رسانه‌ای برای مردم لرستان

لرستان در حوزه راه ضعف جدی دارد/ از رئیس جمهور توجه ویژه به لرستان را می‌خواهیم

0

به گزارش امید لرستان، یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو یی در خرم‌آباد به مهمترین مطالبات مردم لرستان در آستانه سفر رئیس جمهور به این استان اشاره کرد با بیان اینکه لرستان در حوزه زیرساختی با مشکلات متعددی مواجه است، عنوان کرد: مهمترین چالش‌ها در حوزه زیر ساختی استان راه است، لرستان در زمینه ریلی، هوایی و زمینی با مشکل مواجه است، در حالی که راه مهمترین مسیر توسعه در هر استانی به شمار می‌آید.

 وی افزود: کرمانشاه در جوار لرستان در هفته نوزده پرواز دارد، در حالی که لرستان در هفته تنها دو پرواز دارد، درخواست ما این است که شرکت هواپیمایی موظف شود روزانه حداقل دو پرواز در فرودگاه خرم‌آباد انجام شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: نکته دیگر تامین اعتبار پروژه راه آهن دورود- خرم‌آباد است، زیرا تنها مرکز استانی که راه آهن ندارد خرم‌آباد است.

ابراهیمی افزود: موضوع دیگر تکمیل آزاده راه خرم‌آباد اراک است، البته توجه به راه‌های روستایی نیاز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی تکمیل بیمارستان نیایش، بیمارستان سوانح و سوختگی و دو بیمارستان الشتر و نورآباد را هم از دیگر مطالبات عنوان کرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت‌های خود مهمترین مطالبه استان را بحث آب عنوان کرد و گفت: اولویت اول تامین آب آشامیدنی است بعد از آن کشاورزی استانی است.

وی با اشاره به اینکه تنها دویست هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آبی است، عنوان کرد: این درحالی است که ۳۲۰ هزار هکتار اراضی ما دارای شیب کمتر از 12 درصد است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خصوص تخصیص آب موضوع اصلی و مهم ساخت سد است، نبود سد باعث شد سیل در سال ۹۸ خسارتی ده هزار میلیارد تومانی به بار بیاورد از آن طرف هم خسارت پنج تا شش هزار میلیارد تومانی ناشی از خشکسالی را داشته باشیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با تخصیص آب به استان و احداث سدها و آبی کردن اراضی کشاورزی در شهرستان دلفان صد هزار شغل ایجاد می‌شود.

ابراهیمی گفت: تامین اعتبار برای ساخت سدها به ویژه سد معشوره مطالبه جدی ما است، سال‌ها است از احداث این سد صحبت می‌شود اما شاهد اقدام خاصی نبوده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه اولویت مردم لرستان معیشت و اشتغال است، افزود: تامین اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام، احداث کارگاه و کارخانه‌هایی در لرستان از مطالبات ما است.

 نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه دیگر موظف کردن بانک‌ها به پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران است.

ابراهیمی فراهم کردن زمینه برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در لرستان که پنج هزار آثار باستانی و هزاران چشمه دارد از دیگر مطالباتی عنوان کرد که تحقق آن اشتغال‌زایی قابل توجهی به دنبال دارد.

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند