رسانه‌ای برای مردم لرستان

کاسم سای زوری برق از محلات حاشیه ای به مناطق غنی خرم آباد/از تدبیر دولت نا امیدیم دادستانی ورود پیدا کند

0

به گزارش امید لرستان، کشور ایران به شکل سراسری درگیر موضوع قطعی برق شده است. مدیریت نامناسب، پیوستن دولت تدبیر به معاهده تبعیض آمیز زیست محیطی پاریس، بی اعتنایی وزارت نیرو به طرح ساخت 20 میلیون کنتور هوشمند، ساخته نشدن نیروگاهای جدید فسیلی در طول 8 سال گذشته، توسعه پیدا نکردن نیروگاه های اتمی کشور، قاچاق بی رویه کولرهای گازی بی کیفیت و پر مصرف، رعایت نکردن مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در بحث ساخت و سازها، توسعه کارگاه های مجاز و غیر مجاز دستگاه های ماینر و نبود فرهنگ سازی مناسب برای چگونگی مصرف بهینه انرژی و البته خشکسالی کم سابقه، همگی دست به دست هم داده است که تابستان کابوس واری را برای شبکه تولید و توزیع برق خلق شود.

لرستان نیز همپای بقیه نقاط مختلف کشور به شدت درگیر موضوع قطعی برق شده است و در این راه به اندک واحدهای تولیدی خسارات جبران ناپذیری وارده شده و می شود. به طور نمونهرتبه نخست تولید آبزیان پرورشی در بین استان های غیر ساحلی در اختیار استان است که حیات کارگاه و استخرهای تولید و تکثیر و پرورش ماهی به برق بستگی دارد. قطعی مکرر و روزانه برق صاحبان چنین مجموعه هایی را مجبور می کند که از موتورهای دیزلی برای تولید برق کمک بگیرند و این در حالی است که بیشتر موتورهای این چنینی فرسوده هستند و هر لحظه امکان از کار افتادن آن ها وجود دارد و نتیجه ان می شود که دستگاه های پمپاژ آب و اکسیژن ساز ها از کار افتاده و ماهی های پرورشی تلف شوند که متاسفانه در روزهای اینده باید خود را آماده چنین اخباری کرد

 

ضررهای قطعی برق در موضوع تولید به استخرهای پرورش ماهی ختم نمی شود و همین چند وقت قبل بود که نگارنده خود از نزدیک و با جمعی از دوستان پای درد دل مدیر کارخانه تولید کننده مواد بهداشتی سپهران خرم آباد نشتیم که گفت: به ازای هر ساعت قطعی برق دو میلیون تومان ضرر به مجموعه وارد می شود و چنین مواردی فقط مشت نمونه خروار است و بحرعمیقی و ظلمانی است که همه از صنعتگر و تولید کننده و مشترک خانگی در آن غرق شده ایم.

 

بخش خانگی مصرف برق در استان لرستان به ویژه شهر خرم آباد نیز برای خود داستانی دارد. جدول احتمالی قطعی توسط اداره برق استان صادر شده که طبق آن می بایست برق مناطق مختلف استان قطع شود اما متاسفانه از زمان شروع سونامی قطعی ها در استان، کمتر روزی پیش آمده است که جدول قطعی، طبق برنامه انجام شود.

متاسفانه موضوعی که از بی برنامگی اداره برق آزار دهنده تر است بحث تبعیض در میزان و ساعات قطعی برق است. بر طبق اطلاعات دقیق و میدانی بعضی محلات حاشیه ای همچون دره گرم و فلک الدین و ماسور و و گلدشت سبد قطعی برق آن ها نسبت به دیگر مناطق شهر بیشتر است. روستاهای اطراف شهر قضیه بسیار حادتر است و در بعضی روستاهای استان کار به قطعی چند روزه آب هم کشیده شده است. سوال ما از مسئولین محترم اداره… که الحمدالله درجه برودت کولرگازی و اسپیلت بالای سرشان در حد ماکسیمم است این می باشد که چطور و با چه منطقی از سبد ضعفا به کیسه اغنیا، برق پمپاژ می نمایید.

از دولت تدبیر نا امید هستیم اما از دادستانی محترم شهر خرم آباد خواهشمندیم که به جهت حساسیت مسئله خیلی زود ورود پیدا کنند و به این وضعیت نابسمان و تبعیض آمیز مدیریتی پایان دهند

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند