پیگیری بر سر رسیدن به کاندیدای واحد در کوهدشت/ مبلغی نامزد مورد حمایت بسیاری از اصولگرایان و اصلاح طلبان است
پیگیری بر سر رسیدن به کاندیدای واحد در کوهدشت/ مبلغی نامزد مورد حمایت بسیاری از اصولگرایان و اصلاح طلبان است
فعال سیاسی کوهدشتی گفت: در حال حاضر حجت الاسلام مبلغی کاندیدای واحد تعدادی از اصولگرایان و اصلاح طلبان کوهدشت است و به عنوان کاندید اصلح معرفی شده است.

سیروس ابراهیمی از فعالان سیاسی شهرستان کوهدشت در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: تحلیل انتخابات یا هر موضوعی، زمانی امکان دارد که تا حدودی همه متغیرهای آن مسئله مشخص شوند اما در حال حاضر در انتخابات کوهدشت همه متغیرها مشخص نیست به این دلیل که تعدادی از افراد اثرگذار در جریان بررسی صلاحیت ها، رد صلاحیت شده اند و اعتراض دارند و پیگیر تایید صلاحیت ها هستند اما آنچه که من با آقایان صحبت کردم این است که این دوستان به دنبال این موضوع هستند که یک فرد به عنوان کاندیدای واحد پذیرفته شود و انتخابات را ادامه دهند.

 

وی افزود: صحبت هایی با آقای شاهرخی قبادی داشته ام، اگرچه ایشان کاندیدای انصرافی هستند اما به عنوان یک کنشگر سیاسی قدیمی و شیخ اصولگرایان کوهدشت هستند و صحبت هایی که در چند مرحله با آقای امامی داشته ایم و نگاهی که خودم دارم این است که ان شاءالله ما بتوانیم روی یک فرد خاصی به توافق برسیم.

این فعال سیاسی ادامه داد: حاج آقا شاهرخی قبادی همان اول تایید صلاحیت ها دعوت کرده بودند از آقای حاج محمدرضا مبلغی، فرزند آیت الله مبلغی که به کوهدشت تشریف بیارند و به عنوان کاندیدای ائتلاف مطرح شوند، ما نیز حرف شیخ خودمان را پذیرفتیم و همان لحظه تصمیم گرفتیم از ایشان حمایت کنیم و در حال حاضر کاندیدای واحد تعدادی از اصولگرایان و اصلاح طلبان هستند و به عنوان کاندید اصلح معرفی شدند.

 

ابراهیمی با بیان اینکه افراد شاخصی مانند شاهرخی، امامی و بنده از مبلغی حمایت کردیم، تصریح کرد: از طرفی دیگر نیز کاندیداهای اصلاح طلبی مانند آمحمد آزادبخت، فرج اله مومنی، شرفی و دیگران از وی حمایت کرده اند. به نظر من مبلغی با استقبال جدی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان مواجه خواهد شد؛ اگر چه با بقیه کاندیداهای اصلاح طلب و اصولگرا در مذاکره هستیم و بزودی ان شاالله همگی این اعتلاف را قبول داشته و امیدواریم به آن بپیوندند.

 

وی با بیان اینکه شورای اصولگرایی در کل کشور یک ساز و کار داشت که ابتدا در شهرستان‌ها و بخش‌ها شروع می‌شد و بعد به مراکز استان ها آمده و رای‌گیری انجام می‌شد، عنوان کرد: تا جایی که من می‌دانم تاکنون رسماً چیزی اعلام نشده و ممکن است چیز غیرعلنی گفته باشند اما من در جریان نیستم و از چندین نفر از شخصیت‌ها نیز پرسیدم که چیزی به من نگفته اند.

 

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در شهرستان کوهدشت تعداد زیادی از دوستان اصولگرا برای انتخابات ثبت نام کرده اند که بنده از دوستان شورای اصولگرایی می خواهم کسی را به عنوان کاندیدای واحد معرفی کنند یا باید مبتنی بر آرا و یا یک استدلال باشد، یا اجازه دهند در فرایند انتخابات خود به یک اجماع برسند و یا اینکه از تعداد افرادی که لیست گرفته اند دعوت بعمل می آوردند و در یک رای گیری کاملا مشخص کاندیدای اصولگرایان را معرفی می کردند.