برخورد با مدیرانی که امکانات دولتی را برای تبلیغ کاندیداها به کار گیرند/ گزارش ۳۵ تخلف انتخاباتی در استان/ دستگاه قضا در انتخابات بی‌طرف است
برخورد با مدیرانی که امکانات دولتی را برای تبلیغ کاندیداها به کار گیرند/ گزارش ۳۵ تخلف انتخاباتی در استان/ دستگاه قضا در انتخابات بی‌طرف است
رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: کمیته رصد مدیران در ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده و با مدیران متخلفی که از امکانات دولتی و اداری در راستای تبلیغ برای کاندیدای خاصی استفاده می‌کنند برخورد قاطع خواهد شد.

به گزارش امید لرستان، دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی برگزار شد.

 

محمد رزم رییس کل دادگستری استان لرستان در این جلسه اظهار داشت: وظیفه اصلی این ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی است و ان شاءالله یک انتخابات با شور و شعور و با مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت که مدنظر مقام معظم رهبری است را بتوانیم برگزار کنیم.

 

وی با بیان اینکه کمیته رصد مدیران در ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است، عنوان کرد: با مدیران متخلفی که از امکانات دولتی و اداری در راستای تبلیغ برای کاندیدای خاصی استفاده می‌کنند برخورد قاطع خواهد شد.

 

رئیس کل دادگستری لرستان ضمن اشاره به اینکه ۲۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان راه اندازی شده است، ادامه داد: ۳۵ گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس فتا استان واصل شده است که برای این تخلفات پرونده های قضایی تشکیل شده و در حال رسیدگی هستند.

 

رزم تصریح کرد: همچنین افراد شایعه ساز که قصد جو سازی، شایعه پراکنی و بدبین کردن مردم را دارند و با هدف توهین، تهدید و تخریب رقبا دست به عملیات روانی می زنند شناسایی شده و با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد.

 

وی افزود: دستگاه قضایی در انتخابات کاملاً بی طرف است و این موضوع را اثبات خواهد کرد و تمام سعی خود را انجام خواهد داد تا انتخابات با شور و شعور، مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود.

 

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه همه مسئولین و مدیران اجرایی در خصوص عدم حمایت از کاندیدای خاص و حفظ بی‌طرفی توجیح خواهند شد، خاطرنشان کرد: با هواداران، کاندیداها یا افرادی که مرتکب جرائم انتخاباتی از جمله تبلیغات زودهنگام و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی شوند، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

 

رزم با بیان اینکه با کسانی که به سیاه‌نمایی و زیر سوال بردن خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران و مدیران و نمایندگان قبلی بپردازند برخورد خواهد شد، افزود: اراذل و اوباش و لیدر های جنجالی و افراد مساله دار توسط نیروی انتظامی هر شهرستان شناسایی و تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

 

وی عنوان کرد: با تیراندازی تحت عنوان استقبال از کاندیدا و شور و شوق و نشاط انتخاباتی، با استفاده کننده سلاح برخورد قاطع خواهد شد و سلاح ضبط و در صورت داشتن مجوز، مجوز آن لغو و ابطال خواهد شد.

 

رئیس کل دادگستری استان لرستان ادامه داد: قانون شفاف سازی هزینه ها و مسائل مالی تبلیغات انتخابات کاندیداها پیگیری خواهد شد و کاندیداها باید مسئول مالی خود را در همین راستا به فرمانداری‌ها معرفی کنند.

 

انتهای پیام/