فوت ۴۱۸ نفر پارسال بر اثر حوادث رانندگی در لرستان

0

دکتر حمیدرضا تنظیمی گفت: سال گذشته حوادث رانندگی در جاده‌های درون و برون شهری لرستان جان ۴۱۸ نفر را گرفت.

وی افزود : همچنین حوادث رانندگی ۷ هزار و ۸۲۵ لرستانی را روانه بیمارستان‌ها کرد که  ثبت این تعداد کشته و مجروح در حالی است که حاکم شدن شرایط کرونایی در کشور و لرستان به ناچار تعداد سفر‌ها را کاهش داده بود.

به گفته دکتر حمیدرضا تنظیمی در فروردین و اردیبهشت امسال ۶۳ لرستانی در حوادث رانندگی جان باختند و هزار و ۳۴۳ نفر هم مجروح شدند ۱۷ نفر از فوت شدگان حوادث رانندگی زن و ۴۶ نفر مرد بودند

آمار کشته شدگان حوادث رانندگی امسال ده و نیم درصد و آمار مجروحان ۳۲ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

کوهستانی بودن جاده‌های لرستان، وجود نقاط متعدد حادثه خیز، کمبود نیروی انسانی پلیس برای کنترل محور‌ها و استفاده کمتر از نظارت‌های تصویری در کنار کم توجهی برخی رانندگان و ناچیز بودن اعتبارات ایمن سازی راه‌ها از دلائل اصلی افزایش آمار تصادفات رانندگی در لرستان اعلام شده است.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفته: به منظور کاهش تصادفات رانندگی در کنار راه اندازی سامانه نظارت تصویری شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز محور‌های ارتباطی لرستان در دستور کار قرار دارد. نصب و راه اندازی سامانه‌های تصویری در جاده‌های لرستان به ۷۸ سامانه افزایش یافته است.

۱۰۴ نقطه حادثه خیز در جاده‌های لرستان شناسایی شده که حذف ۲۲ مورد در دستور کار است در حالی که برای ایمنی راه‌ها در لرستان سالانه ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اما اعتبارات سالانه این بخش کمتر از یک چهارم این مبلغ است
از ۷ هزار و ۹۳۰ کیلومتر راه موجود در لرستان تنها ۵۸۱ کیلومتر آزاد راه و چهار خطه است تلاش مسئولانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نتوانسته ایمن سازی جاده‌های لرستان را به سر منزل مقصود برساند و به همین خاطر جاده‌های لرستان همچنان قربانی می‌گیرند.
سه و دو دهم درصد کل راه‌های مواصلاتی کشور در لرستان است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند