لزوم تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان رایج جامعه توسط حوزه و دانشگاه/ “مقاومت” کلیدواژه انقلاب اسلامی است
لزوم تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان رایج جامعه توسط حوزه و دانشگاه/ “مقاومت” کلیدواژه انقلاب اسلامی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان گفت: دانشگاه و حوزه باید بیانیه گام دوم را به گفتمان رایج محیط علمی و جامعه تبدیل کند.

حجت الاسلام مهدی قدرتی در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نکات مختلف و مهمی وجود دارد که البته بنده معتقدم گل باغ واژه‌های بیانیه گام دوم واژه “جوانان” و نیز هفت توصیه‌ مهم ایشان است.

 

الگوی انقلاب اسلامی یگانه الگوی جهان برای رهایی از ظلم و استبداد است

 

وی با بیان اینکه صدور بیانیه گام دوم هم ناظر به دوستان و هم ناظر به دشمنان است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه هم خطاب به دوستان و انقلابیون و هم خطاب به دشمنان نکاتی را فرمودند که بنده در مورد نکاتی که ایشان به دوستان فرمودند در چند بند عرض می‌کنم.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب با صدور این بیانیه می خواهند بگویند که انقلاب به اربعین خودش رسیده و اربعین به معنای کمال و به حد بلوغ رسیدن در هر امری است، ادامه داد: انقلاب اسلامی به اربعین خود رسیده و اربعین به معنی کمال و بلوغ و پیشرفت یک مجموعه یا یک شخص یا بخش است و وقتی می گوییم انقلاب به اربعین خود رسیده یعنی انقلاب در پیشرفت خود به آن اوجی که نیاز داشته باشد در چهل سال رسیده و این کمال و بلوغ و پیشرفت خود را به رخ همگان می کشد.

 

حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد: نکته دیگر بیانیه گام دوم این است که دوستان انقلابی و امت حرب الله بدانند الگوی انقلاب اسلامی که البته متفاوت با تمام انقلاب‌های دنیاست، بهترین الگو و به عبارت بهتر یگانه الگویی است که آزادی خواهان جهان برای رهایی از ظلم و استبداد و استکبار در کل دنیا می توانند به آن تمسک کرده و پیروز و سربلند میدان باشند.

 

“مقاومت” کلیدواژه انقلاب اسلامی است

 

وی با اشاره به ایتکه “مقاومت” کلید واژه انقلاب اسلامی است، افزود: و هر کشوری که به دنبال آزادی است، برای رسیدن به این هدف و پیروزی فقط با کلیدواژه مقاومت می تواند به موفقیت دست یابد کما اینکه در خاورمیانه و کشور های اطراف مانند عراق و یمن و بحرین استفاده از کلیدواژه مقاومت در فتوحات مردم این کشورها بسیار موثر بوده است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان با بیان اینکه طی ۴۰ سال گذشته گام اول سیر انقلاب برداشته شده و گام دوم برای ادامه دادن این مسیر تا تشکیل امت واحده حقیقی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی است، خاطرنشان کرد: پس تاکنون گام اول برداشته شده و نتیجه این گام باید در گام دوم مشخص شود، یعنی همان رسیدن به تمدن نوین اسلامی و امت واحده ای که آرمان اصلی انقلاب اسلامی است.

 

حجت الاسلام قدرتی با تاکید بر اینکه صدور بیانیه گام دوم یک مخاطب خارجی نیز دارد، بیان داشت: سخن بیانیه گام دوم برای مخاطب خارجی این است که دشمنان باید بدانند که با تمام تلاش‌ها و هزینه‌هایی که کرده و اتاق فکر هایی که تشکیل داده و دلارهایی که خرج کرده‌اند و نیز همکاری نوچه هایشان در منطقه، نتوانستند جلوی تنومند شدن این حال پاک و مطهر را بگیرند.

 

وی عنوان کرد: اکنون که در کمال سربلندی ایران اسلامی و به تعبیری در کمال سربلندی امت حزب الله به سر می‌بریم دشمنان این را درک می کنند که دنیا در حال آماده شدن جهانی برای رویارویی با استکبار و ظلم است و هدف آن هم در هم پیچیده شدن طومار این جنایتکاران است.

 

دانشگاه و حوزه باید بیانیه گام دوم را به گفتمان رایج محیط علمی و جامعه تبدیل کند

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان با بیان اینکه دانشگاه ها و حوزه ها در این گفتمان سازی نقش بسزا و فعالانه ای را دارند، ادامه داد: در دانشگاه‌ها باید بیانیه گام دوم را تبدیل به گفتمان رایج کنند و وقتی این امر اتفاق افتاد دانشگاه‌ها که خود مبدا تحولات هستند و دانشجویانی که موذن جامعه هستند در پله بعدی باید این گفتمان رایج در دانشگاه را به فضای عمومی جامعه انتقال دهند.

 

حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد: از طرفی حوزه های علمیه نیز با ابزارهای مناسبی مانند مسجد، محافل مذهبی – قرآنی و هیئات مذهبی می‌توانند برای گفتمان سازی بیانیه گام دوم اقدام کنند؛ به تعبیری هم دانشگاه‌ها و هم حوزه ها باید سردمداران این گفتمان سازی در محیط علمی و جامعه باشند.

 

وی افزود: به نظر بنده سازمان‌ها و ارگان‌های دولت اسلامی اعم از دولت، دستگاه قضا، دستگاه قانونگذار و زیرمجموعه‌‌های اینها نیز باید این دو قشر دانشگاه و حوزه را هم از نظر ریالی و هم با در اختیار گذاشتن امکانات خود، مساعدت کنند.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان خاطرنشان کرد: صدا و سیما و سازمان های فرهنگی مانند سازمان تبلیغات،ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و امثال اینها نیز می توانند دست به دست هم داده و این دو نهاد علمی و توحیدی کشور مساعدت کنند.