کولاک رنگ کار لرستانی برای محله حاشیه ای خرم آباد/ جذب بیش از ۲ میلیارد تومان از خیران و توزیع آن بین محتاجان شهر

0

به گزارش امید لرستان، به قول یکی از نمایندگان مجلس بعضی مشکلات محله های حاشیه ای شهر خرم آباد به اندازه یک دولت است و تلاش و اهتمام ملی برای حل مشکلات آن ها نیاز است

یکی از محله های بسیار محروم شهر خرم آباد و استان لرستان منطقه فلک الدین است که کمپلکس از مشکلات ساختاری و عمرانی و اقتصادی و اجتماعی و غیره است.

متاسفانه عزم جزم و اقدام عملی بین مسئولان شهرستان و استان و یا کشور برای حل مشکلات پایه ای این منطقه وجود نداشته است و هر چه که گذر زمان ما را به جلو می برد با تلنبار مشکلات در محله فلک الدین روبرو هستیم

بیشتر ساکنان فلک الدین دارای شغل آزاد هستند و درآمد ماهیانه خانواده ها بسیار شکننده و متاثر از وضعیت بازار است و بعد از همه گیری بیماری کرونا زندگی بسیاری از ساکنان این محله به مخاطره جدی افتاد و کمک های محدود دولتی هم شاید خیلی جوابگوی اوضاع اقتصادی مردم منطقه نبوده است.

کمک های مالی دولت به مناطق محروم به ویژه محله فلک الدین،  مرکز محبان المهدی این منطقه را بر آن داشت که آستین همت را بالا زنند و کمک های شایانی را از خیران و نیکوکاران جذب و خرج مشکلات مردم محروم کنند.

افشین ناصری یکی از جوانان خیریه محبان المهدی منطقه فلک الدین سالهاست که شب و روز خود را وقف نیازمندان و فقرای منطقه فلک الدین کرده است و به گواهی دوستان آن قدر در قضیه کمک رسانی به مستضعفان محله غلیظ و خالص شده است که به او لقب بولدوزر داده اند

جوان مسئولیت پذیر خرم آبادی توانسته است با جلب اعتماد خیران و نیکوکاران لرستانی طی این سال ها میلیارد ها تومان کمک نقدی و غیر نقدی را جذب و خرج محرومان و محتاجان محله و حتی بعضی مناطق دیگر خرم آباد کند.

افشین صاحب منصب نیست و کرسی کارمندی و یا مدیریتی هیچ ارگانی را بر عهده ندارد و یک رنگ کار ساده ساختمان است که مقداری به فطرت خود رجوع کرده است، او می گوید، دویست خانواده در منطقه فلک الدین تحت پوشش مستقیم مرکز نیکوکاری قرار دارند که این افراد شامل زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست و بیماران حاد و دیگر نیازمندان منطقه هستند که به لحاظ نیاز این بزرگواران را سطح بندی کرده ایم.

کمک های مرکز نیکوکاری شامل بسته های معیشتی و تامین وسایل منزل، تامین جهیزیه خانواده های نیازمند، مرمت بازسازی و کمک به تحصیل دانش آموزان و حتی طبخ غذای گرم برای نیازمندان است.

کمک های جذب شده این مجموعه بیشتر توسط مردم و خیران اهدا شده که رضایت و اعتماد بخش اعظمی از نیکوکاران توسط افشین ناصری جوان فعال و پویای هیئت انجام شده است.

افشین در مورد میزان و منبع کمک های اهدایی به مجموعه می گوید، 90 درصد کمک های جذب شده توسط خیران و نیکوکاران اهدا شده است و تنها 10 درصد اهدایی ها ماهیت دولتی دارد و تقریبا تمامی مساعدت ها توسط نیکوکاران لرستانی تهیه شده که با احتساب کمک های نقدی و غیر نقدی فقط در 6 ماه گذشته بیش از 2 میلیارد تومان است.

این جوان مسئولیت پذیر و تیم جهادی و مرکز نیکوکاری محله فلک الدین برای کمک های مالی خود یک پیوست فرهنگی هم تهیه کرده اند که حجت الاسلام علی نیا امام جماعت مسجد محل در باره آن می گوید، خیلی از خانواده ها که مقصد مواسات و کمک های مومنانه مردم هستند بچه هایشان را سوق می دهیم که به سمت مسجد بیایند و در این رهگذر اتفاقات مهم فرهنگی صورت می گیرد که انشاءالله میوه آن را در سالهای بعد خواهیم دید.

افشین ناصری و دیگر فعالان جهادی منطقه فلک الدین اثبات کردند که با دستان خالی هم می توان کارهای بزرگ انجام داد و مسئولین و مدیران اقتصادی و اجتماعی استان لرستان، می بایست چنین افراد و تشکیلاتی را سرلوحه و الگوی مدیریت خود قرار دهند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند