عملکرد نظارتی نمایندگان استان لرستان

0

به گزارش امید لرستان، بالاترین نرخ تورم و بیکاری در کشور متعلق به استان لرستان است که در راستای این وضعیت نامطلوب باید مسئولین استانی اعم از مسئولین اجرایی و همچنین نمایندگان با همدلی و اهتمام جدی این مشکلات را پیگیری و رفع نمایند.

در این بین انتظار از نمایندگان مجلس به مراتب بیشتر است چرا که طبق قانون و شرایط شغلی، ارتباطات گسترده تری با مسئولین کشوری دارند و میتوانند طبق وظیفه‌ی نظارتی خود، به حل مشکلات استان کمک شایانی کنند که متاسفانه شاهد انفعال و عملکرد ضعیف نمایندگان هستیم.

وظیفه ی نظارتی نمایندگان شامل؛ نظارت مجلس در تشکیل دولت شامل رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، نظارت عام نماینده شامل تذکر شفاهی (در نطق پیش از دستور) یا کتبی (به وزیر و یا رئیس جمهور)، سوال و نیز استیضاح رئیس جمهور، وزراء و هیئت وزیران، تحقیق و تفحص در کلیه امور کشور، رسیدگی به اتهام رئیس جمهور و معاونان او و وزیران، نیز نظارت های مالی مثل تصویب بودجه سالانه و نظارت مستقیم بر دیوان محاسبات کشور و … است.

طبق آمار و ارقام ذیل؛ عملکرد نظارتی نمایندگان استان لرستان با توجه به این حجم از مشکلات معیشتی و اقتصادی استان منفعلانه و غیر قابل قبول است.

 

اینفوگرافی فعالیت های نظارتی نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی ( از ابتدای فعالیت مجلس تا ابتدای آذرماه 99 ):

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند