سردار سلیمانی باطل‌السحر طرح خاورمیانه جدید بود/ انزوای آمریکا در منطقه و محاصره رژیم صهیونیستی
سردار سلیمانی باطل‌السحر طرح خاورمیانه جدید بود/ انزوای آمریکا در منطقه و محاصره رژیم صهیونیستی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: امروز با اتکاء به خداوند متعال و ملت بصیر و هوشمند ایران اسلامی حضور پایگاه‌های مختلف آمریکا در منطقه به فرصتی برای ما تبدیل شده است و همه پایگاه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در تیررس ما قرار دارند.

به گزارش امید لرستان ، سردار مرتضی کشکولی  در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی که در بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: آمریکای جنایتکار به عنوان قدرت برتر نظامی جهان پس از اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جنگ هشت ساله و با هدف مهار و کنترل انقلاب و جلوگیری از صدور آن به خارج از مرزها دست به کار شد.

وی عنوان کرد: رژیم صهیونیستی از دهه ۱۳۴۰ به دنبال پیاده کردن طرح خاورمیانه بزرگ با هدف کنترل و مدیریت جوامع اسلامی، تجزیه کشورها و ایجاد یک بلوک اقتصادی در ذیل خود بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطر نشان کرد: در این طرح قرار بود کشورها و جوامع مسلمان بر اساس مرزبندی‌های قومی تجزیه شوند، تا همه در ذیل بلوک اقتصادی اسرائیلی‌ها باشند.

کشکولی بیان کرد: در جریان دفاع مقدس بسیار برای متوقف و یا منحرف کردن انقلاب کوشیدند اما به موفقیتی نرسیدند، بنابراین پس از جنگ هشت ساله و به دنبال مهار انقلاب با هدف جلوگیری از اقتدار و عدم صادر شدن آن به بیرون از مرزها بار دیگر اجرای طرح خاورمیانه بزرگ در دستور کار قرار گرفت.

وی بهانه حمله به برج های دوقلو در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ را زمینه‌ای برای ورود مستقیم آمریکا به افغانستان با شعار مبارزه با تروریست دانست.

*حمله به افغانستان نخستین مرحله اجرای طرح خاورمیانه جدید بود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از حمله به افغانستان به عنوان نخستین مرحله از اجرای طرح خاورمیانه بزرگ یاد و تاکید کرد: پس از آن و دنبال آن با اشغال عراق می‌کوشیدند زمینه را برای اجرای گام دیگر یعنی تجزیه ایران و سوریه فراهم کنند.

کشکولی با تاکید بر استراتژی اصلی نیروی قدس به عنوان مبارزه با استراتژی خاورمیانه جدید گفت: دشمن پس از حمله به عراق و افغانستان جنگ ۳۳ روزه را آغاز کرده و با اعمال فشار آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تصرف لبنان بودند.

وی تصریح کرد: آنان پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه از نیروی قدس با فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی، با طرح معامله قرن و ایجاد رفاه اجتماعی و اقتصادی بین عرب‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال اجرای گام دوم بودند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار کرد: همزمان با طرح معامله قرن، ترامپ با تصویب الحاق قدس شریف، بلندی‌های جولان و بخش‌های اشغالی فلسطین به اسرائیل، اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی منجر به راه‌اندازی جنگ ۲۲ روزه شد.

*حمله به عراق و عربستان عایدی برای آمریکا نداشت

کشکولی عنوان کرد: نه تنها جنگ‌های ۳۳، ۲۲ و ۱۱ روزه که حمله به عراق و افغانستان نیز با وجود هزینه‌های ۸ هزار میلیارد دلاری عایدی برای آمریکا و اسرائیل به همراه نداشت.

وی بیان کرد: به این ترتیب در حالی تلاش آنان برای تجزیه کشورها و اجرایی شدن طرح خاورمیانه جدید به شکست انجامید که در مقابل انقلاب اسلامی به دنبال خاورمیانه جدید اسلامی با نگاه مقاومت، یکپارچه کردن کشورها و امت‌سازی بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تاکید کرد: دشمن پس از ناتوانی‌های بسیار با هدف ممانعت از امت‌سازی توسط انقلاب اسلامی داعش را ایجاد کرد که یکی از ماموریت‌های آن خنثی نشان دادن چهره دین و اسلام به منظور مخدوش شدن جهاد و مقاومت در افکار عمومی بود.

کشکولی مشغول کردن کشورهای اسلامی با هدف ایجاد اوقات فراغت برای صهیونیست‌ها به منظور بازیابی قدرت آن‌ها پس از شکست در جنگ‌های ۲۲ و ۳۳ روزه را از دیگر مأموریت‌های داعش برشمرد و ادامه داد: اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان و زمینه‌سازی برای راه‌اندازی دوباره طرح خاورمیانه جدید از دیگر مسوولیت‌های داعش بود.

وی تصریح کرد: اینها همه در حالی بود که یکی از شاهکارهای بزرگ سردار شهید قاسم سلیمانی در سایه هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب و جان‌فشانی‌های مجاهدان ایرانی، لبنانی، عراقی، سوریه و افغانی در قالب گردان‌های حزب الله و مقاومت توانست جلوی این تعرض‌ها را بگیرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: اگرچه یکی دیگر از مسوولیت‌های داعش تخریب همه مظاهر دینی از جمله عتبات‌عالیات و حمله به آن‌ها بود که استقامت سردار سلیمانی و همرزمان او مانع تحقق این هدف دشمن شد.

کشکولی ادامه داد: به این ترتیب تلاش ۱۸ ساله دشمنان برای اجرای طرح خاورمیانه جدید عملا ناکام مانده و آن‌ها از این بابت عصبانی هستند.

*مدیریت مجموعه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی توسط حاج قاسم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی و مدیریتی سردار سپهبد قاسم سلیمانی افزود: مدیریت،  شجاعت، اخلاص و سعه صدر از ویژگی های بارز این شهید والامقام است که در حقیقت مجموعه‌ای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی را مدیریت می‌کرد.

* انزوای آمریکا در منطقه و محاصره رژیم صهیونیستی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان باطل‌السحر طرح خاورمیانه جدید یاد و عنوان کرد: بر خلاف اهداف این طرح ۵۴ ساله، اینک پیوستگی زمینی بین کشورهای ایران، عراق، سوریه و لبنان شکل گرفته است.

کشکولی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها گفت: ترامپ با اعلام دستور ترور سردار سلیمانی در حقیقت همه قوانین و هنجارهای بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

وی با اشاره به انزوای آمریکا در منطقه و محاصره رژیم صهیونیستی تصریح کرد: اینک کشورهای لبنان، سوریه و عراق مجهز به موشک بوده و قادرند از هر نقطه رژیم صهیونیستی را تحت هجمه بمباران موشکی قرار دهند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار کرد: امروز با اتکاء به خداوند متعال و ملت بصیر و هوشمند ایران اسلامی حضور پایگاه‌های مختلف آمریکا در منطقه به فرصتی برای ما تبدیل شده است و همه پایگاه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در تیررس سلاح‌های ما قرار دارند.

کشکولی ادامه داد: آمریکایی‌ها ابتدا از ترور و شهادت سردار سلیمانی به عنوان یک پیروزی یاد می‌کردند، اما پس از آن گفتند از خود دفاع کرده‌ایم و حالا از ما می‌خواهند دایره تقاصمان زیاد نباشد.

*هزاران قاسم سلیمانی داریم

وی تاکید کرد: هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران در شرایط تعادل و ثبات مقتدر قرار داشته و قدرت ائتلاف منطقه‌ای دارد، به طوریکه وجود کشورهای روسیه و چین به عنوان موتلف جهانی ما نشان از ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی و البته زبونی آمریکایی‌ها و ناتوانی آن‌ها در تشکیل ائتلاف منطقه‌ای دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تصریح کرد: دشمنان کور خوانده‌اند که می‌پندارند با شهادت سردار سلیمانی می‌توانند به اهداف خود دست یابند، غافل از آن که با تربیت امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب حاج قاسم‌های فراوانی در کشور ما وجود دارد.

کشکولی در ادامه خطاب به آن‌هایی که همچنان امیدوار به مذاکره با آمریکا هستند، گفت: در شرایطی که دشمن در دشمنی خود صریح‌تر شده، ملت دیگر حوصله تلاش برای مذاکره را ندارد و باید با تداوم مسیر جهاد و مقاومت راه را ادامه دهیم.