هیچ موردی از کرونا ویروس در لرستان مشاهده نشد
هیچ موردی از کرونا ویروس در لرستان مشاهده نشد
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در هیچ یک از نقاط لرستان تاکنون هیچ موردی از کرونا مشاهده نشده است، گفت: ۵۰۰ میلیون اعتبار تامین تجهیزات درمانی این بیماری اختصاص یافت.

به گزارش امید لرستان، سید موسی خادمی امروز دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل و شورای سلامت لرستان گفت: خوشبختانه طبق گزارش‌های ارائه شده، نه در سطح کشور و نه در هیچ یک از نقاط استان تاکنون هیچ علائمی از کرونا ویروس مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه اصل موضوع بر آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی است، تصریح کرد: نیاز است اطلاع رسانی لازم را به مردم داشته باشیم تا بدانند چگونه از خود مراقبت کنند و جلوی شیوع بیماری را بگیرند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه اگر این بیماری شیوع یابد امکانات قطعاً محدود است لذا بایستی آمادگی و مراقبت دستگاه‌ها و پایش دقیق و مؤثر وضعیت بیماری در استان‌ها انجام شود، یادآور شد: تا حد زیادی این آمادگی در لرستان وجود دارد.

خادمی یادآور شد: امروز صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی جلسه‌ای می‌گذارند تا اطلاع رسانی پیرامون این ویروس در سطح استان انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش بایستی مراقبت‌های لازم را در دستور کار قرار دهد، در حوزه سربازان وظیفه، دانشگاه‌ها و هرجا تجمعی هست آموزش‌های لازم داده شود، افزود: به دلیل حساسیتی که وجود دارد، اعتباراتی در سطح ملی برای تأمین تجهیزات لازم و مورد نیاز مراکز درمانی باید گرفته شود، ما نیز امروز ۵۰۰ میلیون تومان تصویب می‌کنیم که برای آماده سازی اتاق‌های ایزوله و … اختصاص یابد.