مروری بر اتفاقات چند روز اخیر
مروری بر اتفاقات چند روز اخیر

پلان اول: یک ساعت از ۱۳ دی ماه ۹۸ میگذرد، پروازِ فرمانده نیروی قدس سپاه از مبدا دمشق در بغداد فرود می آید، تنی چند از نیروهای بسیج مردمی عراق به استقبال ایشان آمده اند. نیروهای آمریکایی اما تمام نفرت و خشمشان از دستاوردهای فرمانده را در نوک انگشتانشان جمع کرده و به اتومبیل حامل […]

پلان اول:
یک ساعت از ۱۳ دی ماه ۹۸ میگذرد، پروازِ فرمانده نیروی قدس سپاه از مبدا دمشق در بغداد فرود می آید، تنی چند از نیروهای بسیج مردمی عراق به استقبال ایشان آمده اند.
نیروهای آمریکایی اما تمام نفرت و خشمشان از دستاوردهای فرمانده را در نوک انگشتانشان جمع کرده و به اتومبیل حامل او و همراهانش شلیک میکنند.
پلان دوم: رسانه های غربی در کسری از دقیقه، از حمله به یک اتومبیل حامل مقامات عالیرتبه نظامی ایران و عراق مینویسند و بی بی سی با عنوان “مهمانان مهم” از شهادت تمامی سرنشینان دو خودرو خبر میدهد.
آنقدر فاصله زمانی بین شلیک و رپرتاژ خبری غربی ها کم است که گویی خبر را قبل از این حمله تروریستی آماده کرده اند.
پلان سوم: دقایقی از اذان صبح ۱۳ دی ماه گذشته است که سپاه پاسداران در پیامی از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان خبر میدهد.
رهبر انقلاب برای شهادت حاج قاسم و همراهانشان پیام تبریک و تسلیت میدهد.
غرب انتظار دارد مسئولین جمهوری اسلامی سردرگم شده و آنها را به خطای محاسباتی بکشاند اما پیام محکم رهبری و سپاه در اوج تسلط فکری و روانی صادر شده اند و هر دو پیام از انتقام سخت از عاملان جنایت میگویند و رهبری حاج اسماعیل قاآنی را برای ادامه راه حاج قاسم برمیگزیند.
پلان چهارم: افکار عمومی بهت زده است.
مردم شهادت سربازشان را باور ندارند.
در اولین ساعات تجمعات خودجوش مردمی شکل میگیرد.
فضای کشور، حالتی نو و جدید به خود گرفته است، کوچه ها و خیابانها میزبان تجمعات سوگواری مردم شده و گروه گروه به عزاداری مشغولند.
گویی دلهای ملت به یکدیگر گره خورده و بدون دعوت ارگان یا سازمانی، مردم نماز جمعه را محلی برای تجمع همگانی کرده و اولین مراسمات رسمی عزاداری را شکل میدهند.
رسانه ها شوکه شده اند، توان به تصویر کشیدن گستردگی و حجم اندوه مردم از شهادت سردار را ندارند.
پلان پنجم: مردم عراق هم به مانند ایران، به صورت خودجوش به خیابانها آمده اند و عزاداری میکنند.
حشدالشعبی اعلام میکند پیکر شهدا را در کاظمین و کربلا و نجف تشییع خواهد کرد.
شهدا گویی فصل مشترک تمام گرایشات و نحله های فکری عراقی هستند و موید این گزاره، حضور خارج از تصور عراقی ها در مراسم تشییع شان است.
کارشناسان عرب میگویند این حجم از حضور مردم عراق را در هیچ برهه ای از تاریخ کشورشان به خاطر ندارند.
پلان ششم: پیکر شهدا به ایران وارد میشود.
ستاد تشییع اعلام میکند که مراسم در اهواز، مشهد، تهران، قم و سرانجام کرمان برگزار میشود، اما کمپین هایی در تمام استانها شکل میگیرد و خواهان میزبانی از پیکر شهدا هستند ولی ستاد تشییع اعلام میکند که امکان حضور پیکرها در تمام استانها وجود ندارد.
اهواز اولین تشییع انجام میگیرد و مشهد، تهران، قم و کرمان…
اولین مرحله از انتقام سخت را مردم از غرب کلید میزنند، جمعیت بی سابقه است.
کارشناسان دشمن هم اذعان دارند که این حجم از حضور مردم را جایی ندیده اند.
برآوردها از حضور مستقیم بیش از هفده میلیون نفری در مراسم تشییع حکایت دارد، این آمار که جدای از حضور مردم در شهرهای مختلف است را کارشناسان رسانه ای غرب اعلام کرده اند.
پلان آخر: سوگواری ملت در عزای سردار و همرزمانش، به یک رفراندوم ویژه تبدیل شده است.
گویی آمده اند که خیال دوست را آرام و خواب دشمن را آشفته کنند.
دشمنی که می اندیشید شهادت حاج قاسم سلیمانی، فضای یاس و ناامیدی مردم از انقلاب و کنشگری انقلابی را بدنبال دارد اما مراسم تشییع او و یارانش به همه پرسی تایید انقلاب تبدیل میشود.

✍️حمیدرضا کوشکی-معاونت گفتمان سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان لرستان