فعالیت چهار کارگاه تولید ماسک در سطح روستاهای لرستان

0

سیاوش رستمی امروز در گفت‌و‌گو با امید لرستان، با اشاره به اینکه در اوایل وجود کرونا ویروس در لرستان فعالیت‌های حوزه سرزمینی خود را آغاز کردند،اظهار داشت: ناحیه عشایری از ابتدای کار برابر دستوری که از رده مافوق آمد چند اقدام را در دستور کار قرار دادکه نخستین اقدام گندزدایی در روستاها بود چرا که عشایر هنوز جابجا نشده اند، حدود ۲۸۰ روستا در حدود سه مرحله گندزدایی شد.

وی افزود: روستای رازان که بزرگترین روستا در سطح استان است با چندین دستگاه ماشین ضدعفونی شد.

فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان لرستان بیان کرد:به کمک نیروهای بهداشت و درمان و بسیج در سطح روستاها تیم‌های غربالگری تشکیل شد.

وی عنوان کرد: چند مورد مثبت و مشکوک به کرونا در حوزه روستاها مشاهده شده که بسته غذایی توزیع شده و پیگیر فعالیت‌های افراد مشکوک و مبتلا بودیم.

رستمی تصریح کرد: بحث کنترل ورود و خروج در سطح روستاها نیز به مراکز گردشگری و تفرجگاهها با روحیه اغنایی توسط بسیج و گاها خانه بهداشت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴ کارگاه تولید ماسک در سطح روستاها ایجاد شده است، عنوان کرد: این کارگاهها توسط خواهرات بسیجی فعال شده و هر گارگاه در صورت تامین‌مواد اولیه مورد نیاز برای تولید روزانه هزار ماسک اعلام آمادگی کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان لرستان بیان کرد: ۱۲ چرخ خیاطی در محیطی مانند پایگاه مقاومت، مسجد یا خانه به صورت کارگاه جمع شده است و همه ماسک‌های تولید شده جهت توزیع به بسیج سازندگی استان داده می‌شود.

وی تصریح کرد: از دیگر فعالیت‌های ما فرهنگ‌سازی در راستای ماندن در خانه و عدم شرکت در تجمعات است که به صورت حضوری مردم را توجیه کرده،در کانال‌های داخلی در فضای مجازی یابا ارائه پیامی این فرهنگ سازی انجام می‌شود تا مردم آن را جدی بگیرند و بتوانیم کرونا را هرچه زودتر شکست دهیم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند