پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

0

به گزارش امید لرستان، روند ابتلاء به کرونا در لرستان همچنان افزایشی است به طوری که روزانه بالای هزار نفر در استان به این ویروس مبتلا می‌شوند و به طور میانگین ۹ بیمار نیز به علت ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

محدودیت‌های تردد در لرستان یک هفته دیگر تمدید شده است و در مناطق با وضعیت قرمز همه مشاغل غیر از گروه یک همچنان تعطیل هستند.

پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

شرایط به گونه‌ای است که استاندار لرستان درخواست افزایش سهمیه واکسن کرونا برای این استان را داده است و در این شرایط متأسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در استان به زیر ۵۰ درصد رسیده است.

شناسایی ۱۰۸۷ مبتلای جدید

مریم کوشکی دبیر ستاد مبارزه با کرونای دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به آخرین وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: در مجموع ۴۶۳ هزار و ۲۳۵ نمونه به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است.

وی با بیان اینکه جواب ۴۵۶ هزار و ۵۰۱ نمونه داده شده است، عنوان کرد: تعداد نمونه‌های مثبت کرونا در استان تا کنون ۱۵۵ هزار و ۱۴ مورد بوده است.

پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تعداد نمونه‌های منفی ۳۰۱ هزار و ۴۸۴ مورد بوده است، گفت: در مجموع تا کنون دو هزار و ۱۳۳ نفر به علت ابتلای به این بیماری در استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی تعداد بستری‌های مثبت و مشکوک به کرونا در استان را هزار و ۳۲۱ مورد عنوان کرد.

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان تا روز گذشته ۱۵۳ هزار و ۶۸ مورد، تعداد بستری‌ها هزار و ۳۱۶ و فوتی‌ها نیز دو هزار و ۱۱۵ مورد بوده است.

پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

رعایت پروتکل‌ها به زیر ۵۰ درصد رسیده است

محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در گفت و گویی  با اشاره به وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: آمار در استان ما به صورت صعودی است.

وی با بیان اینکه روزانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ بیمار در بیمارستان‌های مختلف استان بستری می‌شوند افزود: البته از لحاظ دارو، اکسیژن و امکانات کمبودی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه تا کنون کمبود تخت برای بستری بیماران در استان نداشته‌ایم عنوان کرد: طبیعی است اگر مراعات نکنیم ممکن است که روزهای آینده به این بحران برخورد کنیم.

پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

نیکبخت با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تصریح کرد: هیچ توضیحی ندارم مگر اینکه پروتکل‌ها را مردم رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در لرستان زیر ۵۰ درصد است گفت: این در حالیست که در گذشته این عدد بین ۶۵ تا ۷۰ درصد بوده است.

سهمیه واکسن برای لرستان افزایش یابد

سید موسی خادمی استاندار لرستان نیز در آخرین اظهار نظر گفت: در لرستان روند بیماری افزایشی است و همچنان ما نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد استانی، گفت: به مدت یک هفته ممنوعیت تردد تمدید و اعمال خواهد شد.

پیشتازی «دلتا» در لرستان/ پروتکل‌ها به فراموشی سپرده شد

استاندار لرستان با اشاره به دستورالعمل هوشمند ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: در مناطق با وضعیت قرمز همه مشاغل غیر از گروه یک همچنان تعطیل است و در هفته جاری ادامه خواهد داشت.

خادمی با تاکید بر جدیت و تلاش دانشگاه علوم پزشکی در افزایش سهم واکسن در استان افزود: بهترین راه برای مقابله با کرونا افزایش سطح واکسیناسیون است که لازم است در این جهت همه تلاش کنند.

منبع: مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند