مشکلی با استاندار لرستان ندارم/ برخی از وزیران از ضعیف ترین مدیران لرستان ناتوان ترند/ پیشنهاد تبدیل دلفان به دو شهرستان را داده‌ام

0

یحیی ابراهیمی در گفت و گو با امید لرستان اظهار کرد: یکی از دلایل عدم توسعه یافتگی لرستان، «تاریخی» بوده و از 40 سال پیش تاکنون مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

وی افزود: این بی انصافی است که تمام موانع و مشکلات گذشته را که به یادگار مانده است به امروز ربط دهیم.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با دفاع از عملکرد استاندار لرستان بیان داشت: مشکلی با استاندار ندارم و مسائلی که برای رفع مشکلات با ایشان مطرح می‌کنم را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

ابراهیمی تصریح کرد: شهرستان دلفان با 530 روستا یکی از مظلوم ترین شهرستان‌های کشور است که از این رو به دنبال تبدیل آن به دو شهرستان هستم  و به صورت جدی این بحث را پیگیری می‌کنم.

وی بیان کرد: البته بحث‌های دیگری مطرح است که بخشداری برخوردار به شهر تبدیل شود و از سویی سه بخشداری جدید در شهرستان دلفان نیز تاسیس شود.

نماینده سلسله و دلفان بیان کرد: یکی از دلایل کم توجهی به لرستان، برخورد سلیقه‌ای با بودجه و امکانات کشور است که به صورت چانه زنی توزیع می شود البته ما در دور جدید نیز اگر به این صورت ادامه شود حتما حرف های زیادی برای گفتن داریم و اجازه نمی دهیم مثل قبل با لرستان برخورد شود.

ابراهیمی بیان کرد: هیچگاه حق لرستان را را بر اساس اصول و شاخصه ها نداده‌اند به طور مثال آذری جهرمی وزیر ارتباطات 200 آنتن بی تی اس را در سال گذشته به آذربایجان شرقی اختصاص داده، ولی برای لرستان 30 انتن ارسال شده است که این می‌شود مردم ما از مشکلات ارتباطی نیز گلایه‌های شدیدی دارند.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی به ضعف مدیریتی در بعد کلان نیز اشاره کرد و بیان داشت: این که برخی مسئولان حقیقتاً ضیف هستند شکی نیست که در دیدارهایی که صورت گرفت پی بردم برخی از وزیران از ضعیف ترین مدیران استان هم ضعیف‌تر هستند که نشان می‌دهد ما باید در داخل استان برای بعد مدریتی کشور کادر سازی کنیم چون افراد بسیار توانمندی در استان وجود دارند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وی افزود: طی سالیان گذشته در سلسله و دلفان کم کاری صورت گرفته و خواسته های مردم همان مطالبات 40 سال پیش هستند.

 

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند