پروژه باغ موزه دفاع مقدس لرستان و داستان تکراری عدم اعتبار

0

به گزارش امید لرستان، محسن رشیدی اظهار کرد: تاکنون ۱۰۴ شهید گمنام بر دستان مردم قدرشناس استان لرستان تشییع و در یادمان‌ها، بقاع متبرکه، و مراکز نظامی، علمی و فرهنگی به خاک سپرده شده است.

وی با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال جاری به افتتاح می‌رسد از پیشرفت ۹۰ درصدی این پروژه خبر داد و تصریح کرد: اقتدار و جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون و مدیون خون شهیدان و دفاع مقدس است که برای حفظ ارزش‌ها و تاریخ دفاع مقدس باید همه مسئولان نسبت به تکمیل این پروژه فرهنگی اهتمام داشته باشند.

رشیدی در خصوص محتواسازی باغ موزه دفاع مقدس لرستان، خاطرنشان کرد: در کارگروه علمی و ادبی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان تاریخ شفاهی رزمندگان در قالب کتاب‌هایی منتشر می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه تاکنون ۲۰ خانواده شهید استان برای تولید محتوای باغ موزه دفاع مقدس اعلام آمادگی کرده‌اند، ادامه داد: علاوه بر این نیز تعدادی از پیشکسوتان دفاع مقدس برای تولید محتوا وارد عمل شدند که قطعا با این برنامه‌ها محتواسازی خوبی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در هفت نقطه لرستان هنوز اجازه ایجاد یادمان شهدای گمنام داده نشده است، گفت: ایجاد یادمان در نقاطی مانند زاغه، گراب، بیرانشهر اشترینان و چگنی نیازمند همکاری مسئولان است.

منبع:ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند