پایش سلامت ۱۴ هزار نفر در پایگاه های سلامت پلدختر

0

صارم رضایی امروز در گفت‌وگو امید لرستان، اظهارداشت:در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا  از تاریخ 23 اسفندماه جاری سه پایگاه سلامت در ورودی شهرهای پلدختر و معمولان مستقر و برپا شدند.

وی افزود: این پایگاه‌ها علاوه بر تب‌سنجی، کار توزیع بروشور و اطلاعرسانی برای پیشگیری از شیوع کرونا را با هدف کمک به دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: از زمان استقرار پایگاه های سلامت در ورودی‌های شهرهای پلدختر و معمولان تا کنون بیش از 14 هزار مسافر مورد ارزیابی تست تب سنجی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در این پایگاه‌ها، تیم‌های عملیاتی بهداشت، بسیج، هلال احمر و نیروی انتظامی مشارکت دارند و در صورت مشاهده افراد مشکوک به کرونا به شبکه بهداشت و مرکز درمانی پلدختر ارجاع داده می‌شوند.

رضایی ،یادآورشد: طرح تب‌سنجی همچنان در مبادی ورودی شهرهای پلدختر و معمولان ادامه دارد و تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان پلدختر در حال خدمت‌رسانی به مسافران و مردم هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، عبور از بحران کرونا را مستلزم عزم همگانی و تعامل و همکاری مردم و مسوولان دانست و گفت: بهترین راهکار برای درامان ماندن مردم از ویروس کرونا، در خانه ماندن و پرهیز از مسافرت غیرضرور است تا بتوان زنجیره انتقال این بیماری را از جامعه قطع کرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند