وادادگی در شورای شهر خرم‌آباد/ اذعان به ناتوانی و فراخوان دعوت از نخبگان در سال پایانی عمر شورا

0

به گزارش امید لرستان، شورای اسلامی شهر خرم آباد، از ابتدا همواره حواشی داشت و برخی اقدامات‌شان نیز سر از شبکه‌های بین المللی و معاند کشور در آرود.

لجبازی برای عزل و همچنین انتصاب شهرداران همواره یکی از چالش‌های بی‌پایان اعضای شورای شهر بود، ضبط و انتشار فیلم‌ خصوصی یکی از اعضای شورای شهر، عملکرد ضعیف در پسا سیل، هدایت اعتبار شهرداری برای عمران درب منازل خود، دخالت در عزل و نصب‌ها و ناتوانی در خودکفا کردن منابع مالی شهرداری، بازماندن شهر خرم آباد از مسیر توسعه و بسیاری موارد دیگر حاکی از ناکارآمد ماندن عملکرد شورای شهر پنجم خرم آباد همانند دوره‌های قبلی است.

ولی اقدام اخیر و سوال برانگیز شورای شهر خط پایانی بود برای اذعان بر ناتوانی اعضای شورا که بعد از 3 سال و با وجود تنها یک سال از ماندن فعالیت آن‌ها است که از نخبگان و متخصصان برای همکاری در کمیته‌های تخصصی دعوت شده است.

ابتدا این که نشان می‌دهد اعضای شورای شهر علی رغم این که در زمان تبلیغات برای انتخابات خود را منجی و نجات دهنده شهر معرفی کردند، ولی در عمل ناتوانی خود را به اثبات رساندند که تصمیم گرفتند از نخبگان دعوت کنند و سپس این که اقدام اخیر آنها صرفاً برای جلب و جذب آرا برای دور جدید تلقی خواهد شد.

و نکته‌ای دیگر این که در فراخوان جدید اعضای شهر که صرفاً نشان دهنده یک کار فرمالیته است، به شکلی ساده و نوع فراخوان نیز به صورت کلی اعلام شده و حوزه‌های مد نظر نیز مورد اشاره قرار نگرفته است و حتی زمانی برای آغاز و پایان ارسال رزمه در پوستر منتشر شده هم تعیین نشده است.

 

شورای شهر خرم آباد

البته این که هر مدیر، نماینده و مسئولی یک آدم کامل و کاردانی نیست، کسی شکی ندارد و طبعاً در حوره‌های گوناگون نیاز به مشاور تخصصی خود را دارد که بتواند با خط دهی کارشناسنانه مانع از حیف و میل بیت المال و تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی خواهد شد و از سویی باعث کارآمدی و رضایتمندی مردم می‌شود، ولی این که بعد از 3 سال شورای شهر به این رسیده و این که با بدترین شکل ممکن فراخوان اعلام و منتشر شده است، جای بحث دارد که امید می‌رود شورای محترم شهر بی‌تفاوت از کنار آن عبور نکند و به افکار عمومی پاسخ دهد.

البته امکان انتقاد و نقد بسیاری دیگر از اقدامات شورای شهرخرم‌آباد بود، ولی «امید لرستان» در فرصت‌های لازم به آنها خواهد پرداخت.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند