مجمع نمایندگان لرستان با چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهوری دیدار کرد

0

به گزارش امید لرستان، حسین گودرزی روز یکشنبه در گفت‌ و گویی اظهار داشت: در این نشست ها مشکلات لرستان در حوزه های مختلف بررسی شد و وزرای پیشنهادی رییس جمهوری قول رفع این مشکلات را درصورت کسب رای اعتماد از مجلس دادند.

وی افزود: در این جلسه از وزیر جهاد کشاورزی خواسته شد که با توجه به اینکه لرستان در حوزه دامپروری و کشاورزی ظرفیت های مطلوبی دارد باید زمینه لازم برای ایجاد صنایع مربوط و مدرن در استان فراهم شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از وزیر پیشنهادی نیرو نیز خواسته شد که در زمینه تخصیص آب، سد سازی و سایر مشکلات حوزه آب اقدامات لازم را انجام دهد که نسبت به رفع این مشکلات تعهد کرد.

گودرزی افزود: از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نیز خواسته شد با توجه به اینکه یکهزار و ۹۰۰ کیلومتر راه خاکی در لرستان وجود دارد اقدامات لازم جهت آسفالت آنها صورت گیرد و در زمینه ایجاد مسکن در استان اقدام موثر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین از وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته شد زمینه حضور هلدینگ های تامین اجتماعی را در لرستان فراهم کند و اقدامات عاجلی در راستای رفع محرومیت زدایی و بیکاری این استان انجام دهند.

گودرزی با اعلام حمایت خود از این چهار وزیر پیشنهادی ابراز امیدواری کرد مشکلات لرستان به صورت ویژه در دولت سیزدهم بررسی و برطرف شود.

آیت الله سید ابراهیم رییسی ۲۰ مردادماه و حدود یک هفته پس از مراسم تحلیف رسمی فهرست وزیران پیشنهادی را در نامه رسمی به محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

در ترکیب وزاری معرفی شده از سوی رییس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی، جوانترین وزیر ۴۰ سال و مسن‌ترین آنها ۶۳ سال و میانگین سن کابینه سیزدهم۵۲ سال است که نشان از جوانتر شدن کابینه این دوره نسبت به دولت‌ قبلی دارد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه فهرست اسامی وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را در نامه رسمی به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در جلسه علنی دیروز ۳۰ مردادماه در مجلس آغاز شده است.

رییس جمهوری سیدجواد ساداتی‌نژاد را به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی،  علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رستم قاسمی را به عنوان وزیر راه و شهرسازی معرفی کرده است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند