی را قطعاً نمیتواند اصلاح کند بنابراین چیزی مطلق نیست.

امیر ناصر غلامرضایی متولد شهر خرم آباد، کارمند بازنشسته مخابرات بوده و امروز به عنوان یکی از کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در خرم آباد تایید صلاحیت شد، وی خبرنگار افتخاری مطبوعات، عضویت در شورای شهر و مشاوری استاندار را در سابقه خود دارد.
دخترش سال پنجم پزشکی دانشگاه ملی علوم پزشکی خرم آباد و پسرش نیز دانشجوی فوق لیسانس وکارمند شهرداری کرج است.
وی در گفت و گویی که با خبرنگار امد لرستان داشت علت حضور خود در انتخابات را دغدغه بیان کرد و گفت: در راستای دفاع از حقوق ملت احساس کردم از لحاظ گفتاری و ارادی میتوانم کمک حال ملت باشم و از دید دوستان فردی رک گو می‌شناسند و شفافیت در قلمم میبینند از دید آن‌ها این دو به درد مجلس میخورد و برای خدمت به مردم آمده ام.

امید لرستان: شما وظایف اصلی یک نماینده را شما چه چیزی می‌دانید؟

وظایف اصلی یک نماینده قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است و اگر نماینده در تصویب، ضبط و تدوین قوانین مداخله و مشارکت داشته باشد یک قانون درست را ثبت، ضبط و تصویب کنند و بعد نظارت دقیق و درست بر اجرای آن داشته باشند مملکت مشکلی نخواهد داشت پس اگر احیاناً مشکلی در مملکت وجود دارد به دید من از همین عدم نظارت دقیق بر اجرای قانون است.

امید لرستان: نظر شما در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان چیست؟ لیست دارایی‌های خود را اعلام می‌کنید؟

این را من نیز قبول دارم، اگر نماینده شوم حتماً خودم طالب این موضوع هستم، چون مردم نماینده را انتخاب می‌کند و شفافیت از دید من به نوعی همان ارائه بیلان کاری و گزارش دادن به مردم است تا مردم از فعالیت نماینده آگاه شوند.
موافقم که قبل از مجلس لیست اموال ارائه شود، در حال حاضر یک ماشین سمند، حقوق بازنشستگی دارم علاوه برایت چند صد میلیون در بورس سرمایه گذار کرده ام که از سود آن بریا دیگر مخارج زندگیم استفاده می‌کنم و حتی بیشتر خرج تبلیغات را من از طریق سود آن تامین می‌کنم. سعی کردم سالم زندگی کردنم و به دنبال ارزش حقیقی در جامعه بودم نه ارزش حقوقی.

امید لرستان: وابسته به کدام حزب و جریان سیاسی هستید؟

عضو هیچ کدام از احزاب نبودم، اما اعتقاد به اصلاح جامعه دارم، اما مهم‌تر از اصلاح طلب بودن انقلاب برای من مهم است، چون واقعا اگر یک انقلابی خوب باشم میتوانم اصلاح‌طلب یا اصولگرای خوب باشم، چون اگر ما اصول را حفظ کنیم میتوانیم در کناراصولی، اصول اخلاقی، اصول اعتقادی، اصول دینی، اصول شرعی و اصول کرامت ما باشد میتوانم برای اصلاح جامعه قدم باید بدانیم، ولی در لفظ محاوره من جز اردوگاه اصلاح طلبان هستند، اما منطبق با عقلانیت و اصلاحات را منطبق با شعور مردم منطبق با خواست مردم منطبق با رفع مشکلات جامعه می‌دانم نه با اسم اصلاحات بخوام کار رو به خاطر خودم یا گروه رفیقم انجام بدم.

خط و مشی که الان در حال حاضر و در شرایط فعلی کشور حالا یا برخی از اصلاح طلبان داره میره خط و مشی درستیه هالوژن صحبت‌هایی که آقای تاج‌زاده یا برخی هم می‌زنند که انتخابات فرمایشیه از این جور حرف‌ها حالا خودشون بار‌ها از این جریان و از این نوع از انتخابات رای آوردن، اما وقتی نگاه به دولت‌ها می‌کنیم ۱ فقط یک دولت خلاف جریان این‌ها بوده بقیه دولت‌ها دستشون بوده در مجلس هم همیشه نماینده داشتند و حرف برای گفتن داشتند کتاب مجلس ششم که بماند این جریان به نظر شما قابل نقد یا درست یا غلط؟

هیچ چیزی کامل و مطلق نیست، همه جریانات در زمان خاص خودشان قابل نقد هستند، قابل پوست اندازی ‏اند، ۲ سال پیش مطلب نوشتم با ایده فرااصلاحات نوشتم و معتقد بودم با شفافیت و صراحت نوشتم، اگر ما بخواهیم جریانات سیاسی کشور را به یک زمین بازی تشبیه کنیم و اصلاحات را اگر بخواهیم به عنوان داور جامعه تلقی کنیم مواقعی که نتواند وادی اصلاحات تفکر اصلاحات یا احیانا بعضی از اصلاح طلبان که سنبل هستند را برای مردم نتوانند جامعه را درست اصلاح کنند خود آن‌ها رفتارهایشان نیاز به واکاوی دارد به این خاطر معتقدم که در این زمان خود اصلاحات نیاز به پوست اندازی و نیاز به درست شدن و نیاز به اصلاحات دارد اگر اصلاح‌طلبان نتوانند خودشان را اصلاح کنند جامعه را نمی‌توانند اصلاح کنند.

من در یک موضوع اعلام کردم مثال آوردم  اگر احیانا یک اصلاح طلب با وزن ۸۰ کیلو نتواند خودش را اصلاح کند یک جامعه ۸۰ میلیونی را قطعاً نمی‌تواند اصلاح کند بنابراین چیزی مطلق نیست.

امید لرستان: در عمل نیزموضع گیری کردید در مقابل حرفا؟

صد در صد، من بدهکار هیچ جریان فکری به جز کرامت نفس، آبرو، انقلاب و دینم نیستم، واقعا انقلاب، دین و ارزش هایم را دوست دارم، مثلا از خرم آباد به تهران برای فعالیت در ستاد دکتر حسن روحانی  رفتم اما  رفتار برخی مدیرانش  به بیراهه کشیده  وبرخی در راستای دفاع از حق مردم نیست پس با قلم خود اعتراضاتم را نوشتم.

اگر اصول و اصلاح  نتوانند به مردم خدمت کنند هیچ ارزشی ندارند؛ تمام جریانات سیاسی برای خدمت به مردم آمده اند به این خاطر در ماکت مختلف من مطلب نوشتم.

 

امید لرستان: از چه روش‌هایی برای تبلیغات استفاده خواهید کرد وچه تبلیغاتی از نظر شما غلط است؟

بازی با آبروی مردم  و وعده بی خود به مردم  دادن  غلط  است، کسی که   برای انتخابات مجلس کاندید می شود  باید بداند وظیفه نماینده  چیست پس بلند پروازی نکند و بر اساس شرح وظایف باید وعده بدهد ، مداخله بیخود در جابجایی جابجایی  بی‌خود مدیران  و بدون نگاه به شایسته سالاری غلط  است  و این ظلم به مردم  و انقلاب است.

پس دلیلی وجود ندارد وقتی کسی  با من نیست حذف شود، مردم بدانند وقتی یک کاندیدا برای رای آوردن و رفتن به مجلسی که میلیون تومان بگیرد، میلیارد تومان خرج انتخابات میکند پس هدفی جز دزدی ، اختلاس و رانت ندارد.

 
امید لرستان: نظر شما در مورد فاتحه خوانی گردی  چیست؟

تشریک مساعی مشارکت در غم‌ها  و شادی‌ها جزو خصوصیات ما ایرانی  و مسلمانان است، شاید خیلی‌ها آن را قوام بخشیدند و از آن برای  بهره‌برداری انتخاباتی استفاده می‌کنند  که کار به جایی نیست.

 

خصوصیت بارز من مردم داری است  و مردم را محور همه چیز میدانم و همه چیز انقلاب ودین را برای مردم می‌دانم ،  زمانی که انقلاب و دین  نیز برای آرامش مردم آمدند من نیز باید در خدمت مردم باشم .

 

امید لرستان: آیا این درست است که آقای بهزاد مومنی  قرار است رئیس ستاد انتخابات شما شود و مدیریت  ستاد شما را بر عهده بگیرد؟

به هیچ عنوان صحبتی در این موضوع نکردیم ، اما از این موضوع استقبال می‌کنم  چرا که در هر صورت هدف ما برگزاری یک انتخابات پرشور است

 

امید لرستان: بهزاد مومنی یک کاندیدای رد صلاحیت شده است؟

من اگر بخواهم از بهزاد مومنی استفاده کنم موضوع  رد صلاحیتش به خودش مربوط می‌شود ،  من خودم تیر خورده جریان رد صلاحیت هستم، از کجا معلوم   بهزاد مومنی  نیز مانند بنده‌ای  که معتقدم هیچ کاری نکردم و فقط به بغض و حسادت بعضی‌ها رد صلاحیت شدم، نشده است؟  هدف یک انتخابات پرشور است بهزاد مومنی  نیز  به عنوان یک عضو از این جامعه باید با این انتخابات باشد، در این انتخابات هر ایرانی با هر خصوصیتی  حق رای دارد، درجریان اتخابات دوره گذشته  مقام معظم  رهبری فرمودند: حتی اون‌هایی که با انقلاب مخالف هستند و با من به عنوان رهبر مخالفند باز هم بخاطر ایران  پای صندوق رای بیایند؛ پس بهزاد مومنی هم به عنوان یک ایرانی بایدتاثیر داشته باشد.

  امید لرستان: یکسری افراد از جریان مخالف رد صلاحیت شدند حتی از دوره قبلی اگر یادتون باشه یکسری حمید رسایی ، آقای زاکانی و یک عده دیگر نیز رد صلاحیت شدندهیچکدوم بیانیه به شورای نگهبان ندادند  و…

 

خب کسی که اینجور بیانیه میده صریحا حرف امام‌خمینی ره رو رد میکنه که میگه شورای نگهبان رو هرکس تضعیف کنه داره ضد نظام کار میکنه خب این حرفو کجای دلمون بزاریم؟

ظاهرا طبق چیزی که من تحقیق کردم بیانیه‌ای که  داده اندعلیه شورای نگهبان نیست طوری که به من گفتند معتقدند جریان ستاد آقای بهزاد مومنی معتقدند یکی از کاندیدا‌های که در حال حاضر در میدان هست

۱ در شورای نگهبان اعمال نفوذ کرده
۲ با فشاری که‌آورده با گزارشات غلطی که داده است گزارشات بیخودی که داده به اصطلاح باعث رد صلاحیت ایشون شده است
۱ حالا غیر مستقیم.

بیانیه  بهزاد مومنی در مخالفت با شورا  نبوده چون خود من نیز رد صلاحیت شدم، ولی بیانیه ندادم،    فکر می‌کنم به خاطر شورا نیست، چون شورای نگهبان قابل احترام و جز  ارکان بی بدیل نظام است.

  امید لرستان : مشکلات اصلی استان و حوزه انتخابیه خودتان یعنی خرم اباد و حومه  را چه میدانید؟

در این رابطه مردم مقصر اصلی اند  چون  انتخاب بدی دارند، مطالبه گری مردم اولین معضل جامعه ماست، مطالبه گری مردم ما در این حد است که فقط بتوانند مشکل خود را حل کنند  و با بقیه کاری ندارند در حالی که باید در جامعه فرهنگ سازی شود.

دومین مورد مطالبه گری‌های زائد و بیخود جریانات سیاسی از انتخابات‌ها، مدیریت‌ها  و دولت‌ها است، اگر گروهی، تشکیلاتی، انجمن سیاسی یا یک حزب سیاسی کمکی به دولت کرد یا کمکی به‌  کاندید خاصی کرد بعد از این مطالبه گری های شخصی یا حزبی خود را ادامه میدهند در حالی که درست نیست.

 

“یغیر ما به قوم حتی یغیرو ما به انفسهم ” خداوند  در این آیه می فرماید: مشکلات زیادی است که ما باید با هم دلی، اتحاد،گذشتن از خود  حل کنیم.

 

من معتقدم  در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی نظارت دقیقی وجود ندارد ، بنا بر استعداد و پتانسیل شهرم قانون گذاری نشده است، زمانی که یک سرمایه گذار  برای پیشرفت استان اقدام به سرمایه گذاری میکند به خاطر اشتباهات در بروکراسی‌ها زائد که وجود دارد سرماه گذار را دلسردی می کنند یا شرکت‌های دولتی را عمداً ورشکسته  می‌کنند به خاطر اینکه واگذار شوند، بنابراین در رفتار مان  یک کمک به مردان ،یک نگاه به مردم  و یک انقلاب جدید می‌خواهد .

 

   امید لرستان : پس از ورود به مجلس چقدر خودتان رو ملزم به پاسخگویی به رسانه‌ها و مردم میدانید؟

یقین بدانید در اولین فرصت به مردم گزارش می‌دهم ، در مساجد با مردم ارتباط برقرار خواهم کرد، مردم را به مشارکت برای مطالبه گری دعوت خواهم کرد و این راهی جز ارتباط مستقیم با مردم ندارد.

  امید لرستان: فعالیت اقتصادی در حال حاضر دارید ؟

خیر، فقط  چند صد میلیونی  در بورس سرمایه گذاری کردم و هیچ فعالیت اقتصادی نخواهم کرد .

 

  امید لرستان: تخصص شما در چه حوزه‌های است و توان حضور در چه کمیسیون‌هایی در مجلس را دارید؟

رشته تحصیلی من علوم سیاسی است، اما به عنوان یک فعال سیاسی، چون به  دنبال مطالبه گری در جامعه بودم به راحتی خیلی از مسائل را پیدا می‌کنم برای اینکه برای دفاع از مردمم راهی پیدا کنم.

یکی از مشکلات جامعه ما این است که مردم فکر می‌کنند نماینده باید در تمامی موضوعات تخصص داشته باشد و این بزرگترین اشتباه  است ، اگر یک نماینده  از تخصصش استفاده می‌کرد و در هر سال فقط یک کار را انجام می‌داد در طول ۴۰ سال انقلاب تورم نیز تمام مشکلات مردم برطرف می‌شد، اما چون همزمان همه توقعات را از نماینده داریم سبب می شود که مشکلاتمان افزوده شود.

قصد دارم در  کمیسیون اجتماعی فعالیت کنم چراکه کمیسیون اجتماعی با وزارتخانه‌هایی که با فقر جامعه،گرفتار‌های جامعه و نیازمند‌ان جامعه مستقیماً ارتباط دارد و بسیاری از بدنه کمیسیون اجتماعی مثل شرکت شستا و کارخانه‌های وزارت رفاه با بیکاری و با تولید مستقیماً در ارتباط است می توانم موثر باشم.

  امید لرستان: در دفاع مقدس حضور داشتید؟

بله ،  من ۱۴ سالم که در تیپ ولیعصر سال ۶۱ جبهه  رفتم و ۲۷ تیر سال ۱۳۶۷  آخرین روزی بود که در جبهه بودم.

چیزی حدود ۴۰ و دوسه ماه من جبهه بودم در عملیات‌های مختلف شرکت کردم ۲۶ ماه عضو گردان ثارالله بودم،  بر اساس قانون جانباز ۵۰ درصد هستم، ولی ۱۵% به خاطر کمیسیون جدید به من ابلاغ نشده است همچنین برادر شهید نیز هستم.

امید لرستان: از حقوق و مزایای نماینده مجلس اطلاع دارید؟

 

بله، دقیق نمیدانم .

  امید لرستان: بیانات رهبری را از چه راههایی پیگیری می‌کنید ؟

بله، معمولاً از طریق تلویزیون و  فضای مجازی پیگیر هستم.

امید لرستان:  چقدر خودتان را ملزم به پیروی از صحبت‌ها و نواحی ایشان میدانید؟

جامعه در هر صورت  و شرایط  بزرگی جهت ایجاد تعادل   نیاز دارد، اگر من انقلابم را قبول دارم  و کشورم را دوست دارم اگر مملکتم را دوست دارم، یک وزنه تعادلی برای حفظ این مملکت نیاز است این کسی که تعادل را در جامعه در حفظ کرده  مقام معظم رهبری است  و به عنوان رهبر نظام بنده خودم را تابع ارزش‌های انقلاب و فرامین ایشان می‌دانم و یقین بدانید حرفی و اقدامی  که بر مخالف صحبت‌ها و منویات مقام معظم رهبری باشد نداشتم و نخواهم داشت.

 

اگر من میگویم که اصلاح طلب بودم یا هستم دال بر این نیست که با ولایت مشکل داشته باشیم ، دلیلی وجود ندارد که کسی که میگوید من اصلاح طلبم مخالف رهبر باشد مگر رهبری مخالف اصلاح جامعه است ؟ زمانی که رهبر من مخالف اصلاح جامعه نیست موقعی که رهبر من مخالف زدودن پلیدی‌ها و پاک کردن پلشتی‌ها و درست کردن کجی‌ها نیست  چرا باید من بگم که ضد رهبرم .

من به عنوان یک اصلاح طلب آنچه که دین به آن پایبند است آنچه دین به عنوان اصلاح قبول دارد رهبری هم قبول دارد بنده هم قبول دارم.

1112 | مشکلات جامعه ناشی از مفاهیم ارزشی مملکت است نه ارزش‌های انقلاب/ من بدهکار هیچ جریان فکری به جز کرامت نفس، آبرو، انقلاب و دینم نیستم + فیلم | امید لرستان
امید لرستان:  اگر جایی درمجلس مانند قضیه برجام پیش آمد که مقام معظم رهبری فرمودند: حالا به بحث برجام در سوالات سیاسی می‌رسیم فرمودند با دقت مجلس روی این موضوع مطالعه داشته باشند و مطالبات مردم را پیگیری کنند، اما مجلس آمد و بیست دقیقه‌ای تصویب کرد شما جزو کدام نمایندگان خواهید بود؟یقینا هیچ کاری بدون مطالعه ، بدون کنکاش در موضوع به نتیجه نخواهد رسید اگر آقا فرمایش کردند که مطالعه کنید دقت کنید مطالعه کنید وسواس به خرج بدهید این یعنی چی؟ پس  با بیست دقیقه‌ای رفع کردن موضوع  مخالف هستید؟

صد در صد

امید لرستان:   نظر شما نسبت به جوانگرایی و میدان دادن به جوان‌ها که یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری است چیست؟

جوان‌گرایی خیلی خوب است، اما نه به این نیت که کسی که جوان است بدون داشتن هیچ تجربه‌، آموزش، داشتن تخصص مملکت را  به دست او دهند ، مملکت متعلق به آیندگان است،  جوانان امروز فرزندان آینده اند صاحبان این مملکت هستند بنابراین جوانان باید دنبال تخصص بروند باید دنبال تحصیل برود ، آموزش هایی فراخور نیاز‌های جامعه تخصص‌های لازم را کسب کنند و  مدیریت جامعه را بر عهده بگیرند.

جوان انگیزه ،پتانسیل ، شوق ،امید دارد و باید زمینه را برایش مساعد کرد، اما دوباره تکرار می‌کنم زمینه ایجاد کردن برای جامعه فقط صرفاً با اسم نیست بلکه بادی تخصص داشته باشد.

 

امید لرستان:  توانایی دفاعی کشور همونطور که می‌دانید الان سال به سال متاسفانه دارند که بودجه آن را کم و کمتر می‌کنند شما با این کار موافق یا مخالف بحث توان موشکی است؟

در هر کاری رعایت اولویت بندی مهم است در یک زمانی که ما تهدید داریم می‌شویم دنیا تا بن دندان مسلح دنبال این است که مملکت ما را زمین گیر کند مردم ما را اذیت کند همه ما یک زمانی معتقدیم به این که مثلاً ما بایستی حتماً سلاح داشته باشیم که دشمن ما را دست خالی حساب نکند و به ما هر تعرضی بکند ، اما در زمان خواست عرض می‌کنم که احمق الا هم باید رعایت بشه شکم خالی مردم گرسنگی و گرفتاری مردم بیکاری مردم اگر سال ۹۶ مردم اومدن تو خیابون و فریاد زدن

این فریاد دال بر مخالفت با حکومت  و تضاد و عناد با نظام نیست دال بر تضاد با سفره خالی است، شعار مردم که داد زدند اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا راست می‌گویند، اما کدام ماجرا دیگر تمام است ماجرای اختلاس ماجرای فساد ماجرا تعطیلی کارخانه‌ها ماجرای بیکاری جوانان ماجرای معذب ماندن جوانان که دارد جامعه به فساد کشیده می‌شود گاهی اوقات در یک زمان مشخص بنا به تشخیص بزرگان مملکت اولویت ما تولید سلاح و حفظ امنیت است و در زمانی دیگر حفظ امنیت در تامین معاش مردم است چیزی که حضرت امیر به فرزندش امام حسن می‌فرماید “فرزندم از فقر به خدا پناه ببر، چون فقر عقل را ناقص، عقل را ذائل، دین را ناقص و زبان را به لکنت بازمی دارد .”حالا زمانی که یک جامعه فقیر باشد، امنیت  چهکاری می تواند بکند امنیت واقعا خوب است و به این امنیت هم افتخار می‌کنیم، اما باید تدبیری اندیشیده شود که در کنار حفظ امنیت امنیت فکری، امنیت غذایی، امنیت معیشتی ، امنیت کار و شغل مردم هم برآورده شود.
کسی البته این را نفی نمی‌کند، اما شما نگاه کنید بودجه تنخواه دولت این را مقایسه کنید با بودجه‌های دیگر این جور قضایا است که مردم  و نارضایتی هایشان را دو برابر می‌کند.

بنده معتقدم  بودجه نظامی باید بیشتر از این‌ها باشد
تمام ایادی شرق و غرب عالم کشور‌های اطراف ما را احاطه کرده‌اند و پایگاه نظامی می‌زنند ما هم نباید بی تفاوت باشیم پس باید خودمان را مسلح کنیم، اما دوباره تکرار می‌کنم باید یک تدبیر درست اندیشیده شود که دزدی‌هایی  که می‌شود بودجه نظامی سر جای خودیک نظارت دقیق باشد دزدی‌هایی که توسط افراد توسط مسئولین توسط فرزندان برخی از مسئولین توسط رانت‌خواران سیاسی در این جامعه انجام می‌شود را باید سد کنند و آن را به مردم بدهند.

 

 امید لرستان:    دنیای امروز دنیای موشک است یا دنیای مذاکره؟ مذاکره توانست اقتدار مارو حفظ کند یاموشک؟
به جاش موشک و به جاش مذاکره ، مذاکره منطبق با عقلانیت ،منطبق با دفاع از حقوق، منطبق با شعور، منطبق با عزت ، منطبق با کرامت کشورمان، منطبق با حفظ دین، منطبق با حفظ ارزش های ما یک مذاکره خوب است، ولی اگر شما بخواهید بیاورید سر مذاکره با آمریکا آمریکا دست ما را بسته است از پشت بسته است ما را با زنجیر غلاف کرده است می‌گوید بیایید مذاکره ما را آزاد بگذارد داخل رینگ بمانیم فشار به ما نیاورند تحریم را بردارند بگویند مذاکره کنید مذاکره‌ای که یک سویه و یکجانبه گرایی باشد من قبولش ندارم، اما اولویت بندی‌ها نیاز است به قول شما اگر موشک در همین مقطع نبود ما به من فشار می‌آورد من قبول دارم توأمان خوبند با هم، ولی تحریم برداشته بشود مذاکرات انجام بشود خوب است، ولی در این شرایط مذاکره اصلاً عقلانی نیست .

اگر تحریم ها برداشته شده است، چرا فقر و گرفتاری در جامعه وجود دارد.

امید لرستان: سابقه اجرایی دارید؟

من کارمند دولت بودم هیچ وقت دنبال پست نرفتم توی تشکیلات هم مسئولیت داشتم مدتی مشاور استاندار بودم مدتی عضو شورای شهر بودم، ولی خودم هیچ وقت گرفتار و دربند پست و مقام دنیا نکردم ،در انتخابات‌های مختلف ریاست جمهوری چه نمایندگان مجلس به من پیشنهاد‌های پست فراوان دادند، اما شخصیتم را فراتر از این دانستم که زیر بلیط کسی بروم .

امید لرستان:   بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را خوانده اید میدانید در چه موردی است؟

 

درون مایه گام‌دوم‌انقلاب همان شعار‌های جدید است یکی از انقلاب  و یکی تقویت بنیه فکری، ارزشی و ایدئولوژیک این نظام ، گسترش نظام  و تقویت بنیه جهان گرایی در نظام است .

تا  حدودی که  من مطالعه کردم حضرت آقا در کنار شعارهای جدید همان شعار‌های قبلی استقلال ،آزادی ،عدالت و امنیت بود که سبب محقق شدن انقلاب شد، حضرت آقا روی این شعارها حساسیت به خرج دادند و باز هم تاکید دارند که شعار‌های جدید باید به شعار‌های اصلی و اساسی انقلاب تبدیل شوند.

 

موضوع بعدی این نظر را به عنوان یک نهضت بزرگ دینی حضرت آقا معرفی کردم و چیزی هم جز این نیست برای اشاعه این نهضت باید کار شود و جوانگرایی را حضرت آقا در این بیانیه خیلی مورد تاکید قرار دادند ، تکریم و تعظیم ملت ایران را ایشان به عنوان رهبر معظم نظام و  ولی فقیه عزت مردم برایشان خیلی مهم است بنابراین روی این موضوع هم خیلی تاکید داشتند.

 امید لرستان:  طبق بیانیه گام‌دوم‌عرض کنم خدمت شما یکی از مواردی که مطرح می‌شود بحث مواجهه با استکبار جهانی است به نظر شما بر اساس این بیانیه مواجهه با استکبار جهانی و دیپلماسی ما باید داشته باشیم یک دیپلماسی باید سیاسی باشد یا یک دیپلماسی انقلابی؟ چجوری محقق میشود؟
قطعاً انقلابی، خود سازی کنیم، انقلاب و مشکلاتش را حل کنیم تا انقلاب ما برای دنیا قابل الگو برداری باشد، انقلاب اول مشکلات بین خودمان را حل کنیم ما قرار است برای دنیا یک مدیریت معرفی و تعریف کنیم با این مشکلات ما نمی‌توانیم این جامعه را به سمت و سویی که قرار است انقلاب معرفی شود برسانیم، انقلابی ماندن هم یکی از اصولی است که در گام دوم انقلاب مورد تایید قرار گرفته که حضرت آقا در مورد صحبت کردند.

 

امید لرستان: دموکراسی با مردم سالاری آیا فرقی دارند؟

با کلمات بازی می‌کنند، دموکراسی چیزی بوده که قبل از انقلاب هم وجود داشته، اما ما در انقلاب برایش اصطلاح سازی کردیم هر دو را قبول دارم  ولی من مردم را اولویت می‌کنم .

امید لرستان:  مردم سالاری دینی یا غیر دینی؟

زمانی  که خداوند پس از خلقت تمام هستی به خلقت بشر فتبارک الله احسن الخالقین می گوید یعنی تمام هستی یک طرف باشد ، این بشر را اگر خداوند به حال خودش رها می‌کرد زندگی ما یک زندگی حیوانی می‌شد،  بنابراین برای اینکه این بشر را به کمال و سعادت رجعت برگرداند و ما کارهامان باید بر اساس دین باشد.

امید لرستان: بهترین دولت جمهوری اسلامی کدام دولت بود؟

دولت زمان جنگ نه اینکه بگوییم دولت میرحسین موسوی نه دولت آن بود دولتی بود که مردم انقلاب و حکومت را دوست داشتند کسی علیه کسی نبود

امید لرستان:  یعنی ریاست جمهوری مقام معظم رهبری ؟

بله ریاست جمهوری حالا صرفاً نمیخواهیم بگوییم میرحسین موسوی من اصلا شفاف حرفم  میزنم همه با هم متحد می‌شدند حفظ انقلاب مهم بود، اما الان حفظ جیب مهم است.

 

امید لرستان: تاثیر اقتصاد سیاسی تاثیر اقتصاد بر سیاست را چطور می‌دانید؟

به دین اعتقاد دارم و مردم سالاری دینی را قبول دارم، مطلب هم در مورد این نوشتم حتی در زمان آقای خاتمی و در زمان آقای احمدی‌نژاد در زمان آقای روحانی به این جمله اشاره کردم که اگر شتر‌های خدیجه منظورم اقتصاد و ثروت خدیجه است در کنار پیامبر نبود اسلام در مکه دفع می‌شد، چون ساعت بدون اقتصاد آب در هاونگ کوبیدن است من واقعا تاثیر پذیر هستند ، شما اگر احیانا پول داشته باشید وقت ثابت آن را سالم کنید سیاست تون سالم به شود هر فرهنگی را در جامعه و رواج بدهید مردم می‌پذیرند، چون شعار تان را مبنی بر سالم کردن زندگی مردم را دیدند به عینه، چون شما نمی‌توانید مردم را با جیب خالی نگه دارید مشکلات اقتصادی را در جامعه رواج بدهید و بعد بگویید این کار فرهنگی را انجام دهید بنابراین سیاست و اقتصاد تاثیرپذیری از یکدیگر هستند و به هیچ عنوان هیچ جدایی از هم ندارند، اما اگر این سیاست یک سیاست انسانی و اخلاقی و دینی باشد یقیناً اقتصاد ما هم یک اقتصاد سالم به دور از رانت خواری خواهد بود .

 

امید لرستان : فراکسیون چیست؟

تشکیلات داخل مجلس خارج از کمیسیون که جنبه رسمی ندارد برای پیگیری مطالبات قشر‌های مختلف مثلاً عرض کنم خدمت شما فراکسیون اصولگرایان ،فراکسیون زنان، فراکسیون منابع طبیعی در دل کمیسیون نیست که مصوبه داشته باشند و جنبه مشورتی دارد  و این مشورت‌ها را به کمیسیون‌ها منتقل می‌کنند د
امید لرستان :نظر شما درباره نفوذ در حکومت جمهوری اسلامی و مسئولین جمهوری اسلامی مخصوصا مدیران دو تابعیتی چیست؟

چند درصد مخالف مدیران دو تابعیتی هستند، باید دقت کرد که این فیلم یعنی گروه موریانه با پایه‌های جمهوری اسلامی امام فرمایش کردند نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد یعنی همین که دوتابعیتی چه بی تابعیتی چه ۸ تابعیتی باید مواظب تفکیک بین اهل و نااهل نظام بود.

امید لرستان :در مورد مذاکره با آمریکا گفتید که در شرایط فعلی مناسب نمیدونید؟
بله به شدت مخالفم حقمان را بدهند و تحریم  را بردارد ،آن زمان میشینیم و صحبت کنیم نمیشود که دست ما را ببندند و بگویند بیا مبارزه کن.

امید لرستان: با اصل برجام  موافقید یا مخالف؟  

اصل برجام  را تا آنجا قبول دارم که نظام، ساختار نظام ،شاکله نظام که اجازه داد  حرف بزنم و بفهمم که آمریکا قابل اعتماد نیست برجام سودی برای ما نداشت .با اروپا میشود مذاکره کرد، اما با تغییر در متن قرارداد‌ها شروطمان را تغییر  دهیم، لذت مان را حفظ کنیم ،حقوقمان را مطالبه کنیم .

 

امید لرستان :در برجام همین مطالبات ما ازجهت اروپایی هیچکدومشون عمل شد ؟

با تغییر در مفاد قرارداد  می شود وارد مذاکره شد به نظرم میشود با مذاکره با اروپاییان مقداری تزکیه نفس به اروپاییان یاد بدهیم.

امید لرستان : نظر شما در مورد fatf چیست، موافقید یا مخالف؟

شفاف سازی مالی است ، دنبال بهانه از من میگردم به شرط اینکه مشکلات داخلی مشکلات معاملی تعاملی با دنیا پیش نیاد خدمت شما عرض می‌کنم اگر قرار باشد اف‌ای تی اف دست و بال ما را ببند برای کار‌های اقتصادی خودمان برای سیاست خارجی خودمان من مخالف هستم.

امید لرستان: به نظر شما مردم در قضایایی مثل قضیه بنزین چطوری میتواند به طور صحیح اعتراض خودشان را اعلام کنند و به گوش مسئولین برسانند به شکلی که مخالف نظام قلمداد نشوند به آشوب کشیده نشود مطالباتشان؟

مقصر بنزین را   اول مجلس میدانم به خاطر اینکه تا جایی که مطالعه کردم و شنیدم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ یازده طرح مجلس برای افزایش بنزین داد، ۱۱۰۰ تومن، ۱۲۰۰ تومان، ۱۳۰۰ تومان، ۱۴۰۰ تومان، ۱۵۰۰ تومان دولت با همه مخالفت کرد ،اگر گاماس گاماس ذره ذره در صد در صد بنزین به نرخ عقلی و منطقی می‌رساندند الان مشکلات در جامعه پیش نمی‌آمد ،مردم عادت می‌کردند و میدانستند که قیمت بنزین بایستی چطور باشد این بود که دولت با پیشنهادات مجلس مخالفت کرد و بعدش این اتفاق افتاد به نظر من اعتراض خوب است، اما اعتراضی که منجر به درگیری اغتشاش و بدبختی شود، مناسب نیست.

ما در مملکتمان مدعی فرهنگ ، هویت  وتاریخ  هستیم  و انقلاب داریم همه این‌ها در عقل و شعور بشر خلاصه شده،  این درگیری‌ها به هیچ عنوان به درد نمی‌خورد، اما دولتمردان نبایستی زمینه سازی کنند،  برای این گونه درگیری‌ها باید زمینه سازی‌هایی که منجر به این اغتشاشات و آشوب‌ها می‌شود دولت گزک نباید دست مردم بدهد چرا ما باید کاری بکنیم که منجر به این اتفاقات شود.

 

امید لرستان: سال ۸۸ به چه کسی رای دادید؟ نظر شما در مورد سران فتنه چیست؟
من سال ۸۸ عضو ستاد میرحسین موسوی بودم،من نظری در مورد این نمیدهم.

در آن زمان من از میرحسین موسوی دفاع کردم، اما عقد اخوت با هیچ کسی ندارم من برایم مردم، انقلاب ،دین و کشورم مهم هستند به هیچ عنوان  منافع دین و کشورم رو گره زده به هیچ شخصی نمی‌دونم ،مرحوم امام رحلت کرد  و نظام  به راه خود ادامه میدهد،در آن مقطع بنده هم که از میرحسین موسوی دفاع کردم حضورشان قانونی بوده کار من هم قانونی بوده، اما  به قول مقام معظم رهبری فعالیت بعد از انتخابات است من بعد از انتخابات زمانی که دیدم اعتراض به انتخابات به تقابل با نظام و حاکمیت کشید راهم را جدا کردم، چون  ایدئولوژی، اعتقاد و باور به این نظام دارم هم برای حفظ این نظام زحمت کشیدم و ترکش خوردم پس نمیخوام به خاطر یک انتخابات  یا یک کاندید و  یک مقطع کوتاه و به خاطر یک فعالیت نهفته در ضمیر ناخودآگاه یا احساسی چیزی را که من باور دارم از دست بدهم، بعد از انتخابات  فعالیتی در راستای نادیده گرفتن قانون نداشتم.

345ب | مشکلات جامعه ناشی از مفاهیم ارزشی مملکت است نه ارزش‌های انقلاب/ من بدهکار هیچ جریان فکری به جز کرامت نفس، آبرو، انقلاب و دینم نیستم + فیلم | امید لرستان
امید لرستان:  با ادامه حصر موافقید یا مخالف؟

من هر چیزی رو عرض کنم خدمت شما که به نفع نظام باشه می پذیرم اما عرض کنم خدمت شما هم که کرامت مردم برای من مهم است ولی در این مورد علت هیچ گونه نظری نخواهم داد واقعاً معتقدم که ادامه هست دست نمایندگان نیست اصلا که بخواهند نمایندگان نظر بدهند.

امید لرستان: یکسری از افراد نام میبرم نظرتان را مطرح بفرمایید؟

نظرتان راجع به مقام معظم رهبری_ ستون بی چون و چرا و اعتدالی و عاقلانه حفظ دین و انقلاب

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی_ از زحمت کشیده های نظام

برادران لاریجانی_ قابل پیش‌بینی نیستند

آیت الله مصباح یزدی_ یک فقیه درست که برای دین زحمت می کشد

سید محمد خاتمی_یک سیاسی که فعلا محدوده

حسن روحانی_ با صداقت زیاد میانه ای ندارد

بازوند استاندار سابق_ آدم بسیار بسیار پرتلاش بود حاشیه هم داشت ولی در مورد آقای بازوند اگر اجازه می دادند نمی توانست خوب کار کند

خادمی استاندار فعلی_ در گزینش و چینش نیروهایش زیاد دقت ندارد

راجع به توان هسته‌ای و توانمندی علمی کشور مثل توان پزشکی و دیگر حوزه ها

امید لرستان: مهمترین موضوع یا معضلات فرهنگی لرستان به نظر شما چه هستند؟

عدم خودباوری چون ما کلی پتانسیل در استان داریم که به مشکلات فرهنگی مابه توان نیروی ها، استعداد نیرو برمی‌گردد، یکی از علمای شهر خرم‌آباد مرحوم میرزا کاظم قبل از انقلاب نظرش در مورد جوانان لر این بود که ماهی های کوچک هستند، اگر برای این ماهی ها آب جاری شود و به سیمره برسند کوسه میشوند و اگر به خلیج‌فارس برسند نهنگ می شوند که هر کدام یک کشتی چپ میکند. منظورشان این است که نیروهای لرستان نیروهای قدرتمندی هستند که در غربت خوب ترقی می کنند ما باید پتانسیل های خودمان را در نظر بگیریم و بدانیم که استعدادهای خوبی داریم این عدم خودباوری ما را بیچاره کرده است.

امید لرستان: هویت گذاری یکی از مشکلاتی است که به استان منتظر نظر شما در مورد قومیت گرایی و قبیله گرایی چیست؟

قومیت گرایی خوب است بحث این است که به انحطاط و انزوا کشیدن قومیت اشتباه است و بهره برداری شخصی و سوء استفاده نکنیم و به خاطر مقاصد شخصی و در نظر گرفتن قومیت و طایفه به خاطر انتخابات و بازی‌های سیاسی جز توهین به ارزش های قوم گرایی چیزی نیست.

امید لرستان: خوب همون طور که میدونید استان ما یک فرهنگ خاصی دارد حالا کنسرت هایی که در شهرستان خرم آباد و جاهای دیگه برگزار میشه به نظرتون تناسب فرهنگی لازم با استان رو دارد یا اینها باید برچیده بشود و یکسری کنسرتهای متناسب با قوم لر با زبان لری با این جور پیوسته هایی بیاید جایگزین شود؟

دلیلی وجود ندارد به دلیل فرهنگ خاص خود فقط باید کنسرت با آهنگ ما فرهنگ ما برگزار شود به خاطر اینکه مردم تنوع گرا هستند، جذابیت ها و به روز بودن را دوست دارند یک بار با آهنگ لری خوش هستند یک بار ممکن با آهنگ کلاسیک، پاپ و سنتی خوش باشند.

اما موسیقی های ضد ارزش را قبول ندارم، هر کاری که ما میخواهیم انجام بدیم و رعایت ادب و شئونات اجتماعی باید انجام شو، یک سری هنجارها و ارزشها در مملکت ما وجود دارد که واقعاً باید رعایت شود.

امید لرستان: با اجرای سند ۲۰۳۰ موافق هستید؟

اجرای این سند آموزش جوانان ما را مشکل دار میکند و من موافق سند ۲۰۳۰ نیستم.

امید لرستان: لرستان چه ظرفیت هایی دارد که میتوان در راستای رشد و شکوفایی استان از آنها استفاده کرد؟

گردشگری، کشاورزی و منابع طبیعی بسیار خوبی مانند آب داریم که برای آبخیزداری، گردشگری و تا حدودی صنعتی که فراخور موقعیت جغرافیایی ما باشد خوب است .

 

امید لرستان: نظرشما در مورد خروج آب‌های سطحی از استان لرستان چیست و نظر شما در مورد سد ساززی چیست؟

 

سدسازی‌ها باید منطقی باشد خیلی از کسانی که تخصص در این کار دارند، از متخصصان این امرگفته بودند  که یکی از علت‌های سیل‌های اخیر مهار غیر علمی آب‌ها و سدسازی‌ها است ، باید سد سازی درست انجام شوند نه صرفاً به خاطر اینکه میخوایم زمین کشاورزی را انجام بدیم، از مهار آب‌ها ، رفتن آب‌ها  و مسیر آب جلوگیری کنیم  همان گونه که می گویند: رودخانه خانه رود است باید اجازه بدهیم که راه خودش را برود ، در مجموع حقابه برای ما کاردرستی است .

امید لرستان:  اهل پارتی بازی هستید؟

نه،   همین الان هم اعلام می‌کنم من آبرو را با هیچ چیز معامله نمی‌کنم و بدانید من در حد توانم به دنبال اجرای عدالت هستم و عدالت را در این می‌دانم که از خودم شروع کنم ، من اهل پارتی بازی نیستم، منافع مردم را فدای اعضای ستاد خودم به هیچ عنوان نخواهم کرد.

امید لرستان: نظر شما در مورد آقای احمدی‌نژاد  چیست؟

من یکی از اول منتقدین و بعد مخالفین احمدی نژاد بودم، اول منتقد شده بودم و بعد وقتی که دیدم به اصطلاح با رفتار‌های غیر قابل پیش بینی مملکت را دچار مشکل می‌کند مخالفت داشتم. با کل دولت مشکلی نداشتم برخی زا آنها خوب بودند.

امید لرستان:  کار های خوبی در دوره ریاست جمهوریش انجام داد؟

احمدی نژاد را در راه راهسازی موفق می‌دانم، اما در مجموع برنامه‌های فکری و سیاسی احمدی نژاد مشکلات زیادی برای مملکت به وجود آورد.
احمدی نژاد تنها سیاسی غیر قابل پیش بینی ایران است البته خانواده لاریجانی هم هستند، اما من احمدی‌نژاد  را اولویت اول میدانم به هیچ عنوان هیچ حرکتی از او قابل پیش‌بینی نیست، معتقد بودم  زمانی اتفاق می‌افتد احمدی‌نژاد مورد لعن و نفرین اکثر مسئولین نظام قرار بگیرد و حتی شوخی هم کردم و گفتم یک ردیف اعتباری هم برای وارد کردن کاغذ برای نوشتن خاطرات دوران احمدی اون ردیف اعتباری برای نویسندگان خاطرات دولت احمدی نژاد اصولگرایان و دوستان خودش خواهند شد.

امید لرستان: چرا گفتید آقای بازوند را نگذاشتند کار کند؟

منظورم این است که اینجا نگذاشتند کار کند من معتقد بودم که خوب کار می‌کرد جوری که من دیدم یعنی سرمایه‌گذار هایی را خوب به سمت لرستان می‌آورد در کشور خوب میگفت که لرستان مهد سرمایه گذاری  و  آماده سرمایه گذاری است و  حداقل هفته‌ای دو وزیر سه وزیر به خرم آباد  سفر می کرد.

امید لرستان: زمانی  اگر کسی باشد که به سود او کنار برند یا او به سود من کنار برود؟

به سود کسی که کنار نمی‌روم ، همه برای کار آمدند قضیه ام فرق میکند، ولی سعی ما بر این است که فعلاً چیزی نگم، چون اصلا مشخص نیست ائتلاف کنم یا نه اگر ائتلاف کنم با کسی ائتلاف خواهم کرد که سرش به تنش بیارزد.

امید لرستان: نظرتون درمورد جریان هتل سالیز چیه؟

جریان انقلاب را من میشناسم، اما جریانی تحت عنوان هتل سالیز را نمیدانم منظورتون چیست یعنی هتل سالیز در شهر ما و در سیاست‌های ما و مدیریت ما تاثیر دارد .
شهر و دیارم را انقدر خار و خفیف نمی‌کنم که با نشست‌های هتلی و خودمانی سرنوشت مردم زدن به خورد اگر هم رقم بخورد باید جلویش را گرفت.

امید لرستان:  در زمان آقای بازوند شما تاثیری داشتید؟

من سیزده ماه مشاور بازوند بودم، کل هفته مانند یک کارمند عادی از ۸ تا ۲/۵ و بعضاً تا ساعت ۳ و ۴ آنجا بودم و پیگیر کار مردم بودم ، در این مدت مستقیم ۷۵ پیشنهاد استاندارد دادم، تمام مدارکش را هم دارم،  لرستان بهترین بستر را برای جذب سرمایه گذاری دارد  .

 

 امید لرستان:   الان شما به عنوان گزینه اصلاحات مطرح هستید میشید یا نه؟ اصلاح طلبان از اصلاحات چه می خواهند؟
چند تا اصلاح طلب در میدان  است، این بار معنایی را  بر دوش کسی بگذارند که تقدم بر اصلاحات دارد، توان رایزنی داشته باشد ا،صلاح طلب بودنش ثابت شده باشد، دنبال رانت خواری و دزدی و فساد نبوده باشد.

من یکی من اصلاح طلب نیست فقط تا این حد میگم البته درصد خلوص درصد حدت و شدت اصلاح‌طلبی متفاوت است، ولی از من اصلاح‌طلب هر نیست در این میدان هر چند این نیست که بگم من، چون اصلاح‌طلب مجامع درست میشه نه هر مشکلی که در این جامعه وجود دارد ناشی از کردار نادرست سیاسیون است.

 

هر مشکلی که در جامعه ما وجود دارد فقط به خاطر سوء برداشت سیاسیون و سوء نیت بعضی از سیاسیون و رانت خواری بعضی سیاسیون و وادی سیاست است ، چند سال انقلاب عمرش را تا اینجا سپری کرده کدام وزیر کشور و آمریکایی بوده کدام وزیر بهداشت معضلاتی وهابیت بوده وزیر بازرگانی ما از اسرائیل نیامده است. فقط خودمان بودیم یا چپ یا راست و به دنبال این هستیم یک قدم در راه اتحاد نیرو‌های اصیل انقلاب بردارم، کاری هم با جریان اصلاحات اصولگرایی ندارم، اگر می‌گویم اصلاح طلبان، چون جامعه را در حال حاضر آغشته به فساد می‌بینم و برای اصلاح این مفاسد امدم ، اصلاحاتی که مد نظر من حسرت اقتصاد و رفع دروغ و رفع فحشا در جامعه است.

امید لرستان: از مشاوره استاندار لرستان کنارگیری کردید یا برکنار شدید؟

۹۱ قانون بود که می‌گفت: بازنشستگان نباید باشند ما هم بر اساس این قانون عذر خواهی کردیم و رفتم .

 

حرف آخر اینکه  با باور به شما ، باور به ارزش‌های مملکت، با باور به کرامت انسانی وباور به اینکه به خاطر تعلل و کوتاهی بسیاری از مدیران مشکلاتی در  جامعه وجود دارد که این مشکلات نه ناشی از مفاهیم ارزشی مملکت است نه ناشی از ارزش‌های انقلاب و ناشی از ارزش‌های فردی و انسانی شماست بلکه ناشی از ندانم کاری مدیران است از شما خواهش می‌کنم هرچه فریاد دارید بر سر مدیران بی درد بکشید هرچه فریاد دارید بر سر آن‌هایی بکشید که از طریق میز‌های مدیریت دنبال منافع خودشان هستند.

پسرا نهایی بکشین که از طریق اصلاح و اصولگرایی به دنبال اصلاح اصول زندگی خودشان هستند ارزش‌ها با ما کاری ندارند ارزش‌ها به دنبال اعتلای ما هستند ارزش‌ها به دنبال رفاه محسن ارزش‌ها به دنبال شدن معنوی و اخروی ما هستند اسلام و انقلاب هم برای این دنیا و هم برای آن دنیای مردم برنامه دارند، هیچ زمانی دنبال منافع شخصی ، دنبال سوء استفاده نبودم ، دنبال این بودم که از رانت سیاسی از رانت ایثارم،رانت انقلاب به منافع اهداف و مطامع شخصی خودم برسم .

با جیبی بسته با فریادی بلند و زبان رسا   میگویم که دنبال دفاع از حقوق مردم هستند، قول شرف میدم به هیچ عنوان در مجلس بیکار نخواهم نشست، در مجلس نخواهم خوابید، بنده را عقل کل ندانید متخصص در علم اقتصاد یا علم سیاست نیست، متخصص در همه چیز نیستم اگر کسی ادعا کند که در همه علوم تخصص دارد یک دروغ بزرگ است، اما من اهل رایزنی ، اهل چانه زنی ،اهل پیگیری ، اهل برقراری ارتباطات ،اهل این هستم که درد مردم را مطرح کنم اهل این هستم که از حق شما دفاع کنم، اما خود شما هم باید در این کار کمک حال ما باشید کمک حال مدیران و کمک حال نمایندگان باشید  وبرای آن ارزش قائل باشید.

این رای یک امانت الهی  و آزادگی روح خداست که در آن وجود ماست نه ان را به طایفه بازی بدید نه خدای ناکرده ان را با وعده‌های بیخود بدید نه با در باغ سبز نشان دادن فلان نماینده ان را خراب کنید، وقتی رای میدهد  اگر کاندید و نماینده  خراب کند ، قدم بد بردارد، دزدی کند ،اختلاس کند  و تصویب‌های که در مجلس انجام میشد مصوبات و قوانین خوب مشارکت نکند، پس در خراب شدن آینده فرزندت نقش دارید.

اگرانتخاب بد میکنید به نظام گله نکنید ، از مسئولین ، دولتمردان ، رییس جمهور و  از مقامات بت نسازید ، از من فقط در حد حقتون بخواید، چون حق شما حق کمی نیست امیدوارم که بتوانم فرزند خوب ،شایسته و خوشنامی برای مردمم باشم.

فیلم کامل گفت و گو: