ظلم بانک‌های لرستان در حق زوج‌های جوان/ ازدواج؛ پَر

0

به گزارش امید لرستان، بیژن مقدم‌بیرانوند با اشاره به روند پرداختی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در لرستان اظهار کرد: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های دولتی استان، هفت‌هزار و 597 میلیارد با پرداختی سه‌هزار و 141 میلیارد ریال اعتبار است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هفت‌هزار و 188 فقره متقاضی در صف دریافت تسهیلات ازدواج بانک‌های دولتی هستند، ضمن اینکه درصد پرداختی این بانک‌ها نسبت به اعتبار مصوب 41.3 درصد است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های خصوصی استان را 236 میلیارد ریال با اعتبار پرداختی 56 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که 224 فقره متقاضی دریافت تسهیلات از این بانک‌ها هستند.

مقدم‌بیرانوند بیان کرد: مجموع اعتبار 27 بانک‌ دولتی و خصوصی پرداخت‌کننده تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان، هفت‌هزار و 823 میلیارد ریال با پرداختی سه‌هزار و 197 میلیارد ریال است، درصد پرداختی بانک‌ها 40.9 و تعداد هفت‌هزار و 412 فقره نیز متقاضی در صف هستند.

وی با اشاره به رتبه نخست بانک ملی لرستان برای بیشترین پرداختی نسبت به اعتبار مصوب افزود: کل اعتبار بانک ملی استان یک‌هزار و 560 میلیارد ریال بوده که بیش از یک‌هزار میلیارد آن پرداخت شده، ضمن اینکه این بانک با درصد پرداختی 64.7، بیشترین پرداختی را دارد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.

مقدم‌بیرانوند با بیان اینکه متأسفانه برخی بانک‌ها با ماهیت قرض‌الحسنه بودن، اما پرداختی بسیار پایینی برای تسهیلات ازدواج دارند، گفت: این کوتاهی در پرداخت‌ها به شورای هماهنگی بانک‌های کشور گزارش شده است.

وی ادامه داد: برخی بانک‌های دولتی با وجود سهمیه، پرداختی مناسبی ندارند، این در حالی است که اعتبارها از طریق بانک مرکزی تأمین شده و تا بانکی اعتبار نداشته باشد، سامانه آن برای پرداخت تسهیلات ازدواج باز نمی‌شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با تأکید بر اینکه استاندار بایستی پاسخگوی این عملکرد ضعیف بانک‌ها باشد، افزود: متأسفانه عزم جدی برای برخورد با این روند پرداختی ضعیف، وجود ندارد و همچنان شاهد کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج هستیم.

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند