طلب ۱۸۰ میلیاردی شرکت برق لرستان

0

به گزارش امید لرستان، فریدون خودنیا گفت: نزدیک به ۲۰ هزار انشعاب سالیانه در استان به فروش می‌رسانیم که از این تعداد حدود ۳۰۰۰ مورد رایگان است و مربوط به کمیته امداد، بهزیستی، جانبازان، ایثارگران، حسینیه‌ها، مساجد، خانه‌های عالم و غیره می‌شود.

وی ادامه داد: به طور میانگین برای هر اشتراکی که واگذار می‌شود شرکت توزیع برق لرستان نزدیک چهار میلیون تومان هزینه می‌کند ولی به طور میانگین حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از مردم دریافت می‌کنیم.

خودنیا تصریح کرد: قیمت انشعاب شهری حدود دو میلیون تومان و روستایی نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان است که اگر میانگین بگیریم تقریباً یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان افزود: اگر با انشعاباتی که به‌ طور رایگان واگذار می‌شود حساب کنیم عملاً مبلغی نزدیک به یک میلیون تومان دست شرکت توزیع برق می‌رسد که دولت باید تمهیداتی برای این بحث مابه‌التفاوت نرخ ایجاد کند که بتوانیم سریع‌تر کار مردم را انجام بدهیم.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص طلب این شرکت از ادارات، گفت: از دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و کارخانجات استان نزدیک به ۱۸۰ میلیارد تومان طلبکار هستیم که شرکت آبفا، دانشگاه علوم پزشکی، ادارات نظامی و انتظامی و استانداری بیشترین بدهکار ما هستند.

خودنیا با بیان اینکه در بخش صنعت هم کارخانجات بزرگی مثل نساجی، فولادها و سایر مصارف خیلی بدهکار هستند، تأکید کرد: در این شرایط کرونایی‌ تعامل می‌کنیم و با تقسیط بدهی و مهلت پرداخت؛ برای اینکه کارکنان آنجا از کار بیکار نشوند و چرخ صنعت استان هم بچرخد این تعاملات را انجام می‌دهیم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند