کاهش ۴۵ درصدی حوادث غرق‌شدگی در لرستان/ از شوخی خطرناک در رودخانه‌ها پرهیز شود

0

به گزارش امید لرستان، صارم رضایی، با اشاره به اعمال محدودیت‌ها برای شناکردن در رودخانه‌های لرستان، اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، حضور در بسیاری از مناطق گردشگری استان ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله با فرارسیدن فصل تابستان، شاهد حضور گسترده مردم به ویژه جوانان در بستر رودخانه‌ها جهت شناکردن هستیم، با این وجود امسال و به دلیل شرایط کرونایی و اعمال برخی محدودیت‌ها، از حضور مردم در این مناطق کاسته شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از کاهش 45 درصدی آمار غرق‌شدگی‌ها در استان طی سه ماهه امسال خبر و ادامه داد: تا پایان خردادماه امسال 9 نفر گزارش غرق‌شدگی در استان داشتیم که از این تعداد، هفت نفر جان خود را از دست دادند.

رضایی بیان داشت: از علاقمندان به شنا در مناطق گردشگری و رودخانه‌های استان درخواست می‌شود که از آب‌تنی در بستر رودخانه‌هایی که شناخت کاملی از آن نداشته، خودداری کنند.

وی با بیان اینکه هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیل شوخی‌های خطرناک در رودخانه‌ها جان خود را از دست می‌دهند، گفت: همچنین عدم آگاهی نسبت به سردی و گرمی آب موجب می‌شود، برخی از افراد جان خود را در حین شناکردن از دست بدهند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان به آماده‌باش نیروهای امداد و نجات استان برای پیشگیری از هرگونه غرق‌شدگی اشاره و تصریح کرد: همچنین در هر شهرستان دو تیم غواصی و امداد و نجات برای کمک به مردم در بستر رودخانه‌ها و مناطق گردشگری مستقر شده است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند