تجهیز مدارس حاشیه خرم‌آباد با کمک سازمان‌های مردم نهاد
تجهیز مدارس حاشیه خرم‌آباد با کمک سازمان‌های مردم نهاد
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان با بیان اینکه در تابستان سال جاری ۵۵ واحد آموزشی در حاشیه شهر خرم‌آباد توسط سازمان‌های مردم نهاد شد، گفت: با توجه به کمبود امکانات در این مدارس در مهر ۹۸ فقط برای آموزش و پرورش دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تجهیزات آموزشی تهیه شد.

قاسم ولیزاده امروز در گفت‌وگو با امید لرستان، اظهار داشت: امروزه دفاتر تسهیلگری با ایجاد ارتباط با سازمان‌های خدمات دهنده و براساس نوع خدمات و سازمان مردم نهاد بودنشان به‌دنبال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه در تابستان سال جاری ۵۵ واحد آموزشی در حاشیه شهر خرم‌آباد توسط این دفاتر شناسایی شد، افزود: با توجه به کمبود امکانات در این مدارس در مهر ۹۸ فقط برای آموزش و پرورش دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تجهیزات آموزشی تهیه و بین مدارس شناسایی شده توزیع شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان بیان کرد: همچنین در سال جاری بیش از دو میلیارد تومان نیز برای بهسازی سرای محله هزینه کردیم.

 ولیزاده با بیان اینکه این اعتبارات در میان سازمان‌های نوزیع شده که بیشتر فعالیت‌شان ارتقاء وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه است، تصریح کرد: با تخصیص اعتبار، مادران باردار تحت پوشش و مراقبت بهداشتی، پزشکی و تغذیه ای قرار گرفتند که کمکی به سالم‌سازی جمعیت بوده است

وی با بیان اینکه در سیل پلدختر ۱۵۷ مدرسه آسیب دید، خاطرنشان کرد: برای تعمیر سالن‌ها و کلاس‌های درس اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات وزارت کشور اختصاص داده شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: اقداماتی که در استان انجام می‌شود نسبت به برنامه و پروژه اقدامات چشم‌گیری است هم در حوزه ثبت مؤسسات مردم نهاد و هم در حوزه کارشناسان استانداری و ستاد کار ما مشکلی نداشت.