احیای ۴۷ واحد صنعتی راکد لرستان در ۲ سال اخیر
احیای ۴۷ واحد صنعتی راکد لرستان در ۲ سال اخیر
استاندار لرستان گفت: در دو سال اخیر ۴۷ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و راکت در لرستان احیا شده اند.

به گزارش امیدلرستان، سید موسی خادمی صبح امروز در حاشیه احیا و راه‌اندازی دوباره کارخانه کاشی جم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: احیای واحدهای تولیدی راکد یکی از راهبردهای اصلی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: از سویی در بازه زمانی یاد شده بیش از ۷۰ واحد صنعتی و تولیدی در لرستان توسعه ظرفیت یافته اند.

استاندار لرستان بیان کرد: علاوه بر تلاش برای از سرگیری واحدهای راکد، به دنبال تکمیل واحدهای نیمه تمام و بهره‌برداری از آن‌ها هستیم.

خادمی افزود: به این ترتیب به جای تمرکز بر روی کلنگ‌زنی و احداث واحدهای جدید، به دنبال راه‌اندازی دوباره واحدهای تعطیل و عز سرگیری فعالیت آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به مهمترین مشکلات واحدهای راکد صنعتی و تولیدی لرستان ادامه داد:  نداشتن اهلیت مالک و سرمایه‌گذار، فریودگی تجهیزات و ماشین‌آلات و نبود بازار فروش از مهمترین این مشکلات هستند.

استاندار لرستان تاکید کرد: همه تلاش ما این است واحدهایی که سرمایه‌گذاران آن‌ها دارای اهمیت بوده و از تکنولوژی مناسبی برخوردار هستند، اما به دلایلی مانند افزایش نرخ تورم، تحریم و شرایط بازار دچار مشکل شده‌اند، به گرودنه تولید بازگردند.

خادمی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت پروژه پل شهدای دانش‌آموز بروجرد اظهار کرد: این پروژه تا پایان امسال و پیش از آغاز سال جدید به بهره‌برداری می‌رسد.