واگذاری ۴ بنای تاریخی لرستان به بخش خصوصی برای مرمت و بهره‌برداری

0

به گزارش امید لرستان، سید امین قاسمی در سخنانی اظهار داشت: صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، چهار بنای تاریخی شامل کاروانسراهای «چمشک» در شهرستان پلدختر و «گوشه» در شهرستان خرم‌آباد و خانه‌های تاریخی «مستجاب الدعوه» در شهرستان بروجرد و «پورابوالقاسمی» در شهر خرم‌آباد را به منظور احیا، مرمت و بهره‌برداری مدت معین به مزایده گذاشت.

وی عنوان کرد: اشخاصی که صلاحیت‌های لازم را از نظر کمیته فنی دارا بوده و بالاترین مبلغ اجاره‌بها را پیشنهاد بدهند به‌عنوان برنده مزایده شناخته خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: از تمام واجدین صلاحیت و درخواست‌کنندگان دعوت می‌شود از تاریخ نشر آگهی، اسناد مزایده را از دبیرخانه کمیسیون مزایده صندوق احیا ارسال کنند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود از صدور و تمدید ۲۰۰ مجوز رشته‌های صنایع‌دستی در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود و خطر انتشار ویروس کرونا، مراحل بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی به صورت مجازی و از طریق ارتباط تصویری انجام شد.

وی بیان داشت: ثبت‌نام صنعت‌گران از طریق اینترنت و پنجره واحد خدمات الکترونیک (سما) صورت می‌گیرد و بعد از یک هفته مجوز مربوطه صادر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستانافزود: امیدواریم افزایش مجوز رشته‌های صنایع‌دستی موجب تولید و رونق اقتصادی این صنعت در استان شود.

منبع:مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند