مصوبه‌ای برای مشاوران املاک ارسال نشده است/ حرف تا عمل دولت در خصوص کنترل افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بها

0

به گزارش امید لرستان، اردشیر حسینی، اظهار داشت: امسال با توجه به تورم کشور شاهد افزایش بیش از اندازه در نرخ کرایه‌ها و فروش مسکن در لرستان بودیم.

وی با بیان اینکه به طور متوسط کرایه‌ها نسبت به سال گذشته بین 70 تا 100 درصد رشد داشته‌اند، افزود: علت اصلی افزایش نرخ کرایه گرانی بیش از اندازه قیمت واحدهای مسکونی در کشور و لرستان است.

رئیس صنف مشاوران املاک لرستان بیان کرد: بر اساس گفته‌های مسئولان دولت بایستی نرخ اجاره بها در شهرهای استان نسبت به سال گذشته بین 15 تا 20 درصد افزایش داشته باشد اما تا به امروز در این زمینه مصوبه یا ابلاغیه‌ای به دست مشاوران املاک لرستانی نرسیده است.

حسینی با اشاره به اینکه نرخ اجاره بها توسط صاحبان ملک تعیین می‌شود، تصریح کرد: برای اینکه در بنگاه‌ها قراردادهایی با بیش از 20 درصد افزایش قیمت منعقد نشود بایستی دولت به وزارت صمت این قانون را ارجاع کرده و آن‌ها نیز این موضوع را به مشاوران املاک ابلاغ کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت ابلاغ این قانون اکثریت  مشاوران املاک لرستانی آن را رعایت خواهند کرد زیرا خود ما نیز معتقدیم که این حجم از افزایش کرایه بها غیر منطقی است.

 

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند