مدیر کل راه و شهرسازی لرستان گفت: در سال 57 تنها یک هزار و 878کیلومتر راه در استان وجود داشته اما این مقدار در سال 98 به بیش از هفت هزار و 419 کیلومتر رسیده است.

رضا خالقی، به خدماتی که این اداره کل در حوزه راه طی سال‌های پس از انقلاب  برای مردم لرستان انجام داده اشاره کرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب در لرستان حتی یک کیلومتر آزاد راه نیز وجود نداشت اما این مقدار پس از انقلاب به بیش از ۱۰۴ کیلومتر رسیده است.

وی با بیان اینکه در حوزه راه‌های چهار خطه نیز در سال‌های پیش از انقلاب در لرستان موردی مشاهده نمی‌شد، افزود: اما با تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد بیش از ۳۷۶ کیلومتر راه چهار خطه در لرستان هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان بیان داشت: در سال‌های پیش از انقلاب روستاهای استان یا راه ارتباطی نداشتند یا در صورت وجود راه به حالت شنی و خاکی بوده  است اما با توجه به اینکه یکی از مهمترین اهداف انقلاب خدمت به اقشار روستایی بود در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۱۳۴ کیلومتر راه آسفالته روستایی در لرستان موجود است.

خالقی با عنوان کردن این موضوع که علاوه بر راه آسفالته در بعضی از روستاهای استان به علت شرایط محیطی و جمعیتی امکان آسفالت ریزی راه‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: در این مناطق با تلاش‌های صورت گرفته توانسته‌ایم بیش از دو هزار و ۸۰ کیلومتر جاده شنی و خاکی ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های پیش از انقلاب تنها ۴۹۳ کیلومتر راه اصلی در استان وجود داشته اما در سال‌های پس از انقلاب توانسته‌ایم این مقدار را به بیش از ۷۲۵ کیلومتر برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان با اشاره به اینکه امسال  در دهه فجر پرو‌ژه‌های مهمی در حوزه راه افتتاح می‌شود، عنوان کرد: در حوزه راه نیز طی روزهای آینده ۱۳٫۵ کیلومتر به جاده‌های استان اضافه می‌شود، همچنین بنابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر بود ۱۱ کیلومتر از محور ازنا _شازند بهسازی و بهره‌برداری شود که به دلیل شرایط جوی و بارش برف محقق نشده اما در صورت استمرار  شرایط جوی مساعد پس از یک هفته این امر محقق می‌شود.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت: در سال ۵۷ تنها  یک هزار و ۸۷۸کیلومتر راه در استان وجود داشته اما این مقدار در سال ۹۸ به بیش از هفت هزار و ۴۱۹ کیلومتر رسیده است.

منبع: فارس