استاندار لرستان از افتتاح و کلنگ‌زنی 839 پروژه در استان طی دهه‌فجر خبر داد و گفت: این تعداد پروژه با مبلغی بالغ بر هزار و 44 میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهند شد.

به گزارش امید لرستان،

سید موسی خادمی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ضمن گرامی‌داشت دهه‌فجر، اظهار داشت: این دهه فرصت خوبی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت تبیین انقلاب اسلامی و دلایل وقوع آن و همچنین بیان خدمات انجام شده طی یک‌سال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه اغلب این ایام بیشتر برای کارهای تکراری همچون افتتاح پروژه صرف می‌شود، اما آنچه مهم بوده، انجام کارهای نظری و فکری مبتنی بر خواست امام راحل و مردم است.

استاندار لرستان با اشاره به مشکلات امروز نظام‌های سیاسی جهان، بیان داشت: در عصر جدید که تشکیل مفهوم جدیدی تحت عنوان دولت کشور را داریم که از چهار عنصر سرزمین، جمعیت، حاکمیت و حکومت ایجاد می‌شود.

خادمی تصریح کرد: اگر این مولفه‌ها در فضایی فراهم شدند، آن‌گاه مفهوم دولت کشور تشکیل می‌گردد.

وی، عوامل اعمال اراده مولفه سوم را حاکمان خواند و افزود: گاهی بحران‌ها موجب شده حاکمیت دچار مشکل شوند که نهایتا به انقلاب منجر گردد.

استاندار لرستان با بیان اینکه رژیم شاهنشاهی با بحران هویت روبه‌رو شد، گفت: بخشی از حاکمان رژیم گذشته با هویت اصلی ملت ایران که همان اسلامی بوده، مشکل پیدا کرد و به دنبال باستان‌گرایی رفته بود.

خادمی اظهار داشت: همچنین مشروعیت رژیم شاهنشاهی از سوی مردم زیر سوال برده شد، بنابراین بحران مشروعیت علیه رژیم شاهنشاهی ایجاد شد و منجر به بروز انقلاب اسلامی شود.

وی با اشاره به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی با خواست و اراده ملت ایران، گفت: مشروعیت نظام در الهی و مردمی بودن آن است، بنابراین بایستی از فرهنگ و باورهای اسلامی مردم محافظت کرد.

استاندار لرستان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۸۳۹ پروژه در استان طی دهه‌فجر خبر و ادامه داد: این تعداد پروژه با مبلغی بالغ بر هزار و ۴۴ میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهند شد.

خادمی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌ها عمرانی و بخشی اقتصادی هستند، افزود: از ۸۳۹ پروژه، ۸۰۲ پروژه با حدود ۷۰۰ میلیارد تومان عمرانی و ۳۷ پروژه با ۳۴۰ میلیارد تومان اقتصادی است.

وی ادامه داد: ۷۰۰ میلیارد از هزار و ۴۴ میلیارد تومان هزینه شده، افتتاحی و ۳۴۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی است.

استاندار لرستان با تاکید بر تلاش جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان، بیان داشت: این مهم را در دو سال گذشته همواره رعایت کردیم و معمولا پروژه‌های افتتاحی دو برابر طرح‌های کلنگ‌زنی است.

خادمی با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌کاره در استان وجود دارد، گفت: بایستی تلاش کرد پروژه‌ها را با سرعت بیشتر به نتیجه رساند.