رونمایی از سمفونی الکل، ابتذال و استعمال مواد مخدر در مناطق تفریحی لرستان/مسئولین امر لطفا آرامش را به جاذبه های گردشگری استان برگردانید

0

به گزارش امید لرستان، استان لرستان پایتخت طبیعت ایران است و به جرات می توان گفت بعد از 3 استان شمالی کشور، این استان بهشت طبیعی کشور ایران است.

فهرست مکان های دیدنی لرستان خارج از ظرفیت یک گزارش است اما بد نیست بدانیم که سایت های توریستی و تفریحی از عناوینی همچون عروس طبیعت ایران، پایتخت آبشارها، سرزمین پل های باستانی و غیره برای معرفی لرستان استفاده می کنند و حقیقتا بسیاری از جاذبه های طبیعی استان درکشور ایران، خاورمیانه و حتی قاره آسیا و دنیا بی همتاست.

آبشار مسحور کننده بیشه، دریاچه ای فیروزه ای گهر، طبیعت سبز و بکر کوه های اشترانکوه و ولاش، جاذبه جهانی دره شیرز، آبشار آب سفید، دره کهمان و صد ها اثر طبیعی، تنها چکیده ای از جاذبه های توریستی تفریحی استان لرستان است

وجود این مقدار جاذبه طبیعی گردشگری و سیاحتی در لرستان می بایست عزم مسئولین ملی و محلی را برای تامین و توسعه زیر ساخت های گردشگری چند برابر کند چرا که ثابت شده است جاذبه گردشگری نیازمند ملزومات رفاهی در کنار خود می باشد و با وجود زیرساخت های تفریحی است که می تواند جاذب گردشگر داخلی و  توریست خارجی داشت. واژه توریسم ریشه در کلمه تور یعنی گشتن اخذ شده است و ریشه لاتین آن از لغت لاتین Tourns یعنی دور زدن بین مبدا و مقصد تعریف می شود و به طور کلی اقامت حداقل یک شب را شامل می شود. گردشگر هم معنایی مشابه با توریست دارد حال آن که گردشگر ممکن است اقامتی نداشته باشد.

یکی از موئلفه های اصلی اقامت، امنیت و آسایش است که جزء جدایی ناپذیر هر جاذبه گردشگری برای جذب توریست و طبیعت گرد و گردشگر است و بدون وجود محیط امن، بحث اکوتوریسم معنایی ندارد. استان لرستان به علت بافت سنتی و اصیل از دیرباز به دیار مهمان نوازی معروف و شهره بوده است و به طور معمول گردشگران استانی و مهمانان خارج استان، خاطره ای به یاد ماندنی از سخا و لطف و مهمان نوازی شهرهای مختلف لرستان در سینه دارند.

مسئله ای که در مورد جاذبه های طبیعی لرستان وجود دارد این است که مکان های رفاهی در کنار نقاط گردشگری وجود ندارد و یا اگر وجود دارد پیوست فرهنگی همراه آن ها نیست. چه بسیار مکان های تاریخی استان که مسائل ابتدایی همچون سرویس بهداشتی و نمازخانه در آن ها تعبیه نشده است چه رسد به پیوست فرهنگی.

نبود پیوست فرهنگی مناسب مکان های گردشگری استان و نظارت ضعیف متولیان امر در چنین مناطقی سبب شده که  بعضی از مردم در کنار نقاط ترویستی و تفریحی استان،آرامش لازم را نداشته باشند چرا که محیط خرم و دلپذیر منطقه به مکانی برای بزهکاری و محلی برای بروز رفتارهای خارج از عرف اجتماعی تبدیل شده است.

روز جمعه قسمت شد و با بعضی از دوستان در کنار یکی از کرانه های تفریحی آبشار بیشه جلوس کردیم و ساعاتی در کنار طبیعت و یکی از مظاهر جمال خداوندی سپری شد که الحق و انصاف این مکان تفریحی استان لرستان حداقل در کشور ایران بی نظیر و بی مانند است اما مسئله ای که چشم اندازهای این محیط را به کاممان تلخ کرد مناظر خارج از عرفی بود که  مانند آن را در عمرمان ندیده بودیم.

تجمع تعدادی جوان که در حال مصرف مشروبات الکلی بودند آن هم با ظاهری بسیار نامناسب زیر تاج آبشار بیشه و جلوی جمع بسیاری از خانواده ها همراه با سر دادن الفاظ زشت و رکیک در حالت مستی به قدری فضا را مشمئز کننده کرده بودند که شیرینی سفر در کاممان تلخ شد و خبری از هیچ مامور و یا نیروی حراستی در منطقه ای به وسعت و عظمت آبشار بیشه و این تعداد جمعیت وجود نداشت. آیا می بایست حتما یکی از همین جماعت بد مست، با آن وضعیت ظاهری مشمئز کننده متعرض یکی از بانوان حاضر در محل شود تا مسئولین امر از خواب غفلت بیدار شوند.

مشکلات اجتماعی مناطق توریستی و تفریحی استان به چنین مواردی ختم نمی شود و به کرات یا شاهد بزهکاری های فروان در چنین نقاطی بوده ایم و یا شنیده ایم و سخن در این مورد بس فروان است و رسانه امید لرستان با توجه به رسالت خبری که دارد و آن هم مطالبه گری فعالانه از متولیان امر است، در آینده ای نزدیک گوشه ای از مخاطرات اجتماعی و اخلاقی چنین مکان هایی را در قالب کلیپ و گزارش تصویری منعکس خواهد کرد.باشد که دست اندرکاران امر از این خواب خرگوشی بیدار شوند و برای سالم سازی محل های توریستی و تفریحی استان قدمی بردارند.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند