«فریاد آی‌ دزد» و «دم خروس» برخی حامیان دولت در لرستان |قسمت اول

0

داد و فریاد آی دزد برخی افراد که حالا دیگر این روزها خیلی هم دلسوز و حامی مردم فقیر و تورم زده شده‌اند و دست مریزاد به شاهکارهای اقتصادی رئیس جمهور و استاندار لرستان و داد وفغان موسوی ها و خوئینی ها و سایر بوقهای حامی آنها، مرا به یاد آن داستان مولوی انداخت، آنجا که در دفتر دوم مثنوی معنوی خود (ابیات 2793 تا 2824 ) طی حکایت جالبی می گوید شخصی دزدِ منزلش را دنبال می کرد و پس از طی مسافتی،  با دوندگی زیاد و عرق ریزان در حال دستگیری او بود؛ اما به ناگاه دزد دیگری که شریک دزد اول بود فریاد زد: « آی دزد آی دزد » . صاحب خانه که داد و فریاد و آه و فغان این فریادگر، او را فریب داده و باور کرده بود که وی از روی دلسوزی و مهربانی و مردم دوستی این چنین ناله سر می دهد، لذا از ترس اینکه دزد دیگری به خانه و خانواده اش تعرض نکند، دزد اولی را رها کرد و به سمت خانه برگشت و گفت:

 

این مسلمان از کرم می خوانَدَم   * گر نگردم زود،  پیش آید نَدَم(پشیمانی)
بر امید شفقَتِ آن نیکخواه(فریادگر)  *  دزد را بگذاشت، باز آمد به راه

 

اما در کمال تعجب هیچ اثری از دزد و دزدی جدید ندید، لذا خطاب به آن فریادگرِ به ظاهر نیکخواه گفت: ای حامی خوب من،  این همه داد و فریاد و آه و ناله که سر دادی پس کو دزد؟!

 

آن فریادگر ظاهراً خیلی دلسوز، گفت این جای پای آن دزد فلان فلان شده است (چند تا فحش آب دار هم نثارش کرد)، برو آن را دنبال کن تا به دزد و اموالت برسی؟!!!

 

صاحبخانه که تازه متوجه حماقت و یا همدستی او با دزد اولی شده بود، با ناراحتی تمام گفت من که خودم داشتم دزد را می گرفتم:

 

گفت: ای ابله!چه می گویی مرا؟! * من گرفته بودم آخِر مر وَ را( او را)
دزد را از بانگ تو بگذاشتم  * من تویِ خر را آدمی پنداشتم

 

اما مرد فریادگر و غوغاسالار، تازه چیزی هم طلبکار شد و گفت من دارم علامت‌های حقیقت را به تو یاد می‌دهم تا به دزد برسی!!!

 

صاحبخانه که از این که دزد را از چنگش رهانیده بود ، شدیدا عصبانی بود گفت:

طَرّاری (شیاد و حیله گری)تو،  یا خود ابلهی      بلکه تو دزدی و، زین حال آگهی

 

حال کسانی که امروز با غوغا سالاری و داد و فریاد و نامه‌های سرگشاده و صدور بیانیه، دارند برای مردم و محرومین و معیشت آن‌ها سینه چاک می‌کنند و آه و فغان سر‌ می‌دهند، خود و دنباله‌های فکری‌شان درست سه سال پیش با تبلیغات گسترده سر خلق الله شیره مالیدند و وعده دادند اگر آقای روحانی دوباره رئیس جمهور شود چرخ‌های تولید و اشتغال و سانتریفیوژها و علم و تکنولوژی همگی با هم می‌چرخند، تحریم‌ها به یکباره برداشته می‌شوند، رفاه و آبادانی و آسایش برقرار می‌شود، با تعامل سازنده با دنیا (ولی در واقع دوستی و رفاقت با آمریکا و چند کشور اروپائی)، نه تنها هیچ جنگ و خونریزی نخواهیم داشت، بلکه همگی ما در صلح و صفا زندگی خواهیم کرد.

 

ولی اگر آقای رئیسی رای بیاورد، فساد و دزدی زیاد خواهد شد، سایه‌ی جنگ بر کشور حاکم و به دلیل تداوم تحریم‌های ویرانگر ،همه چیز به یکباره گران می‌شود، وسط خیابان‌ها را دیوارکشی می‌کنند، مخالفان را زندان می‌کنند و یا مثل دهه شصت همه را سر می‌برند و هاکذا.

 

اما امروزه که تشت رسوائی آن‌ها فرو افتاده و به دلیل عملکرد غلطِ ضعیف ترین و خسته ترین و پیرترین دولت بعد از انقلاب، گرانی و تورم افسارگسیخته کمر مردم را شکسته و جیب آنها را هم خالی کرده است، لذا به جای پوزش و عذر خواهی، با فریادهای آی دزد آی دزدِ خودشان، می خواهند به مردم آدرس غلط بدهند تا اذهان عمومی را به جای دیگری منحرف کنند و بلکه خود را از چاهی که برای مردم کنده‌اند نجات دهند.

 

اما مردم دیگر هوشیار شده‌اند و دگر بار فریب غوغاسالاری فریادگرها و خیر خواهان و نیکخواهان دروغین و مدعیان دلسوزی مردم فقیر را نمی خورند.

 

به راستی این‌ها چقدر پر رو و گستاخ شده‌اند که با ادبیاتِ مردم فریب خود می‌خواهند بگویند ما خیلی طرفدار مردم فقیر هستیم و از دزدی و اختلاس و حاکمان پرزرق و برق بدمان میاد !!!

در صورتیکه دولت مورد حمایت این‌ها باعث و بانی این همه فاصله طبقاتی بین اقشار کم درآمد یا بی درآمد و نجومی بگیران و رفاه طلبان و گسترش گرانی و فقر است و تاکنون نه تنها هیچکدام از حاکمان مفسد و مورد حمایت خود را نقد و یا افشاء و محکوم نکرده‌اند، بلکه حتی برخی ازافراد مسئله دار و ناصالح نیز با حمایت این طیف در لرستان حاکم شده و نرخ فلاکت استان را به رتبه اول مملکت رسانده‌اند.

 

درباره‌ی وعده‌های بدون پشتوانه و سیاست‌های منفعلانه مدیران غربگرا و نرخ فلاکتی که برای کشور عموماً و لرستان خصوصاً به بار آوردند و مفاسد برخی از همین فریادگران به ظاهر نیکخواه، بصورت مستند و مستدل و آماری جمع آوری شده است که در قسمت بعدی منتشر می‌شود.

 

*ابراهیم بارانی بیرانوند| پایگاه خبری امید لرستان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند