کارگاه تولید ماسک در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد

0

به گزارش امید لرستان، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان‌های استان به رسانه ها اعلام کرد: با بهره برداری از خط تولید نیمه صنعتی در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد، ظرفیت تولید ماسک سه لایه در زندان های استان به بیش از هشت هزار عدد در روز افزایش یافته و زمینه اشتغال ۱۰ مددجو فراهم شده است.

وی افزود: در دوران جدید تحول زندان ها که توسعه برنامه های اشتغالزا و مهارت آموزی، به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها در حال پیگیری است بخش خصوصی می تواند نقش موثری ایفا کند. از ابتدای سال جاری تاکنون اشتغالزایی برای ۲۳ درصد محکومان استان محقق شده است و ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد تحقق اشتغال ۵۰ درصدی زندانیان محکوم در زندان های لرستان باشیم.

کشوری اظهار داشت: توسعه اشتغال همواره به عنوان یک اصل مهم در همه جوامع، موضوعی چالش برانگیز و اساسی بوده است چراکه ارتقای توان افراد از طریق فراهم ساختن زیرساخت های پایدار منجر به رشد اقتصادی یک مجموعه می شود.

مدیرکل زندان های لرستان افزود: با توجه به اینکه بیکاری یکی از عوامل بزه و ارتکاب جرم از سوی مجرمان است، این سازمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توانست اقدامات مطلوبی در خصوص حرفه آموزی و اشتغال زندانیان به صورت مستقل و یا از طریق فراهم ساختن زمینه حضور بخش خصوصی انجام دهد.

وی در ادامه گفت: طبق سند تحول دستگاه قضا، اهمیت بازپروری زندانی و فراهم ساختن شرایط لازم برای اصلاح و جامعه پذیری او بسیار مورد توجه قرار دارد.

کشوری در پایان ضمن دعوت از بخش خصوصی جهت مشارکت در اجرای طرح های اشتغالزا ویژه زندان ها، گفت: رویکرد جدید قوه قضاییه و سازمان زندان ها به گونه ای طراحی شده است که همه زمینه های لازم ازجمله نیروی انسانی و فضای فیزیکی مناسب را به منظور حضور کارآفرینان و صنعتگران برای اجرای پروژه های اشتغالزایی دارد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند