پاهایی که چشمش به دست‌ها است/ محرومیتی که باعث زمین‌گیر شدن «علی» شد

0

در یکی از مناطق محروم شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان کودکی دو ساله به نام «علی» از همان لحظه‌ای که چشم به جهان گشود خود را برای گذراندن بیماری مادر زادی اش آماده کرد و اینکه باید سالیان سال با پاهای مشکل دار علاوه بر اینکه از هیاهوی دوران کودکی بی بهره شود باید ادامه زندگی خود را با درد و رنج بگذراند.

3434365 | پاهایی که چشمش به دست‌ها است/ محرومیتی که باعث زمین‌گیر شدن «علی» شد | امید لرستان

علی دو ساله در یک خانواده مستضعف و بی درآمد زندگی می‌کند و تمام چشم امیدشان پس از خداوند به اندک یارانه‌ای است که برای آنها ماهیانه واریز می‌شود دوخته شده است.

مشکل این کودک دلفانی که به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ای حدود ۵۰ میلیون تومان که هنگام تولد او می‌بایست برای درمان پرداخت می‌شد، موجب انحراف شدید هر دو پای او می‌شود و متأسفانه پس از آن به دلیل عدم درمان، این مشکل به ناحیه لگن و مهره‌های پشت علی می‌رسد تا جایی که توان ایستادن روی پاها برایش ناممکن می‌شود.

3434369 | پاهایی که چشمش به دست‌ها است/ محرومیتی که باعث زمین‌گیر شدن «علی» شد | امید لرستان

مادر علی با چشمانی گریان و بغض در گلو، از شادی خانواده سه نفره شأن پس از تولد فرزند دلبندشان می‌گوید که دیری نمی‌شود این خوشحالی به یک غم بسیار سنگین برایشان تبدیل می‌شود.

او می‌گوید: پس از اینکه در بیمارستان علی به دنیا آمد، پزشکان موضوع را ابتدا به پدرش می‌گویند که فرزند تازه متولد شده تان دچار مشکل از ناحیه دو پا است و باید هر چه زودتر با پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون تومان پاهایش عمل شود چرا که در آینده درمان قطعی علی مشکل می‌شود.

مادر علی ادامه می‌دهد: با توجه به وضعیت بسیار وخیم زندگی ما و اینکه همسرم کارگر ساختمانی است نتوانستیم این مقدار پول را برای درمان دلبندمان تهیه کنیم و این موضوع امروز باعث شده که دیگر امیدی به درمانش نداشته باشیم، حالا هم درد و دیگر مشکلات استخوان علی به مهره‌های پشتش و لگن پا رسیده است و ناراحتی‌ها و دلواپسی‌های ما صد چندان شده است.

3434368 | پاهایی که چشمش به دست‌ها است/ محرومیتی که باعث زمین‌گیر شدن «علی» شد | امید لرستان

او از خیران نیک اندیش استان لرستان و کشورمان درخواست کمک دارد و دعای شب و روزش را درمان تک پسر خود می‌داند.

مادر علی می‌گوید: امیدوارم روزی برسد شاهد راه رفتن پسرم باشم و این امر ممکن نیست جز حمایت و یاری خیران عزیزی که همیشه حامی درد مندان بوده‌اند.

 

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند